Logarytmy, szkoła i inne ;)

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Butelka

Post autor: Butelka »

204wras pisze:U mnie lekcja fizyki wygląda tak że nauczycielka coś tam mówi używając wysokiego stężenia naukowych zwrotów na zdanie, jeżeli tłumaczy to co akurat pisze na tablicy to robi to mówiąc na głos właśnie pisany wzór czy obliczenie, nigdy nie mówi co się skąd wzięło.
Nauczyciele w dużej części mają dar totalitarnego zanudzania tematem. Gdyby udało im się zaciekawić uczniów, to większość z nich by rozumiała to co nauczyciel nawija.

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

Butelka pisze:Gdyby udało im się zaciekawić uczniów, to większość z nich by rozumiała to co nauczyciel nawija.
Zaiste. Uczył mnie gościu z historii, który tak opowiadał że nie dało się go nie słuchać. Co prawda przez pół lekcji przeznaczonej na średniowiecze mówił np. o II Wojnie Światowej (jak zaczął nawiązywać to się dość zagalopowywał) ale opowiadał ciekawie. Nie dość że duża część klasy miała go za najlepszego i najsympatyczniejszego nauczyciela to coś mi do głowy wtłukł. Biedak musiał się zmagać w mojej klasie z pytaniami typu: "Co rycerz robił jak chciał do WC a miał na sobie zbroję i był na polu walki?".

Butelka

Post autor: Butelka »

oolek15 pisze:(jak zaczął nawiązywać to się dość zagalopowywał)
Mój geograf na lekcji o Małopolsce zaczął gadać o obozie koncentracyjnym w Auschwitz i tak zostało do końca lekcji. A innym razem na lekcji o innym regionie pół lekcji nawijał o swoich przeżyciach z PRL :D

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A propos Auschwitz to w liceum na historii kumpel miał prezentację na ten temat i jako jedną z informacji podał, że w obozie zginęło tyle i tyle osób. Problem w tym, że to była liczba tylko zamordowanych ¯ydów, wszystkich ofiar było więcej. Nauczyciel chciał zwrócić na to uwagę, ale wyszło komicznie:

Kumpel - w obozie zginęło tyle i tyle ludzi
Nauczyciel - nie ludzi, ¯ydów

Dobrze, że nikt go nie oskarżył o antysemityzm :P

Butelka

Post autor: Butelka »

KKS pisze:Kumpel - w obozie zginęło tyle i tyle ludzi
Nauczyciel - nie ludzi, ¯ydów
A to dowalił :diabeł:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

A co do ¯ydów to na moim osiedlu na plakacie słynnego "rekina cenojada" z RTV AGD bodajże, ktoś w miejsce "cen" wpisał "żyd", przez co na osiedlu mam plakat "rekina żydojada" :retard:

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Swoją drogą, to czy ktoś z Was nie wie może gdzie w Polsce oprócz Białegostoku istnieje takie coś jak Technikum Kolejowe dla Dorosłych?

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Dziś o mojej szkole była mowa w Legendach PRL - odcinek o gokartach (czuję się dumny :retard: ). Robiliśmy lata temu profesjonalne ramy wózków, rozsyłane po całej Polsce... z resztą, do tej pory produkujemy części, jak i niemal całe pojazdy. ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”