Jesień 2012

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
sphinx

Post autor: sphinx »

Tylko po cholerę komu szybszy wschód jak ludzie i tak śpią? Skoro depresje itp. to bzdura, a czas zimowy działa wręcz kojąco to skąd ten wzrost liczby zawałów czy wypadków? A depresyjne jest właśnie to, że słońce zachodzi o 16 zamiast o 17. I to powoduje wzrost, a nie spadek zużycia prądu.

A wracając do tematu - na krajowym biegunie cały dzień trzymał mróz - warstwa śniegu trzyma się mocno.

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

sphinx pisze:Tylko po cholerę komu szybszy wschód jak ludzie i tak śpią?
Dokładnie. To usiłuje wytłumaczyć. Lepiej żeby było więcej słońca po południu niż rano.
Kędzior pisze:Gdy jednak pozostawimy czas letni, to słońce będzie w najgorszym okresie wychodzić zza chmur dopiero po 14:00 a zachodzić o 16. To dopiero jest depresyjne.
Wschód słońca o 13 zimowego czasu/14 letniego? Chcę to zobaczyć na własne oczy.

Tematem: Zimno jest jak było w Slough. Teraz mam za oknem +4.
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 22:31 przez K4016td, łącznie zmieniany 1 raz.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Gdy pozostawimy czas letni to będziemy mieli taką strefę czasową jak na Ukrainie.
A z tą Rosją to nie wiem czy tak fajnie, skoro w grudniu w niektórych miejscach kraju teraz wschodzi słońce o 9 rano.

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Dokładnie, kiedy wstaję rano i jest ciemno to zapalam światło na 40 minut, ewentualnie godzinę, a wieczorem światło pali się zdecydowanie dłużej.
We Wrocławiu gdzieniegdzie jeszcze można spotkać niedobitki śniegu.

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

A w Kielcach dzisiaj całkiem sporo śniegu napadało.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

U mnie po godz 15 była śnieżyca, jak z ojcem wracałem autem tośmy sie ślizgali mimo zimówek, a ja zaliczyłem orła przez cholerne lakierki :(

Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Lakierki :confused: :lol: ? Z wesela wracałeś?

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »


Awatar użytkownika
BarteG
Posty: 82
Rejestracja: 2010-08-12, 21:29
Lokalizacja: Kielce

Post autor: BarteG »

Uuu... Było iść do technikum, w papuciach byś latał :D .

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

K4016td pisze:Wschód słońca o 13 zimowego czasu/14 letniego? Chcę to zobaczyć na własne oczy.
Czy gdzieś napisałem o wchodzie słońca? Napisałem o wychodzeniu słońca zza chmur, a to jest subtelna różnica.

A o kwestii godzinowej, to proszę bardzo:
Obrazek
Zdjęcie wykonane w połowie grudnia o 12:59 czasu zimowego. Słońce zza fotografa już zbliżało się do zachodu. Pamiętam jak dziś, że wówczas słońce pokazało się raptem na 2 godziny i zaraz zaszło.

sphinx

Post autor: sphinx »

Ale to nie jest wina czasu zimowego/letniego tylko warunków atmosferycznych w danym dniu, a te są zmienne. A to, że słońce było nisko - zimą zawsze jest nisko, taki urok tej pory roku. Do tego czas zimowy - gdyby był czas letni zachód słońca nastąpił by godzinę później. Godzinę krócej ludzie palili by światło.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Dobra, nie kłóćta się się o czas zimowy i letni. Słońce jest takie, jak każdy widzi. Zresztą dni i tak są coraz krótsze - taki urok tej pory roku... co roku, uroku :cool:

Gdybyście chcieli się jednak pobić o wyższości zmiany czasu na zimowy, nad niższością czasu letniego, to ja mam lepszy pomysł - bitwa na piguły. Śniegu w Warszawie wciąż sporo chętnie oddam, każdą ilość. Kto zamawia ? ;)

Awatar użytkownika
204wras
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 356
Rejestracja: 2006-06-02, 20:57
Lokalizacja: Wrocław Bronx

Post autor: 204wras »

Ładuj na Stara i przywoź do Wrocławia :mruga:, nie rzucę konkretnymi wartościami, ale teraz jest dosyć ciepło i od czasu do czasu mży.

sphinx

Post autor: sphinx »

Po dwóch mroźnych dniach bez opadów zima zdecydowała, że w Białymstoku leży za mało śniegu. Więc właśnie spadają kolejne centymetry białego puchu. Mam nadzieję, że zapowiadane ocieplenie przyjdzie szybko bo jeszcze opon nie zmieniłem :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

O dziwo w Warszawie prawie zniknął śnieg. Jest go jeszcze trochę, ale naprawdę dużo stopniało. A zatem bye-bye zimo ;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

U mnie co chwila dzieciaki pukają do drzwi :D Już chyba z pół kilo cukierków rozdałem ;)
Halloween w końcu

Pogoda - pada deszcz, niebo jest zachmurzone. Idealna pogoda na święto duchów i czarownic :P Za oknem +8*C

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

U mnie, nie ma takich zwyczająów, że dzieciaki biegają od chałupy do chałupy z koszykiem lub reklamówką by tam wrzucić jakieś słodkie przysmaki. ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

K4016td pisze:U mnie co chwila dzieciaki pukają do drzwi
Jest taki sprawdzony sposób na takich gości: spuścić psy :D
Powiało wprawdzie ciepłem, ale jakby bez przekonania.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

TLG pisze:Jest taki sprawdzony sposób na takich gości: spuścić psy :D
Ja mam lepszy pomysł. Mam kota, jest jak pies, szczeka, merda ogonem i chętnie gryzie. Wystarczy lekko uchylić drzwi. Ofiara nie ma szans na ucieczkę. Nawet na drzewo :diabeł:

O dziwo, działa skutecznie, dzieci już omijają nas z daleka :retard:

A przy okazji. Jest dosyć przyjemna pogoda dzisiaj na Mazowszu, aczkolwiek wszelkie prognozy przewidują po południu wzrost zachmurzenia i nawet jakieś opady. No, ale póki co pogoda zachęca by pojechać... na cmentarz ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A we Wrocławiu leje... I jest zimno.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”