Zima 2011/12

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

W Slough wieje wiatr, niebo zachmurzone czasem z przebłyskami słońca - można rzec jesień nie zima. Za oknem, na moim termometrze 10*C

Internet ostatnio wolno chodzi u mnie na dzielnicy Już kliku kolegów pisało do mnie na GG czy u mnie też się wolno strony wczytują. A problem dotyczy niby to szybkich światłowodów...

Butelka

Post autor: Butelka »

Poziom Odry zaczął się podnosić, a resztki śniegu utrzymują się chyba tylko w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki. Plucha na całego.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Butelka pisze:Poziom Odry zaczął się podnosić
Ale, powódź chyba nie grozi...
Butelka pisze:a resztki śniegu utrzymują się chyba tylko w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki.
Normalne, w okolicach rzeki jest niższa temperatura i wilgoć.

Butelka

Post autor: Butelka »

Marcin_FTŚ pisze:Ale, powódź chyba nie grozi...
Lol, nie :lol: Jeszcze parę dni temu Odra była tak nisko, że wypełniała tylko 40% szerokości koryta na wysokości mostów Warszawskich, a przy Jazie Psie Pole utworzyły się śmieszne wysepki na rzece :mruga: Teraz jest już nieco wyżej i po wodospadzie na jazie widać że prąd jest dużo większy.

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Butelka pisze:Lol, nie
Wiesz, jak słyszę że się poziom wody podnosi to tylko jedno przychodzi na myśl ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Butelka pisze:Jeszcze parę dni temu Odra była tak nisko, że wypełniała tylko 40% szerokości koryta na wysokości mostów Warszawskich,
Bo tam jest tylko kanał przeciwpowodziowy i odnoga Starej Odry. Jak z Jazu Bartoszowice nie płynie i ze Szczytnickiego też, to tam zawsze jest mało wody. Zawsze tzn. w zimie, bo na zimę spuszczają. W lecie poziom jest wyższy, bo jest więcej opadów, a poza tym musi być wyższy, żeby statki z Przystani Zwierzynieckiej mogły pływać ;) Swoją drogą kiedyś w lecie widziałam statek wpływający do kanału przed Mostami Warszawskimi, płynący w kierunku mostów Trzebickich. Zdziwiłam się, bo zazwyczaj zawracali przed Jazem.

Główna Odra nadal zamarznięta ale już ten lód zaczyna się topić, puścili wodę z Jazu Szczytnickiego. Nie wiem jak z innych na mieście, ale pewnie też. Jeśli chodzi o śnieg to pozostały resztki tego co było pozgarniane... A dziś przez prawie cały dzień padał deszcz... a w dodatku chyba się załatwiłam :confused:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

No i kolejny weekend za nami. :cry: Jedyne co mnie pociesza, że za 5 dni jest kolejny. :)

Dziś w Szczecinie ciepło, koło 7*

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

OPi pisze:No i kolejny weekend za nami.
Mnie się weekend kończy za niecałą godzinę jak dotrę do pracy :P
OPi pisze: Jedyne co mnie pociesza, że za 5 dni jest kolejny.
Jak dla kogo, ja dopiero zaczynam weekend w połowie soboty :P

Butelka

Post autor: Butelka »

[fquote="Nikki"]Swoją drogą kiedyś w lecie widziałam statek wpływający do kanału przed Mostami Warszawskimi, płynący w kierunku mostów Trzebickich. Zdziwiłam się, bo zazwyczaj zawracali przed Jazem. [/fquote]
Właśnie zazwyczaj w lecie pływają mi pod oknem, tj. kanałem pod mostami Warszawskimi :D

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

W "parku" za moimi oknami powstało kilka dużych i głębokich jezior. I ludzie nie mają gdzie psów wypuścić, więc jutro chodniki będą "umalowane" na wszystkie kolory tęczy. Fu.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

9507 pisze:na wszystkie kolory tęczy
Takiej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Chyba raczej na brązowo :P

No niestety wczoraj od popołudnia zaczęło w Katowicach padać, idzie odwilż z czego bardzo się cieszę, liczę tylko na to, że temperatura już nie spadnie do -10st bo będzie prawdziwe lodowisko na ulicach/drogach.

sphinx

Post autor: sphinx »

A u mnie dzisiaj prawie cały dzień padał śnieg... Temperatura ), w porywach +1 (w nocy lekki mrozek=ślizgawka) więc topić się to będzie bardzo powoli. W Białymstoku zima ma się dobrze :D

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Shadow238 pisze:bo będzie prawdziwe lodowisko na ulicach/drogach.
W nocy koło północy na drogach była już szklanka. Teraz grzeje ładnie słońce.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Ulga nie do opisania! :D

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

9507 pisze:W "parku" za moimi oknami powstało kilka dużych i głębokich jezior. I ludzie nie mają gdzie psów wypuścić, więc jutro chodniki będą "umalowane" na wszystkie kolory tęczy. Fu.
To przejdź się Pomorską albo Ładną. Tam chodniki zawsze tak wyglądają :confused:

Butelka pisze:Właśnie zazwyczaj w lecie pływają mi pod oknem, tj. kanałem pod mostami Warszawskimi
Ale to muszą jakoś od niedawna tak pływać. Chociaż ja niezbyt często tam chodzę, ale koło mnie na Przystani, kartki informowały o tym, że płyną tylko do Jazu. No chyba że popatrzyłam na nie ten statek ;)

Pogoda: Świeci słońce, ale co jakiś czas przychodzi czarna chmura z której pada... śnieg. A przynajmniej rano padał. Teraz więcej słońca, ale temp. ponoć tylko 2 stopnie.

Butelka

Post autor: Butelka »

[fquote="Nikki"]No chyba że popatrzyłam na nie ten statek [/fquote]
Pod mostami pływa Goplana z tego co pamiętam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie rano była szklanka. Nie sposób było przejść chodnikami. Lód zalegał wszędzie :retard:

Butelka

Post autor: Butelka »

Ja już myślałem że odwilż nastała, ale jednak rano 5 metrów po wyjściu z klatki schodowej zaliczyłem tylną glebę na lodzie :retard:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Hehe. :) U mnie dzisiaj z kolei ładna pogoda była, lód tylko z samego rana. :D

Wczoraj po bardzo długim czasie obciąłem sobie włosy. Jak mnie wszyscy zobaczyli, to nie mogli poznać. Dodatkowo potęgował to fakt, że zrobiłem sobie porządnego irokeza na głowie. :D

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”