Jesień 2011

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Butelka

Post autor: Butelka »

Amalio pisze:Zamiast rozprawiać nad tym kto jest winny pożaru, to warto zrobić sobie rozgraniczenie na autobusy nowe(i w miarę nowe) oraz te mające już lat kilka lub więcej i oceniać na podstawie tej pierwszej grupy.
Raczej tej drugiej grupy. Świeżo dostarczone wozy (lub po bardzo krótkim czasie eksploatacji) nie będą się jakoś zauważalnie różniły stanem technicznym, jakość wozu ujawnia się po kilku latach eksploatacji.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Butelka pisze: Raczej tej drugiej grupy. Świeżo dostarczone wozy (lub po bardzo krótkim czasie eksploatacji) nie będą się jakoś zauważalnie różniły stanem technicznym, jakość wozu ujawnia się po kilku latach eksploatacji.
Bzdura. Jak zostało napisane zwłaszcza w przypadku krajowych firm pożary autobusów mogą wynikać z nieodpowiedniej eksploatacji, zaniedbywaniu pojazdów lub druciarstwa. Jak palą się nowe autobusy to nie ma już wątpliwości kto jest jej winny. Na pewno nie przewoźnik.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Ekhm...
Ale to jest temat o pogodzie z tego, co wiem, a nie o tym czyja wina jak się nowy pojazd jara.

Butelka

Post autor: Butelka »

Amalio pisze:Bzdura. Jak zostało napisane zwłaszcza w przypadku krajowych firm pożary autobusów mogą wynikać z nieodpowiedniej eksploatacji, zaniedbywaniu pojazdów lub druciarstwa. Jak palą się nowe autobusy to nie ma już wątpliwości kto jest jej winny. Na pewno nie przewoźnik.
A jeśli porównamy pojazdy jednego przewoźnika, a nawet z jednej zajezdni, to niby nie będzie to miara jakości wozu? Jak już mówiłem, jakość wykonania ujawnia się z czasem, i dopiero po paru latach można wyraźnie stwierdzić, czy wóz jest porządny. MPK Wrocław - Mercedesy porządne, Volva baaaardzo średnio.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Butelka pisze:Jak już mówiłem, jakość wykonania ujawnia się z czasem, i dopiero po paru latach można wyraźnie stwierdzić, czy wóz jest porządny.
Po paru latach to autobusu może już nie być :mruga:

Tak jak napisał Amalio, skoro nowe wozy już po paru dniach potrafią odmówić posłuszeństwa to wina może leżeć tylko po jednej stronie (producenta).

¯eby tak niecałkowicie nie na temat to w Pile mokro i wieje :)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś od rana słonecznie, niebo niebieściutkie, około 7*C na termometrze, więc można mówić że wróciła jesień ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

A u mnie bezchmurnie, drobna mgła przy ziemi i słonecznie <juhu>.
Szkoda tylko, że śniegu jak nie było tak nie ma.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie misz-masz pogody. Trochę słońca, trochę chmur, a na koniec trochę deszczu. Temperatura około 4 st C. ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

maciejka250 pisze:"Spierdalaj"
Ups...
Chciałem ocenzurować i zapomniałem sobie.
Poprawiłem, bo widzę, że podpadłem.
W DG pogoda piękna, tylko zimno.
Nie wiecie czasem dlaczego z zimna nie spuchły mi wszystkie palce dłoni tylko jeden ?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Chwilę przed 10 nad Wrocławiem posypało śniegiem, całkiem solidnie. Padało może 10 minut, a przy tym było +2. Później padał deszcz, świeciło słońce, było pochmurno i 5*.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A w Warszawie dzisiaj słonecznie, tyle tylko, że zimno ;)

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Warszawiacy, ukradliście nam pogodę ! Podamy Was o plagiat ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O530 pisze:Warszawiacy, ukradliście nam pogodę ! Podamy Was o plagiat ;)
Ja się nie przyznaję. :retard:

Ooo. Słońce właśnie zaszło. A propo. Dzisiaj na Okęciu lądował Antonow AN124. Piękna, potężna maszyna :)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Łe, w Jastrzębiu śniegu ani widu ani słychu. W piątek czy czwartek był za to deszcz.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Za to Kielce śnieg widziały :)

Butelka

Post autor: Butelka »

W liście do Św.Mikołaja pisze: Drogi Mikołaju!

Proszę Cię, aby oprócz tych zaje*istych prezentów na gwiazdkę spadł śnieg!

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś świetna słoneczna pogoda, czuć było ciepło, aż chciało się wyjść na dwór. Brakuje mi jednak śnieżnego grudnia, mam cichą nadzieję że na Boże Narodzenie spadnie ten cholerny śnieg :D

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

Jako że w tym roku lata nie było to zimy też nie będzie. Sprawiedliwość musi być :!:


A tak serio to dla mnie to "białe" cud z nieba by w ogóle mogło nie padać, dzięki temu po lasach rowerem mogę śmigać jeszcze, i w ogóle lepiej się jeździ jak i rowerem jak i furą bez tego mokrego badziewia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Biały pisze:Jako że w tym roku lata nie było to zimy też nie będzie. Sprawiedliwość musi być :!:
Prawdę powiedziawszy, to się właśnie nad tym zastanawiam. Na razie zimy nie widać. Wiele wskazuje na to, że święta niekoniecznie będą białe. A co dalej ? Tego nie wie nikt :]

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Na razie, to wszystkie pory roku mgliste, a zimę można zauważyć tylko po temperaturze i szklance na ulicach i chodnikach.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”