Encyklopedia Komunikacji Miejskiej

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Zdaje się, że nie pierwszy i nie ostatni z ich strony :( . Zobaczymy ile cienias będzie miał haseł ;) .

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Sami admini tego szmelcu są zbanowani na IP od ponad 2 miesiący.. Domyślamy się kto mógł im to pokazać.. Ale nie pozostawimy tego bez odpowiedzi - sprawa wyląduje w BOWI - www.bowi.org.pl

Damhan

Post autor: Damhan »

A moich też ile wykorzystał. To jest po prostu skandal. Na szczęście nastąpiła szybka reakcja. Ta strona z tego co przeglądałem jest do kitu i większośc informacji jest zmyślonych. :!:

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Ten temat ze względów bezpieczeństwa ląduje tutaj..

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Przyznam szczerze, że między innymi tego typu sytacji się obawiałem :|

No cóż. Głowa do góry. ;) Trzeba działać dalej - dobrze, że przynajmniej jest BOWI i można coś z tym z robić.... ;)

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Encyklopedia KM cały czas funkcjonuje i ma się dobrze - dostępna pod adresem http://encyklopediakm.600v.org/ :)
Sporo czasu minęło od ostatnich wpisów, doszło trochę nowych użytkowników tak więc myśle, że można spróbować wskrzesić ten temat. Piszcie hasła do encyklopedii :) i a ja i u2w z pewnością co ciekawsze dodamy.

Pozdrawiam

jacool

Post autor: jacool »

Tak sobie przeglądam encyklopedię i widzę, że wiele opisów jest po prostu lakonicznych, bez żadnego wytłumaczenia, obrazka, schematu itd.
IMO najpierw lepiej dopracować już te wpisy, które są, a potem tworzyć nowe. Liczy się jakość, czy ilość ?

Podam przykład:
Zwrotka
Potocznie rozjazd, zwrotnica.

A gdzie wytłumaczenie, co to jest zwrotnica? Jak się ją obsługuje itd?
Jakby co, mogę postarac się poznajdować materiały, które będą dobrze tłumaczyć takie podstawy. IMO jak ktoś się nie interesuje KM, albo interesuje krótko, to będzie miał szansę zrozumieć :) To podniesie od razu "rangę" encyklopedii.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

I tu właśnie jest pole do popisu dla Was. Encyklopedia KM jako, że jest oparta na mechanizmie MediaWiki - podlega tym samym zasadom - swobodnego współtworzenia. Nowe wpisy i edycję istniejących można dokonywać w encyklopedii osobiście. Niektóre (starsze) artykuły są zabezpieczone jednak przed edycją (nasz błąd :( ) - tutaj wystarczy wpisać uwagę w Dyskusji lub zgłosić fakt do któregoś z nas aby odbezpieczył edycję. Oczywiście warunkiem dokonywania wpisów jest ich odpowiedni poziom i zachowanie praw autorskich. Tutaj niestety już zdarzały się próby "współtworzenia" przez jakieś "dzieci Neostrady" - takim użytkownikom dziękujemy.

Dla osób nieumiejących tworzyć wpisów (np. tagi) polecamy Pomoc zawartą w ency, jak również służymy takową osobiście.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”