Zima 2011/12

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Słońce, letni wiaterek i dość wysoka temperatura... Normalnie jak wiosna !
Dokładnie to samo na śląsku, aż się chce na foty rowerowe iść :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wiosna również na Mazowszu. Byłem pod Warszawą. W słońcu jest przyjemnie ciepło. A niebo jest czyste od chmur. :P

Chyba umyję samochód... a nóż zacznie padać :retard:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Pranie wyfrunęło na balkony, ludzie myją okna. Szkoda, że znowu zapowiadają ochłodzenie.

Butelka

Post autor: Butelka »

W Ruhpolding biegi narciarskie przy temperaturze 12-14 stopni na plusie ;)
A we Wrocławiu dzisiaj było słonecznie i nawet ciepło.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Takie weekendy to ja rozumiem. Już ptaki radośnie latają, ogłaszając piękną wiosnę. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli zdarza Wam się wieczorami wyjść z domu i jeśli akurat niebo jest bezchmurne to warto podnieść głowę. Mamy całkiem piękny widok. Księżyc, Mars, Wenus i Jowisz. Wszystkie obiekty są dobrze widoczne. Marsa najłatwiej rozpoznać - po kolorze. Natomiast najjaśniejszy zdaje się, że jest Jowisz - o ile się nie mylę ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Wenus raczej, to to jasne poniżej księżyca.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Nie wiem, jak wy patrzycie, ale ja na chwilę obecną patrząc z okna na księżyc, widzę wokół niego gwiazdozbiory Byk, Orion, Bliźnięta, Rak, Wielkigo Psa z gwiazdą Syriusz, świecącą zresztą mi centralnie w okno.

Google Sky Map na komórce działa cuda ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Nie było mnie tu kilka dni i już się prawie pogubiłam jeśli chodzi o dział z rysunkami i modelami :lol: Pogoda ładna, cały dzień słoneczko i całkiem przyjemnie, tylko wiatr trochę zimny.

J-31 pisze:Jeśli zdarza Wam się wieczorami wyjść z domu i jeśli akurat niebo jest bezchmurne to warto podnieść głowę. Mamy całkiem piękny widok. Księżyc, Mars, Wenus i Jowisz. Wszystkie obiekty są dobrze widoczne. Marsa najłatwiej rozpoznać - po kolorze. Natomiast najjaśniejszy zdaje się, że jest Jowisz - o ile się nie mylę
Koło mnie nic nie widać. Tzn. widać - Księżyc. Reszty gwiazd i planet nie rozpoznaje... Poza tym mieszkam w centrum, więc nawet jeśli bym chciała to w obserwacji nieba przeszkadzają uliczne latarnie :confused: Musiałabym pójść gdzieś, gdzie jest... trochę bardziej ciemno...

JoRG112

Post autor: JoRG112 »

Jeśli chodzi o idealne miejsce do obserwacji, to polecam Janów k. Częstochowy, a konkretnie pole za parkingiem obok ośrodka wczasowo-obozowego hufca ZHP Dąbrowa Górnicza.
Tam wszystkie gwiazdy zawsze widać idealnie, a i jeśli chce się komuś szukać i łazić, to może poszukać "planet" zmontowanych z jakiś rur itp. porozstawianych po polach.
Ciekawe miejsce.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nikki pisze:Koło mnie nic nie widać. Tzn. widać - Księżyc. Reszty gwiazd i planet nie rozpoznaje... Poza tym mieszkam w centrum, więc nawet jeśli bym chciała to w obserwacji nieba przeszkadzają uliczne latarnie :confused:
Te planety tak silnie świecą (jeszcze powinny być widoczne), że nie Musisz nigdzie daleko z Centrum wyjeżdżać. Przecież u mnie na Ursynowie też są latarnie. A mimo to trzy planety oraz Księżyc są doskonale widoczne. :cool:

W Warszawie słonecznie i zdaje się, że tak będzie aż do środy :mruga:

Butelka

Post autor: Butelka »

J-31 pisze:W Warszawie słonecznie i zdaje się, że tak będzie aż do środy
Mówiłem? :mruga:

Ey. Ja też widzę tylko księżyc. I jakieś jasne na lewo od niego :mruga:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:Te planety tak silnie świecą (jeszcze powinny być widoczne), że nie Musisz nigdzie daleko z Centrum wyjeżdżać. Przecież u mnie na Ursynowie też są latarnie.
No to może i widziałam, ale i tak nie wiem które to. Udało mi się tylko dojrzeć Oriona.

Pogoda dalej piękna, tylko trochę chłodno. Zwłaszcza w cieniu.

sphinx

Post autor: sphinx »

Komu dobrze... W Białymstoku się zachmurzyło, a nawet popadał lekki śnieg...

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

A dziś w Szczecinie kolejny piękny wiosenny dzień. :) Jedynie w nocy i rano są przymrozki, ale w dzień jest około 11*C.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie mamy chyba mały nawrót zimy. Wieje zimny wiatr, zachmurzyło zaczęły się pojawiać płatki śniegu. Mam nadzieję, że to nic na serio ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Uuu, zimno, ale słonecznie, mam nadzieję, że w marcu to już jednak śniegu nie będzie, teraz czas na wiosnę.

Butelka

Post autor: Butelka »

No u nas tak wiosennie że aż zimno :P z 5 stopni może max było.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zdaje się, że jutro będzie "jesiennie". Jakieś opady deszczu, może deszczu ze śniegiem. I takie tam inne ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Dziś w Szczecinie identyczny dzień jak wczoraj, tylko nieco cieplej. Piękna wiosna. :P

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”