Jesień 2011

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

OPi pisze:Naprawdę nie macie innych określeń na swoje miasto?
Twierdza Wrocław :diabeł:

Pochmurno i zimno. Na razie nie pada. Na szczęście. A prezentów nie ma i nie będzie. Ani na Mikołaja ani pod choinkę. Chociaż jeśli znowu dostanę jakieś skarpetki albo coś to się nie zdziwię... ale na nic więcej nie liczę...
KKS pisze:prezenty przynosi Święty Mikołaj
Święty Mikołaj to w kulki poleciał, bo jak chciałam kolejkę elektryczną w wieku 7 lat to do tej pory jej nie dostałam :roll:

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Dziś do Kielc zawitał... śnieg ! Ale potem wyszło słoneczko i wszystko zniknęło :(

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Butelka pisze:to IMHO tylko do Wroca pasuje określenie 'gród nad Odrą
To ty chyba nigdy w Szczecinie nie byłeś. Jezioro jest na uboczu miasta, a przez centrum płynie Odra Zachodnia, i jest u nas 2 razy szersza niż u was. Wiec Odra jest bardziej nasza niż wasza. :D wiec nie możecie dla siebie przyswajać liczącej 800 km rzeki, bo takich grofów na Odrą jest cała masa.

Butelka

Post autor: Butelka »

OPi pisze:To ty chyba nigdy w Szczecinie nie byłeś. Jezioro jest na uboczu miasta, a przez centrum płynie Odra Zachodnia, i jest u nas 2 razy szersza niż u was. Wiec Odra jest bardziej nasza niż wasza. :D
Jak my tu postawimy tamę to kupa będzie wasza, a nie Odra :retard:

Ja wciąż czekam na to aż "zima zaskoczy drogowców" i jak zwykle przez jakże świetne przygotowanie Polski do zimy będę musiał zaiwaniać do budy na rowerze.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

OPi pisze:
Magistrat grodu nad Odrą
Ekhm... :chytry: Naprawdę nie macie innych określeń na swoje miasto? Nie wiem... ESK chociażby czy coś. ;)
Gród nad Odrą, wraz z jego licznymi pochodnymi, jak np. MPK nad Odrą to chwytliwe określenia jednoznacznie kojarzące się z założonym przez księcia czeskiego Wratysława I, grodem "Presslaw" (od dynastii Przemyślidów) , któremu nadano na cześć założyciela, nazwę Wratislavia.

To tyle, jeśli chodzi o nazewnictwa ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj tam, się Spieracie o "gród na Odrą". A Odra jest przecież wspólna. ;)

Na Śląsku i na Kielecczyźnie trochę posypało śniegiem, a na Mazowszu - nadal nic ;)

Awatar użytkownika
Jacbull
Posty: 127
Rejestracja: 2006-11-19, 20:54
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Jacbull »

Jak to na Mazowszu - co prawda śniegu nie ma, ale szyna zdążyła pęknąć. :retard: Zaraz za włochami, na 4-ce. I to w godzinach "szczytu" :diabeł:

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Odnośnie zacnej pogody na Śląsku.... Matka mnie dzisiaj obudziła o 5:50 rano, zebym jej skrobał szybe w aucie.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Kędzior pisze:Gród nad Odrą, wraz z jego licznymi pochodnymi, jak np. MPK nad Odrą to chwytliwe określenia jednoznacznie kojarzące się z
to chyba we Wrocławiu tak się kojarzy jednoznacznie bo nigdzie indziej tego nie słyszałem.

Poza tym Szczecin i tak jest starszy o pół wieku więc Odra jest dłużej nasza. :D

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

Mój prezent to to że mnie nie wyrzucili ze szkoły :D
A u nas już mrozy się zaczęły i śnieg na północy zaczął padać, więc może za tydzień na moją 18-ke coś spadnie ;D

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

A ja będę miał spóźniony prezent- wyjazd do Filharmonii Śląskiej na koncert noworoczny, gdzie będzie grał między innymi mój poprzedni profesor od instrumentu.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Rudy pisze:Mój prezent to to że mnie nie wyrzucili ze szkoły
Pochwal sie, cos narobił ? :P
maciejka250 pisze:Filharmonii Śląskiej
O właśnie, miałem sie wybrac zobaczyć jak po tym całym remoncie tam jest. I czy te żałosne babeczki nadal kosztują 3 zł :confused:

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 384
Rejestracja: 2009-12-06, 20:31
Lokalizacja: Wrocław/Slough UK

Post autor: Rudy »

¯e ja coś zrobiłem!? Ja nic nie zrobiłem :retard:
Tak na poważnie: Mam jednego z nauczycieli który jest rasistą, niby te jego "żarciki" nie są groźne ale w tamtym tygodniu przegiął. W tamten wtorek zawołał każdego Polaka do siebie po kolei (jest nas 4-ech w klasie) i powiedział że czas na skończenie wszystkich prac jest do 4 grudnia a jak nie skończymy to możemy do swojej Polski se wracać. W nas się zagotowało ale chodziliśmy do końca tygodnia po lekcjach do szkoły i kończyliśmy wszystko, przychodzi niedziela a tu się okazuje że nasz nauczyciel nic nam nie sprawdził. Dzisiaj przychodzimy do szkoły okazuje się że dalej nic nie sprawdził na dodatek komuś od niego z rodziny coś się stało i musiał iść do domu, gadając ze znajomym okazało się że 3/4 klasy sprawdził a resztę ma za przeproszeniem w dupie. Coś mi się wydaje że ta sprawa będzie jeszcze długo trwała.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

I po mikołajkach, z pogodą dalej pomieszanie z poplątaniem, teraz mglisto i zimno, z tego co oglądałem w pogodzie, znów ma być słonecznie.
Rudy pisze:W tamten wtorek zawołał każdego Polaka do siebie po kolei (jest nas 4-ech w klasie) i powiedział że czas na skończenie wszystkich prac jest do 4 grudnia a jak nie skończymy to możemy do swojej Polski se wracać.
No to już jest lekka przesada, jak nauczyciel może tak się zwracać do ucznia, a niby w szkołach mają uczyć zrozumienia, dobrych manier i ogólnie pozytywnych zachowań społecznych.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ja mimo, że jestem polakiem w polskiej szkole, to jestem przez "kolegów" traktowany jak jakaś zupełnie inna rasa a czasem po prostu jak pies lub śmietnik. :confused:

Jeśli chodzi o pogodę, to nie ogarniam dlaczego w Sosnowcu jest zawsze zimniej niż w DG i dlaczego jak w DG nie ma mgły, to zazwyczaj w Sosnowcu jest...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

maciejka250 pisze: traktowany jak jakaś zupełnie inna rasa a czasem po prostu jak pies lub śmietnik.
Jak sobie na takie traktowanie pozwalasz to się nie dziw, też nie można sobie dać sobą pomiatać, i nie chodzi mi tutaj od razu o to żebyś kogoś prał po pysku ale są inne metody załatwiania takich spraw.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Akurat już jednego się pozbyłem i wylądował w krzakach.
Ja po prostu chcę móc na przerwie spokojnie (czyt. mieć święty spokój) siedzieć pod ścianą i co najwyżej myśleć...
Moje najczęstsze słowa na przerwie brzmią: "Spi******aj".

Edit:
Poprawione.
Ostatnio zmieniony 2011-12-10, 22:20 przez maciejka250, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

maciejka250 pisze:Spierdalaj
Mogłeś to jakoś ocenzurować jednak...

Co do złego traktowania, to spytam inaczej, co takiego się stało że Cię tak traktują albo inaczej co to za szkoła, bo z tego co czytam to chodzisz do niej gdzieś w Sosnowcu.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Sielec, Wawel gimnazjum 16 (ponoć takie dobre) na przeciwko szkoły muzycznej.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Wiem gdzie, chodziłem obok do gastronomika kier. piekarz. Słyszałem dobre zdanie o tym gimnazjum więc nie obraź się ale może Twoim zachowaniem prowokujesz kolegów do takiego zachowania. Wiesz co takie bycie aspołeczną osobą która chce mieć święty spokój też nie jest dobre, a gdzie integracja z resztą klasy ?

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”