Zima 2013/14

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

No to raczej już nie kupisz tego tej zimy :P

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Zobaczę jakie będzie zapotrzebowanie, jak fest przymarznie/sypnie to się zepnie i w tydzień mam zimówki na aucie...;) Ale wolałbym przetrzymać na letnich, parędziesiąt lat temu nikt o takim czymś jak zimówki nie słyszał nawet i wypadków było mniej :D

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Auper pisze: parędziesiąt lat temu nikt o takim czymś jak zimówki nie słyszał nawet i wypadków było mniej
No właśnie.
x lat temu jeździło się furami typu 126p (silnik z tyłu) czy też 125p (podwozie jak od furmanki) na oponach D-124 (zwanych pieszczotliwie kartoflakami), a opony zimowe można sobie było najwyżej pooglądać w zagranicznych czasopismach, jak ktoś dorwał. A jak ktoś miał WAZa i nie mógł dostać w/w opon to jeździł na radzieckich, które były jeszcze gorsze.
Obecnie mamy nowoczesne, świetnie (no, w porównaniu) prowadzące się samochody z ABS, EBS, ESP, ASR, DVD i LTE, ale i tak każdy emocjonuje się zmianą opon — no chyba że jest Amerykaninem. Tam człowiek bez samochodu to jak u nas bez nogi i wejściówki do metra, dwulitrowy silnik w kompakcie to mało, zimy bywają nie gorsze od naszych, a każdy i tak grzeje na całorocznych.
Toteż powiadam wam, wy także naciągnijcie całoroczne na swoje felgi — a gdy Unia Europejska wespół z aktywistami BRD zapuka do waszych drzwi, pomachajcie im fujarą przez okno.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie jeździłem nigdy na całorocznych, ale jazda na letnich zimą jest sporym utrudnieniem. Dwa lata temu zimowałem na letnich i na nieodśnieżonej drodze miałem problem z wyprzedzeniem nauki jazdy mimo tego, że te letnie były nowe. Kilkadziesiąt lat temu to aut było trochę mniej i można było bez większych problemów hamować silnikiem przed skrzyżowaniem, nie było też pewnie takich problemów z pieszymi na pasach, bo jak jechał maks. jeden samochód na minutę to można było sobie poczekać.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Auper »

Mi się wydaje, że nawet, jeśli bym musiał gdzieś przejechać jakby było rzeczywiście ślisko, to kwestia maksymalnej ostrożności i da radę, fakt na zimówkach wygodniej ale mimo wszystko nie ma też u nas makabrycznie śliskich zim...;) Ale jednak wolę mieć nadzieję, że nie będzie tak tragicznie tego roku...

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Ech, te ludzkie dramaty... :D
Wilgotno.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zima jest jak kobieta - nie przewidywalna. Za tydzień może się wszystko zmienić w pogodnie. I wtedy - również - może się okazać, że warunki drogowe się pogorszą. Póki, co jesiennie ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Aż dziwne, że nikt nie zająknął się jeszcze, że spadł śnieg ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Bo nie spadł. Przynajmniej u mnie jest sucho.

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Przecież w Warszawie teraz sypie, nawet we Wrocławiu coś sypnęło ;)
http://img191.imageshack.us/i/wfa5.jpg/

sphinx

Post autor: sphinx »

U mnie już rano było około 10cm i sypie bez przerwy do teraz więc jest już przynajmniej dwa razy więcej. Nic się nie topi bo temperatura na lekkim minusie. Zacna zima choć kazała na siebie dość długo czekać ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Kędzior na KMF pisze:Aż dziwne, że nikt nie zająknął się jeszcze, że spadł śnieg ;)
Kędzior na FB pisze:Śnieg w zimie - no coś niespotykanego :)
Ktoś tu cierpi na dualizm korpuskularno-falowy albo na coś podobnego.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Post autor: Kolejorz »

No nawet na Warmii trochę sypneło śniegu, 5cm. Nadal się utrzymuje bo w dzień 0st popołudniu i -1st. mrozu rano i wieczorem. Krajobraz wygląda jak by ktoś z góry polał lukrem. xD

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Oj chyba kogoś będe musiał przerzucić do Ograniczenia dostępu ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Link usunięty - brak zgody osoby na publikację zawartości jej profilu na forum publicznym. //Kędzior
Nie pójdę do więzienia? Ci, którzy zdążyli zobaczyć link przed usunięciem pewnie śmieją się z tego dopisku tak jak ja :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oczywiście potwierdzam w Warszawie jest też biało - circa-about ~10 cm. Część śniegu nawet zdążyła zamarznąć. ;)

Awatar użytkownika
oolek15
Posty: 747
Rejestracja: 2008-03-13, 13:02
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Kontakt:

Post autor: oolek15 »

A u mnie wczoraj nie było biało. Niby padał przelotnie śnieg, ale nie było go za dużo. Nawet gdyby był, to dzisiaj świeci słońce a na termometrze chyba jednak dodatnie temperatury (nie powiem ile, bo mój o tej porze jeszcze jest w słońcu).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

W Warszawie jest mało ciekawie, bo wczorajszy śnieg przymarzł i miejscami jest lodowisko na chodnikach. Generalnie śnieg na Mazowszu się utrzymał ;)

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Post autor: K4016td »

W Polsce zimno, a u nas tak gorąco że szyby wybijają takie duszno w autobusach :D
Obrazek

Nie, no - tak na serio to w Slough dość mroźnie, około -1 stopni ;) Śniegu nie stwierdzono.

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

K4016td pisze:dość mroźnie, około -1 stopni
U mnie w ciągu dnia było mniej. Po WB bym się spodziewał co najmniej -700.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”