Jesień 2010

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Hmm, owszem śniegu jest sporo, ale mi nie zawadzi jak będzie więcej ;) A z miasta nie chcę, bo on taki brązowy jest, a ja lubię biały :D

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

U nas w Kielcach straszny mróz. A ja dodam jeszcze moje zdjęcia, które wykonałem wczoraj na swoim podwórku, a o to one.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

W Sosnowcu podobnie, jutro idę odśnieżać podjazd pod garażem, kupiłem już 5kg soli więc nie powinno być źle. Akumulator mi w samochodzie pada na takim mrozie więc wkładam pod maskę na akumulator kawałek starego kożucha, nie powiem pomaga ;)

ironscull
Posty: 78
Rejestracja: 2020-10-20, 20:13

Post autor: ironscull »

Marcin_FTŚ pisze:Akumulator mi w samochodzie pada na takim mrozie
To chyba zmora wszystkich kierowców. U mnie też mrozy. W nocy temperatura dochodzi do -20. Dlatego zawsze jak już nie muszę jeździć wykręcam akumulator i stawiam w pokoju. Rano nie mam problemów z uruchomieniem, a te 5 minut na zamontowanie to zawsze się znajdzie ;)
Nikki napisała:Zimno, zimno, zimno. Już nie wiem w co mam się rano ubrać. 3 koszulki, sweter, bluza, gruba kurtka, czyli jednym słowem owinięta jak eskimos... i dalej mi zimno
Hehe ubieranie na cebulkę :D Są tego dober i złe strony. Dobre to wiadomo jest nam ciepło. Złe.... no cóż problem zaczyna się kiedy musimy szybko isć do toalety :retard:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

ironscull pisze:Dlatego zawsze jak już nie muszę jeździć wykręcam akumulator i stawiam w pokoju.
No ja gdybym nie musiał co rano na Łaziska gonić też bym tak robił, wolę jechać samochodem 40 min niż autobusem prawie dwie godziny w takich warunkach. Chociaż dziś wyjątkowo wybrałem z Katowic podróż tramwajem, na al. Roździeńskiego utworzył się gigantyczny korek z powodu wypadku no i autobusy stanęły w samym środku korka a żaden kierowca nie wpadł na to żeby jakoś to ominąć.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nikki pisze:Zimno, zimno, zimno. Już nie wiem w co mam się rano ubrać. 3 koszulki, sweter, bluza, gruba kurtka, czyli jednym słowem owinięta jak eskimos... i dalej mi zimno :wall:
Bo to nie tędy droga. Tu trzeba przytulić się do jakiego ciepłego misia... nie Masz tam żadnych facetów. Przecie to 36 st C - normalnie letnie upały w środku mrożnej zimy ;)

Mnie na ten przykład jakoś zimno nie doskwiera, ale nie żebym uprawiał marketing :mruga:
Marcin_FTŚ pisze:Chociaż dziś wyjątkowo wybrałem z Katowic podróż tramwajem, na al. Roździeńskiego utworzył się gigantyczny korek z powodu wypadku no i autobusy stanęły w samym środku korka a żaden kierowca nie wpadł na to żeby jakoś to ominąć.
To jest nasza standardowe cecha narodowa. Każdy stoi i czeka, aż ktoś inny wejźmie i "zrobi ten pierwszy ruch" ;)

Cóż.. Chcieli stać w korku, to stali. Na własne życzenie ;)

==========
A w Warszawie - mroźno. Mój termometr wskazywał od rana -9 st C, ale na Ursynowie, to chyba musiało być więcej ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

U nas -7, zbierają się chmury. Moja "stacja pogodowa" pokazuje, że będzie padać snieg.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

A w Sosnowcu słoneczna pogoda, co prawda mróz na dworze okropny ale na opady śniegu czy zachmurzenie się nie zanosi.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie tak samo - słońce i bezchmurne niebo. Mróz nadal ostro trzyma :cool:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No i popadało. Przez 10 minut. Jest -6.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

U mnie w Anglii od dzisiaj 5-10cm śniegu, kiedy zaczął padać byłem z siostrą i jej mężem (Anglik) w domu handlowym ale gdy zobaczyliśmy śnieg postanowiliśmy się wycofać do domu. Informuje że tu każdy jeszcze na letnich oponach jeździ :D

I się stało to co przewidywaliśmy czyli totalny paraliż w Anglii, z 4 pasów na autostradzie 1 był przejezdny i na dodatek przy zjeździe z M4 na M25 ciężarówka się złamała czyli kabina przytulona do naczepy a kawałek dalej autobus uderzył w bandę i przeleciał na przeciwny pas ruchu. W mieście (Slough) nie lepiej, ludzie z Pakistanu i Indii nie wiedzą co w takiej sytuacji robić i w większości tylko stoją w miejscu i koła im się kręcą.
Sytuacja taka sama jak w tamtym roku zero pługów, piaskarek lub ludzi którzy by sypali chodniki solą lub piaskiem. Burmistrz na razie ma to gdzieś a potem powie że ocieplenie idzie i że te rzeczy nie są już potrzebne.

Później zapodam linki do moich filmików z M4, można się pośmiać z ludzi :D

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

No paraliż w Anglii macie niezły. Nawet mi samolot do was odwołali :roll:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Bo to nie tędy droga. Tu trzeba przytulić się do jakiego ciepłego misia... nie Masz tam żadnych facetów.
No jak specjalnie dla mnie 12 z zajezdni wyjeżdża to i zimny jest i misiów nie ma, bo pusto :P A swoją drogą to nie byłoby mi zimno gdybym szła, a jak stoję na przystanku i siedzę w lodowatym tramwaju to wiadomo...

Dziś ciepło jakoś... -2, ale znowu zaczął pruszyć śnieg...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Anglikom to współczuję. Rudy, a z tego co pamiętam, to zeszłej zimy też tak Mieliście. I co ? Samorządy nie wyciągnęły żadnych wniosków ? ;)
Nikki pisze:No jak specjalnie dla mnie 12 z zajezdni wyjeżdża to i zimny jest i misiów nie ma, bo pusto :P
Ty to Masz jakiegoś straszliwego pecha. Ile razy ja jadę autobusem, to zawsze nagrzane jak w piecu, a nawet się jakiś misio znajdzie. Tyle, że u mnie to "misie" piją Borygo i strasznie od nich waniajet. Lepiej się nie przytulać. :retard:

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

J-31 urzędnicy i politycy uważają że nic się nie stało bo sytuacje opanowali, dodam taki fakt że śnieg i lód na ulicach u mnie w mieście leżał 2tyg a oni po tych 2tyg posypali piaskiem tylko ulice gdzie się sklepy znajdują (High Street) i oznajmili że sytuacja jest opanowana i można z powrotem normalnie podróżować.

W Szkocji śnieg pada już dobry miesiąc i tam służby porządkowe sytuacje opanowali bo mają potrzebny sprzęt. Dowiedziałem się że na cały Londyn jest tylko 12 pługów ale nie posiadają piaskarek z tyłu co dla mnie jest śmieszne bo może nie było tu śniegu przez ostatnie lata ale sprzęt potrzebny do odśnieżania powinni mieć.

Dzisiaj choć temperatura jest niższa bo jest -3 i nie ma śniegu to pociągi dopiero wyjechały o godzinie 10:25 relacji Slough<->Windsor a pociągi jadące do i z Londynu jeździły od godziny 12:00. Autobusy dzisiaj też stały w zajezdni a na trasie widziałem przez cały dzień z 2 lub 3.

A oto obiecany filmik, można się nieźle pośmiać
http://www.youtube.com/watch?v=cst7O2MY3nI

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Faktycznie ładnie sypnęło. Rudy wobec tego na zasadzie wymiany, podam ci link do mojego małego filmiku z 2-go grudnia. Wtedy w Warszawie też sypnęło śniegiem. Będzie nastrojowo :mruga:

:strzałka: http://www.youtube.com/watch?v=MUQ5qj-s9xk

Dzisiaj w Warszawie jest podobnie, z Wielkiej Brytanii i Niemiec opady śniegu przeniosły się do nas. A mimo to miasto jakoś funkcjonuje ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jesień zimą

Post autor: J-31 »

Goodek - jutro zaczynamy zimę. Mam nadzieję, że Zdążysz przede mną, założyć odpowiedni temat :mruga:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Albo założy go ktoś inny :diabeł: Chociaż nie wiem czy dam radę wstać :P

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Hmm, zapowiadlai u nas dziś +3 (TVN) a tymczasem tylko przez chwilkę było +1,3, potem temperatura spadła i wynosiła ok. -0,5*C. Co najlepsze - nadal nie da się przewidzieć pogody na swięta - taka jest zmienna ;) I tak TVN mówi, że we Wrocławiu na święta może być nawet +5, wg Polsatu 0 i śnieżyce, a wg IMGW +1 :confused: Tak więc na dzień dzisiejszy wyciągamy średnią i wychodzi +2 :D
Teraz -2.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mój termometr wskazuje -5,1 i właśnie zaczyna się zaćmienie księżyca ;)

Z tego co pamiętam, to Wigilia ma być ciepła, ale pierwszy dzień świąt już ma być mroźny. Czy w całym kraju ? Nie wiem ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”