Zima 2012 - 2013

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś od rana koło 0*C i słonecznie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Mnie najbardziej denerwuje, że jest tak ciemno. No, ale trzeba do tego przywyknąć - taka pora roku. A swoją drogą, ciekawy jestem jak długo jeszcze będzie taka delikatna zima. Prognozy długoterminowe na razie nie przewidują większych zmian - przynajmniej w temperaturze. A co będzie dalej ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

J-31 pisze:Mnie najbardziej denerwuje, że jest tak ciemno. No, ale trzeba do tego przywyknąć - taka pora roku.
I tak teraz co 1 dzień, pora dnia wydłuża się o ok. 1 minutę i 20 sekund, więc nie jest tak źle ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

Paskudna pogoda. Cały dzień pochmurno, rano padało. Przez wysoką wilgotność nic nie odparowało, a wieczorem zaczyna podmarzać i robi się szklanka. Czasami widać na chodniku połyskujące "diamenciki", a czasami nie i można wywinąć orła. Jest to o tyle zdradzieckie, że pojawia się miejscami, tam gdzie wypłukała się sól. Śnieg i lód mają się dobrze jak na 2 tygodnie roztopów...

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

J-31 pisze:Mnie najbardziej denerwuje, że jest tak ciemno.
A mnie się to z kolei podoba o 18 wychodzę do roboty - ciemno, wracam o 6 rano - ciemno ;) Teraz od około 30 min pada śnieg. A sylwestra niestety musiałem spędzić w robocie :/

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Heh, widzę pierwszy post w tym temacie po sylwku dopiero 2 stycznia późnym popołudniem. Czyżby wszyscy leciutki hangover? Jak powitaliście nowy rok? ;)
J-31 pisze:Mnie najbardziej denerwuje, że jest tak ciemno.
Wy tam na wschodzie to w ogóle kiepsko macie z tym zachodem słońca. Jak nie patrzeć, u mnie jest bodaj 40 minut do przodu. :)

sphinx

Post autor: sphinx »

Jaki hangover, zero alkoholu! Po prostu rozregulowanie zegara biologicznego. Dziwnie tak przez cały dzień nie zobaczyć światła słonecznego... :mruga:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Też tak miałem, jakieś trzy tygodnie temu i do tego na trzeźwo. :) Obudziłem się, na dworze ciemno. Spojrzałem na zegar - pokazywał piątą, więc myślałem że jest 5 w nocy i byłem ogólnie zdziwiony że po kilku godzinach nie chce mi się już spać. Sięgnąłem więc jeszcze po telefon, patrzę a tu 17. :P

sphinx

Post autor: sphinx »

Jakby ktoś mimo wszystko miał jeszcze wątpliwości dlaczego Polska północno-wschodnia ma przydomek krajowego bieguna zimna - DW686 ździś, ok 15km od Białegostoku:

Obrazek
Obrazek

I jak na złość zaczął padać deszcz ze śniegiem...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

U mnie dzisiaj masakra. O 9 rano jeszcze było ciemno, o 14 też. Ciągle leje, wieje, albo oba naraz.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie też napotkałem na oberwanie chmury. Teraz wieczorem, lało i to ostro na Siekierkach. A na Ursynowie - sucho ;)
OPi pisze:Wy tam na wschodzie to w ogóle kiepsko macie z tym zachodem słońca. Jak nie patrzeć, u mnie jest bodaj 40 minut do przodu. :)
Pisz mi tak więcej, to się do Ciebie przeprowadzę - na Zachód :diabeł:

sphinx

Post autor: sphinx »

Pogoda głupieje - dziś cały dzień lekko pochmurny (nieba prawie nie widać, ale chmury cienkie, jasno itp), wieczór też, a teraz ni stąd, ni zowąd rozpętała się ... śnieżyca, intensywny opad i spory wiatr.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pogoda to faktycznie trochę głupieje. Dodatkowo u mnie prócz śniegu padał jeszcze zamarźnięty deszcz. Ponoć w przyszłym tygodniu ma się ochłodzić ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

U mnie pogoda średnia, ostatnio dość mokro i często pada. Dzisiaj w kraktę, słonecznie, potem chmury.

sphinx

Post autor: sphinx »

Wczorajszy śnieg nie zdążył się jeszcze stopić, a już zamarza. Nieprzyjemnie jest...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie opady śniegu, ale zasp nie ma. Śnieżek raczej jest drobny i tylko trochę poprószył ;)

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

W Bydgoszczy też pada śnieg, temperatura oscyluje około zera. Za to już ładnie sie zabieliło.

Awatar użytkownika
O530
Posty: 741
Rejestracja: 2010-06-15, 18:32
Lokalizacja: Kielce

Post autor: O530 »

Czy tylko Kielce są takim wyjątkiem i nie pada u nas śnieg? :P

sphinx

Post autor: sphinx »

Na to wychodzi. U mnie śnieżek nieduży, ale temperatura poniżej zera...

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

O530 pisze:Czy tylko Kielce są takim wyjątkiem i nie pada u nas śnieg? :P
Nie tylko. :) U nas dziś znowu deszczyk.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”