Wiosna 2013

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie mamy pierwszą wiosenną burzę - i polało nieźle. A przynajmniej pierwszą, którą ja widziałem na własne oczęta, ponoć wczoraj też jakaś była bodajże w Wawrze, ale ja tego ani nie zaprzeczam, ani nie potwierdzam ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

U mnie na zachodnich warmii zagrzmiało ze dwa razy ale ciepło +16st. ale jeszcze nic nie padało tylko krążą po niebie porozrywane ciemne chmurki :smile2:

Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 2832
Rejestracja: 2010-05-03, 11:23
Lokalizacja: Łaziska Górne

Post autor: Marcin N »

Dziś na Łaziskami przeszła pierwsza wiosenna burza, za oknem 14*C ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Kwiecień plecień. ;) Pogoda strasznie niestabilna, co chwilę pada, bądź świeci słońce, a na dworze ciepło. Pomyśleć, że ładniejszą pogodę mieliśmy w Szczecinie pod koniec lutego :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Nie narzekaj OPi... grunt, że śniegu nie ma :mruga:

A propo, od poniedziałku temperatura może podskoczyć - w wielu miejscach w Polsce - nawet do 20st C :cool:

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

Słońce, czarne chmury, deszcz i wiatr. Temp. około 14-15 stopni. Chociaż mam wrażenie że jak przychodziła chmura i zaczynało padać to że robiło się sporo chłodniej...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. W Warszawie mieliśmy wczoraj podobnie. Tzn była lekka "parówka". A po przejściu burzy wyraźne ochłodzenie. ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

Wczoraj ok. 15 stopni, dopiero wieczorem przyszłą chmura, ochłodziło się i popadał deszcz, ale bez fajerwerków typu wichury czy burza. A ochłodziło się solidnie, dzisiaj zamiast prognozowanych 10 stopni zaledwie 5, czyli 10 mniej niż wczoraj.

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

U mnie dziś piękny dzień u czuć wiosnę :) Temp 17*C i od rana słoneczko

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

[fquote="Nikki"]Słońce, czarne chmury, deszcz i wiatr. Temp. około 14-15 stopni. Chociaż mam wrażenie że jak przychodziła chmura i zaczynało padać to że robiło się sporo chłodniej...[/fquote]Gdyby wczoraj nie było wiatru i gdyby po schowaniu się słońca za chmury, nie było takiej pizgawicy (że tak wypowiem się z użyciem kolokwializmu), to dałoby się wytrzymać te 8 godzin spisywania autobusów prawie że pod wioską.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Dziś u mnie rano około 6 przwitałem dzień pierwszą słabą burzą w tym sezonie :)
Ostatnio zmieniony 2013-04-17, 14:53 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 2 razy.

sphinx

Post autor: sphinx »

+18, warstwa cienkich chmur, w lesie wciąż leżą, i się powoli wytapiają, płaty śniegu.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wybieram się niebawem do Forst i już mi żal pośladki ściska, że tam, na granicy z Polską będzie jutro 26 stopni. Tez tak chcę!
W Gliwicach jutro "zaledwie" 19 stopni.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie właśnie temperatura wzrasta do ok. 20 st C. Generalnie to jest tylko taki temperaturowy wyskok, za kilka dni będzie już nieco chłodniej - tzn. kilkanaście stopni. :cool:

Na Mazowszu, roślinność już "szaleje", trawa robi się zielona. Pąki na niektórych drzewach robią się coraz większe ;)

krzys123

Post autor: krzys123 »

No, u mnie było rano 19*C chyba, a teraz jest niby 27*C w cieniu, ale ja to odczuwam na minimalnie 35*C. xD

sphinx

Post autor: sphinx »

Przez prawie cały dzień 21 stopni czyli ciepło, ale nie gorąco. Bezchmurne niebo. Przyroda budzi się do życia i to nie tylko trawa:

Obrazek

Na zdjęciu krokusy i trzmielec ziemny, do tego mrówki, chrząszcze, jaszczurki, żurawie, bociany, różne gatunki motyli uciekające sprzed maski podczas picia wody z ... topniejącego śniegu. Tak, w lesie jeszcze trochę go leży - powiew zimy w środku wiosny:

Obrazek

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

U mnie już się jeże obudziły. Ślady ich bytności znalazłem we wtorek. Krokusy też mi kwitną, generalnie natura ostro nadrabia straty. ;)

sphinx

Post autor: sphinx »

Jakby jeszcze śnieg się stopił, bo teraz jadąc drogą nieutwardzoną przez las ma się serce na ramieniu - dwa razy bałem się że błoto mnie wciągnie na dobre. Ponad 20 stopni i śnieg to dziwna sytuacja...

[ Dodano: 2013-04-19, 12:07 ]
No i po wiośnie. Pochmurno, zimno (chłodne 13 stopni), w nocy padał deszcz. :confused:

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

Na tę noc i jutrzejszy wczesny poranek będzie z przy gróntownym przymrozku do -3st. tak zapowiadają meteorolodzy. Ale już w tygodniu bardzo bardzo ma być ciepłó powyżej +20st do +25st. ;) Więc dziesiejszej nocy będzie zimno. Jak ktoś lubi chodzić se pociemku to lepiej niech nałożą czapki zimowe, szalik i rękawiczki. :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

^^^... a wyjątkowi pechowcy powinni koniecznie zakładać jeszcze kask na głowę. Bo może takowemu spaść na głowę śnieg z drzewa lub sopel z dachu. :diabeł:

A tak poza tym - wiosna. Może ciut chłodniej, ale wiosna. Przynajmniej na Mazowszu. Przyznam szczerze, że deszczu to jednak by się trochę przydało ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”