Wiosna 2013

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
sphinx

Post autor: sphinx »

Myślałem, że wiosna zaczęła się na dobre, w mieście kwitną zawilce, poza miastem przylaszczki (o dziwo zawilce nie), są już pierwsze pąki i nieśmiała liście, więc niemałym szokiem był widok nielicznych, ale jednak plam śniegu w zacienionych miejscach... :retard: Tak bardziej formalnie, dziś słonecznie (przez poszarpane chmury) i +17.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

U Ciebie na "biegunie" to śnieg jeszcze może leżeć, gdzieś w zacienionych miejscach ;)

Generalnie na Mazowszu nikt już nie pamięta zimy. A ostatnie pryzmy śniegu - które jeszcze do niedawna zalegały tu i ówdzie - już się rozpłynęły ;)

Prawdę powiedziawszy, to u mnie na działce życie kwitnie na całego i ile razy tam przyjeżdżam po prostu nie mogę uwierzyć, że jeszcze dwa tygodnie temu śniegu było tak dużo, iż trudno było przejść. :cool:

Wielu moich sąsiadów patrząc na zieleniące się trawniki, rozkwitające pierwsze kwiaty i coraz większe pąki na drzewach - po prostu nie wierzy, że nie tak dawno była ostra zima i leżał głęboki śnieg. Zwyczajnie większość moich sąsiadów przyjeżdża na działki dopiero gdy się ociepla, a w zimę nie przyjeżdżają ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Liście na drzewach, zapach koszonej trawy i kwitnących drzew i kwiatów, no i pierwsze "za gorąco". 27* po raz drugi ;)

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Mhm... wczoraj 27 a dzisiaj z rana 20 a potem deszcz i nagle 14... Ale przynajmniej zrobiło się zielono :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Ale "fajnie" będzie mi się jutro stało na PKS-ie, wróć... przystanku DWORZEC AUTOBUSOWY od 6:00 do 10:00 ;)

Wg Google między 5:00 a 11:00 ma być od 9 stopni, następnie ma spaść do 8 o 8:00 i znów wzrosnąć do 10°C ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

Ja za to dzisiaj calutki dzień miałem chłodny, zaledwie +8stopni i b. zimny wiaterek. :| A wczoraj ponad +20st. :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nikki jak patrzę na zdjęcie w Twoim profilu to jakieś dziwne ciarki przechodzą mi po plecach, mam wrażenie, że zima wróciła :retard:

Może jakieś letnie zdjęcie 105-tek ? :mruga:

Ciekawy jestem jaka będzie faktycznie ta pogoda w majówkę, chyba będzie nijak, ale pożyjemy, zobaczymy ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Dziś 11, jutro pewnie podobnie. I to już drugi tydzień z rzędu jest tak, że mamy upalne 5 dni w które bardziej byśmy chcieli stonowane temperatury i 2 dni chłodnego weekendu... :(

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

My tu marudzimy o pogodzie a tymczasem Rosja postanowiła działać ;) http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,138 ... ogody.html

PAFAWAG

Post autor: PAFAWAG »

Przydałyby się jeszcze grzałki topiące śnieg - tak, wiem, że jest już ciepło, ale w niektórych miejscach (przynajmniej w Warszawie) wciąż "straszy" na biało... ;)


Mnóstwo roboty człowiek ma, bez przerwy gdzieś lata, coś wypisuje, wysyła, obrasta projektami i książkami (nawet na forum nie przesiaduje), a tu za oknem taka ładna pogoda się robi (i to nic, że troszkę popada)... Trzeba coraz częściej wskakiwać na rowerek i planować kolejne ekspedycje. ;)

krzys123

Post autor: krzys123 »

U mnie jest teraz około 15 stopni chyba. Miejmy nadzieję, że to się poprawi trochę i zrobi się cieplej. :retard:

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

PAFAWAG pisze:wciąż "straszy" na biało.
Biało? Te pryzmy mają raczej kolor brunatny. Tu nie potrzeba grzałki tylko służb porządkowych.
Leje.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Jednak nie było tak źle - "przypadkiem" zerwała się sieć trakcyjna na pl. Kościuszki akurat, gdy obejmowałem zmianę i przez małe opóźnienia i 2/3 zmienionych tras tramwajów po 2 godzinach odesłano mnie do domu ;)

Co do pogody - deszcz mógłby sobie padać, ale lepiej by było, gdyby nie zawiewało. Teraz jest ok. 7°C, pochmurnie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie dobrze popadało i od razu roślinność odżyła. Zrobiło się kolorowo na drzewach :mruga:

sphinx

Post autor: sphinx »

Pogoda w kratkę, raz zimno i pochmurno, raz zimno i nie pochmurno, a raz ciepło i słonecznie... Dzisiaj to drugie, co ciekawe w nocy było cieplej niż wczoraj w dzień. Deszczu prawie nie było, co spadło to szybko wyschło więc nie jest zbyt zielono. Ale te 2 tygodnie opóźnienia w wegetacji względem reszty kraju to norma.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj coś czuję, że w wielu rejonach kraju majówka nie będzie zbyt przyjemna - jeśli chodzi o pogodę ;)

Anoneedes
Posty: 37
Rejestracja: 2010-11-02, 16:42
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Anoneedes »

J-31 pisze:Oj coś czuję, że w wielu rejonach kraju majówka nie będzie zbyt przyjemna - jeśli chodzi o pogodę ;)
W Warszawie - jak teraz patrzę na wp.pl:
-> jutro do 12 chmury, potem słońce,
-> pojutrze - słońce
-> W piątek - chmury, możliwe przejaśnienia
-> sobota - analogicznie jak w środę
-> niedziela - słoneczko.

Ale to Warszawa. :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nieźle, długi weekend się skończył... i zaczęło się lato. Na szczęście wyczułem temat i wziąłem kilka dni wolnego. Przynajmniej siedzę sobie na świeżym powietrzu ;)

Awatar użytkownika
Obywatel J.Z.
Posty: 4
Rejestracja: 2012-04-26, 13:50
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Obywatel J.Z. »

W Lublinie dzisiaj było 24 stopnie. :)
Co najmniej jak w czerwcu.
I ta wątpliwa przyjemność - godzinna jazda MB Conecto wyposażonym jedynie w małe, uchylne lufciki. Sauna welcome :mruga:

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

U mnie dzisiaj oberwanie chmury, burza i grad. Ale jak szybko to przyszło tam bardzo poszło. :P Bardzo gorąco i duszno.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”