Kodak ogłosił bankructwo.

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Kodak ogłosił bankructwo.

Post autor: Max998 »

Solidna i popularna firma zakończyła działalność.

http://tech.wp.pl/kat,1009787,title,Kod ... omosc.html

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Max998 pisze:Solidna i popularna firma zakończyła działalność.
Nie pierwsza i nie ostatnia. Zresztą mi tam jakoś specjalnie nie żal

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Max998 pisze:Solidna
Solidna to ona może była kiedyś, kiedy robili jeszcze analogi, ale teraz kiedy zaczęto produkcje cyfrówek/lustrzanek to Kodak został "wypalony" z biznesu głównie przez Canona, Nikona i Sony.

A po za tym jak już napisał pmaster nie szkoda mi jej, bo jakoś za produktami tejże firmy nie przepadałem...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ojciec zawsze mi mówił, że Kodak robił dobre tylko filmy do aparatów, same aparaty były słabe. Tak więc nic dziwnego, rynek im się skończył ;)

Awatar użytkownika
Ośka
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-10, 10:26
Lokalizacja: Legnica

Post autor: Ośka »

Ja osobiście jakoś nigdy nie miałem zaufania do tej firmy. Osobiście wolę Sony czy też Canony.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

Jakoś też bez sentymentu się z nimi ''żegnam''. Pod koniec produkcji to już samo badziewie klepali chociażby aparaty cyforwe, tusze do drukarek czy papier fotograficzny z którego odchodził tusz.

Zawsze wolałem Sony, ich Cyber-Shoty są nawet niezłe.

Awatar użytkownika
Max998
Posty: 394
Rejestracja: 2010-11-23, 16:41
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Max998 »

Miałem nie dawno Cyber Shot'a i nie wspominam go dobrze.
Obecny mój Kodak C183 spisuje się jako tako aczkolwiek chciałbym mieć porządnego Canona lecz ten sobie kosztuje.. :confused:

ppln

Post autor: ppln »

O530 pisze: Solidna to ona może była kiedyś, kiedy robili jeszcze analogi, ale teraz kiedy zaczęto produkcje cyfrówek/lustrzanek to Kodak został "wypalony" z biznesu głównie przez Canona, Nikona i Sony.
Pierwsze (albo jedne z bardzo pierwszych) lustrzanek cyfrowych były właśnie produkcji Kodaka, na podstawie analogowych korpusów znanych producentów, potem producenci się wycwanili i zaczęli produkować sensory sami ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Nie ma za czym płakać. Ich aparaty to było dziadostwo i tak jak ja się na nich przejechałem tak inni również i zawsze wszystkim powtarzałem żeby nic od Kodaka nie kupowali.

Wojciech
Posty: 92
Rejestracja: 2009-02-23, 22:22
Lokalizacja: Jedna z wielu nad Wisłą

Post autor: Wojciech »

Szkoda, mój pierwszy aparat był marki KODAK :(

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Ciekawe czy będzie teraz wylew wyrobów Kodaka w Biedronce, oni bardzo tą markę lubią.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

mrozard pisze:Ciekawe czy będzie teraz wylew wyrobów Kodaka w Biedronce, oni bardzo tą markę lubią.
Oczywiście nie mieli kiedy, tylko jak już ojciec kupił jakiegoś cyfraka :confused: No cóż, najwyżej ktoś skorzysta. A może sam mam Kodaka? Bardzo prawdopodobne

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jakiś czas temu w programie gdzie pokazywali wynalazki, które zmieniły świat (było na Discovery Historia), jak na ironię pokazywana była właśnie historia powstania aparatu cyfrowego - i jakiś ważniak, oraz wynalazca aparatu cyfrowego z Kodaka wówczas wypowiadali się, że nie sprzedawano na początku tychże urządzeń, bo nie mają przyszłości, a na topie były analogi i filmy do nich.

Z perspektywy czasu zbieżność tej wypowiedzi w obliczu wieści o upadłości Kodaka, stała się, pomimo tego, że program był sprzed kilku lat, niezwykle zabawna ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”