Wiosna 2011

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ale w końcu mogłoby trochę popadać i pogrzmieć. Tyle już czasu zapowiadają burze "w nabliższych dniach" a tu od zeszłego tygodnia jest wietrznie i gorąco.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Kędzior pisze:Ale w końcu mogłoby trochę popadać i pogrzmieć. Tyle już czasu zapowiadają burze "w nabliższych dniach" a tu od zeszłego tygodnia jest wietrznie i gorąco.
W Warszawie przez ostatnie dwa dni jest burzowo. Nawet wczoraj burze krążyły nad i wokół Warszawy.

Tyle, że te burze nie dają żadnej ochłody, czy ulgi. Przejdzie, pogrzmi, popada - ale potem jest jeszcze gorzej. Jest jeszcze gorsza "parówa" ;)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

W Kielcach też burz nam nie brakuje ;]

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

U mnie też już 3 dzień z rzędu leje, ale z przerwami przynajmniej...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Taka szalona pogoda ma być zdaje się do piątku, potem odpoczniemy od upałów i chyba burz też... ale ja niczego nie obiecuję :mruga:
Ostatnio zmieniony 2011-06-08, 14:52 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

łezka1

Post autor: łezka1 »

Chmurzy się, pewnie będzie lało- deszczu trochę by się przydało :)

...jednak wyszło słońce :smile2:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

łezka pisze:...jednak wyszło słońce :smile2:
Yyy, ale słońce to jest od rana. A przynajmniej u mnie na Ursynowie i w Centrum. A chmurzyć - się chmurzy i zdaje się, że zbiera się na burzę ;)

A propo, tych wędkarzy w Kujawskim, co to burza złapała na środku jeziora. Naprawdę warto obserwować niebo. Będąc na działce wielokrotnie byłem świadkiem jak całe rodziny wychodziły na otwarte pole - jest tuż obok - na spacer... a jednocześnie ci ludzie doskonale widzieli nadciągającą burzę. I też byli zaskoczeni ;)

ironscull
Posty: 78
Rejestracja: 2020-10-20, 20:13

Post autor: ironscull »

J-31 pisze:A propo, tych wędkarzy w Kujawskim, co to burza złapała na środku jeziora. Naprawdę warto obserwować niebo. Będąc na działce wielokrotnie byłem świadkiem jak całe rodziny wychodziły na otwarte pole - jest tuż obok - na spacer... a jednocześnie ci ludzie doskonale widzieli nadciągającą burzę. I też byli zaskoczeni
Po części się z Tobą zgodzę. Jeżeli taka chmura przemieszcza się już jako gotowa komórka burzowa to owszem łatwo zobaczyć ją nawet z dużej odległości. Jednak czasem burza potrafi nas nieźle zaskoczyć. Zjawiska konwekcyjne są dość nieprzewidywalne i czasem w ładny dzień potocznie bezchmurny w ciągu kilkunastu minut potrafi porządnie zagrzmieć. A to, ze ludzie są bezmyślini pokazuje niedawny wypadek w łódzkiem bądź ten z wędkarzami, który przytoczyłeś. Jest taka zasada, jeżeli na choryzoncie widzisz duże kalafiarowate chmury o zwartej strukturze możesz mieć pewność, że w niedługim czasie zawita burza.

Co do dzisiejszej pogody to tragedia. Wszystko potrzebuje juz deszczu. W mojej okolicy nie padało od 25 maja, a więc już dwa tygodnie.Poza tym nie tylko rośliny potrzebuja deszczu. Jest też on zbawienny dla alergików ( w tym mnie), ponieważ stężenie pyłków po deszczu zancznie spada. Temparatura w cieniu wynosiła dziś około 15.00, aż 29* a co było na słońcu strach pomyśleć.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Pobłyskało, pogrzmiało, postraszyło... i poszło bokiem, jak zwykle. Jedynie troszkę popadało. A poza tym to standard, 30* i słońce.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

A teraz do zachodnich dzielnic Bydgoszczy puka burza :) Moja dzisiejsza 3-cia burza.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Wywiad informuje o dość krótkiej, ale gwałtownej ulewie w przeciągu poprzedniej godziny na północno-wschodniej stronie Wrocławia. Od razu lepiej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. Kędzior, to chyba tą burzę Przesłałeś - albo Twój wywiad - do mnie. Bo u mnie przez dwie, nocne godziny, gdzieś po godzinie 1-szej, też była burza ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Szaro, buro za oknem. Koledzy czy da radę zamówić trochę słońca do Sosnowca na najbliższe dni ? :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:Szaro, buro za oknem. Koledzy czy da radę zamówić trochę słońca do Sosnowca na najbliższe dni ? :mruga:
Ależ oczywiście... już wysyłam. Razem z upałem :P

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Podziękował, póki co dalej paskudnie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marcin_FTŚ pisze:Podziękował, póki co dalej paskudnie :D
Tia, podziękował. A tymczasem w W-wie też się taka smutna pogoda zrobiła :mruga:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Kędzior pisze:Wywiad informuje o dość krótkiej, ale gwałtownej ulewie w przeciągu poprzedniej godziny na północno-wschodniej stronie Wrocławia. Od razu lepiej.
Koło mnie popadało około 19:30, przed "imprezą" na Pergoli, a potem zaczęło lać już po (czy nawet pod koniec, nie wiem bo wyszłam wcześniej) imprezie. To im się udało :lol:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

No ładnie. Na południu ledwie pokropiło mocniej przez 10 minut... Dziś chłodniej, 23*, ale słońce było.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie wiem jak u Was, ale w Warszawie temperatura dosłownie zjechała na łeb z 33 st C do 18-tu. Czyste szaleństwo. A w przyszłym tygodniu znów zrobi się gorąca. :cool:

Tzn. pewnie w poniedziałek, jak znam życie :retard:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:z 33 st C do 18-tu
Nie no, u nas wczoraj ciepło było, około 23. Ale wieczorem w tramwaju mnie zamroziło ;) A dzisiaj słoneczko i jeszcze cieplej, ale znośnie :)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”