Jesień 2011

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:A jednak, nie ma na co kląć, bo rano po śniegu nie było śladu. ;) Dziś jechało się szybciutko i o dziwo bez większych korków.
No właśnie. Aż specjalnie dzisiaj przejechałem się tramwajem, przez Centrum Warszawy by zobaczyć gdzie jest ten paraliż i śnieg co to miał niby zablokować miasto :mruga:

Butelka

Post autor: Butelka »

maciejka250 pisze:Hahahah
Solarka się na Zagórze Osiedle na linii 55 rozkraczyła już...
A mówi się, że nowe lepsze i niezawodne :diabeł:
Chłopie... Czego ty się spodziewałeś po Solarisie? :|

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Z rana padał deszcz, potem wyszło słońce i było nawet ładnie. Temperatura około +5 stopni, ale zimny wiatr sprawiał że odczuwalna była trochę niższa. Wczoraj idąc przez miasto natknęłam się na coś białego... ale okazało się że to tylko styropian :D Śniegu na razie nie widać, i dobrze ;)

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Butelka pisze:Czego ty się spodziewałeś po Solarisie?
Ja tam na nie osobiście nie narzekałem, jechało się dość przyjemnie i awaryjność przynajmniej tych sosnowieckich była dość niska.

Ale wracając do pogody, aktualnie jest dość zimno, deszczu ani śniegu nie ma, od poniedziałku mają wrócić ciepłe dni na zachodzie temperatura ma sięgać 7*C.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Marcin_FTŚ pisze: jechało się dość przyjemnie
Jakość marna.
Butelka pisze:Chłopie... Czego ty się spodziewałeś po Solarisie?
Haahah, dojechałeś :D
O co do pogody. U mnie już spadł snieg. To znaczy chlupa. Znaczy, nie ma jej już. Do d. z taką zimą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rumpel pisze:O co do pogody. U mnie już spadł snieg. To znaczy chlupa. Znaczy, nie ma jej już. Do d. z taką zimą.
Przecie to nie zima, a jesień. Na zimę kalendarzową to jeszcze musimy poczekać i mam wrażenie, że na śnieg również ;)

Butelka pisze:Chłopie... Czego ty się spodziewałeś po Solarisie? :|
Korzystam na codzień, bardzo sobie chwalę ;)

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

J-31 pisze:Korzystam na codzień, bardzo sobie chwalę
Tylko niech głośniejsze nieco będą, bo po kilku przystankach zasypiam...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

maciejka250 pisze:Tylko niech głośniejsze nieco będą, bo po kilku przystankach zasypiam...
Spoko przy silnikach DAF-a nie Zaśniesz. To Masz zagwarantowane przez producenta :mruga:

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Hmmm...
To dlaczego ja zasypiam ?

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

maciejka250 pisze:To dlaczego ja zasypiam ?
bo w Dabrowie nie macie Dafów. Daf jest w jednej z używek ze Słupska, obydwie są na Zagórzu. Ale musze przyznać - gaz w podłodze z silnikiem Dafa - to jest to ;)

Butelka

Post autor: Butelka »

J-31 pisze:Korzystam na codzień, bardzo sobie chwalę ;)
Widzę chwalisz sobie beznadziejną jakość konstrukcji i wykonania oraz wszelkiego rodzaju awarie, z pożarem komory silnika włącznie :nuts:

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Butelka pisze:z pożarem komory silnika włącznie :nuts:
To akurat jest kwestią utrzymania pojazdu przez przewoźnika.

[ Dodano: 09 Gru 2011 05:25 ]
Na osi 5:24. Dawno we Wrocławiu nie padało ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

maciejka250 pisze:
WTF ?
DG też śniegu nie ma tylko ulewę...
Przepraszam Cie bardzo ale jechałem nawet w czwartek 4-5 nad ranem to wszędzie prócz Gliwic, Zabrza i Katowic leżał śnieg. Nawet w Dąbrowie na jakiejś stacyjce w stronę Zawiercia facet wsiadał i się irytował, że KŚ się spóźniło, śnieg padał i nie było się nawet gdzie schować.
To przy okazji pokazuje o ile Gliwice czy Zabrze są cieplejszymi miastami od innych. Nie mówiąc już o moich Pawłowicach gdzie temperatura w porównaniu do Gliwic jest średnio niższa o 2-3 stopnie.
Z resztą w Katowicach ludzie wysiadali z pociągu z Warszawy (wyjazd z warszawy w ciągu dnia i przyjazd do Katowic w nocy) i mówili, że tu jest znacznie cieplej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:Z resztą w Katowicach ludzie wysiadali z pociągu z Warszawy (wyjazd z warszawy w ciągu dnia i przyjazd do Katowic w nocy) i mówili, że tu jest znacznie cieplej.
Zgadza się. W Warszawie od kilku dni mamy zimny wiatr, który potęguje zimno. Ogólnie jest mało przyjemnie. Dzisiaj zresztą również ;)

Widzę chwalisz sobie beznadziejną jakość konstrukcji i wykonania oraz wszelkiego rodzaju awarie, z pożarem komory silnika włącznie :nuts:
Ależ oczywiście. I dlatego zawsze jadąc Solarisami, wożę ze zobą gaśnicę. Jej przyjemny chłodek poprawia mi humorek :lol:

Butelka

Post autor: Butelka »

Kędzior pisze:
Butelka pisze:z pożarem komory silnika włącznie :nuts:
To akurat jest kwestią utrzymania pojazdu przez przewoźnika.
Wszędzie w Polsce gdzie jest dużo Solarisów, było już trochę pożarów. MPK Kraków rzekłbym przoduje w utrzymaniu taboru, a Solarisy i tak się palą.

A dla Zachodu, wiadomo, że firma składa nieco lepiej...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Butelka pisze:Wszędzie w Polsce gdzie jest dużo Solarisów, było już trochę pożarów. MPK Kraków rzekłbym przoduje w utrzymaniu taboru, a Solarisy i tak się palą.
A wracając do tematu - Jesień 2011 :chytry: - uwzględniając fakt, że aktualnie jest zimno. To przy ognisku można się przynajmniej ogrzać :cool:

Butelka

Post autor: Butelka »

Wczoraj czatując na M18LF prawie odmroziłem sobie dłonie :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Butelka pisze:Wszędzie w Polsce gdzie jest dużo Solarisów, było już trochę pożarów.
Tzn. gdzie? W Kołobrzegu, Przemyślu, Berlinie, we Wrocławiu? Nie ma znaczenia marka pojazdu, czy ilość pojazdów. Jak się nie dba należycie o autobus, nie wymienia zużytych przewodów paliwowych i elektrycznych, to później są wycieki, spięcia, a niech no tylko kropla łatwopalnej cieczy skapnie na rozgrzaną powierzchnię.

Tak przypomnę, że w MPK Wrocław pożary spotkały nie tylko Volvo 7700A #8118, ale i Jelcze M121M (9529,9539 i jeszcze coś), 120MM/1 (a jakże), a jakiś czas temu też 7000A.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Zamiast rozprawiać nad tym kto jest winny pożaru, to warto zrobić sobie rozgraniczenie na autobusy nowe(i w miarę nowe) oraz te mające już lat kilka lub więcej i oceniać na podstawie tej pierwszej grupy.

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Amalio pisze:Pawłowicach gdzie temperatura w porównaniu do Gliwic jest średnio niższa o 2-3 stopnie.
Szukasz zimna ?
Pojedź nieco w stronę Małopolski jeszcze :D
Polecam Sławków.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”