Wiosna 2014

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Wiosna 2014

Post autor: Przemek »

J-31 zamknął temat z zimą, zatem pora na utworzenie nowego. Mamy już drugi dzień wiosny a we Wrocławiu temperatury jak w lecie ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Wiosna 2014

Post autor: Mrozard »

Mam tylko nadzieję, że jutro dopiero po południu zacznie padać (bo podobno ma). Jakoś o 11 zaczyna się Rajd Monte Karlino (tak, genialna nazwa), więc może być ciekawie, a mój aparat jest na bakier z deszczową pogodą.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: J-31 »

Tak, pierwszy dzień wiosny - nie tylko na Mazowszu, ale chyba w większości kraju przywitał nas prawie letnią temperaturą i słońcem. Mój termometr w samochodzie jeszcze ok. godz. 19-stej pokazywał 20 st C ;)

Natomiast prognozy pogody nie są optymistyczne, bo wychodzi na to, że ten front, który już pojawił się w okolicach Szczecina, powoli wędruje na wschód. I u Ciebie, Mroziu, może padać już w pierwszej połowie dnia.

Zdaje się, że w moim rejonie po południu mogą pojawić się pierwsze wiosenne burze. Potem ochłodzenie i deszcz.

Jednakże nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo jest bardzo sucho i tym roślinom deszcze jest potrzebny. Dzięki opadom deszczu szybko zrobi się zielono ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wiosna 2014

Post autor: TLG »

Umyłem okna - będzie padać.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Kolejorz »

A już dzisiaj na Pomorzu przechodziły pierwsze wiosenne burze. Tak się byłyskało na Pomorzu, że u mnie na Warmii (między pojerzeżem Brodnickim a Iławskim) było widać pioruny. http://www.burze.dzis.net

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Auper »

Ja aby uczcić początek wiosny zabrałem kobietę i zajrzałem do Krakowa na obiad i kawę, przejść się po rynku, w pewnym momencie poszukując toalety wstąpiłem do KFC, a w tamtejszym kiblu zastałem ściany wysmarowane brązową mazią wiadomego pochodzenia (jak to pokazałem panu z obsługi to się biedak załamał), a w drodze powrotnej wiosna przywitała mnie rozsypując turbosprężarkę w moim samochodzie (znacie jakiś warsztat regeneracyjny godny polecenia...?), wspaniały dzień...;) Ale pogoda wyśmienita nie ma to tamto, swoją drogą pierwszy raz widziałem ten długo krakowski tramwaj, i prawdę powiedziawszy, wcale taki długi on nie był...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Wiosna 2014

Post autor: pmaster »

brązową mazią wiadomego pochodzenia (jak to pokazałem panu z obsługi to się biedak załamał)
Ktoś rozpierniczył suszarkę do rąk i usmarował ściany smarem smarującym jej podzespoły, co groziło poważną awarią, to się załamał?

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Auper »

Taa...;) Niezwykle przyjemne doświadczenie, polecam każdemu...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Re: Wiosna 2014

Post autor: faja_k »

Wchodząc do HP na tym forum można stawiać zakłady, po ilu postach trafi się na post o kupie :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: J-31 »

Nie kupie, tylko brązowej mazi wiadomego pochodzenia. Niby to samo, a jak brzmi. :mruga:

PS. Życzę smacznego jedzącym obiad i czytającym ten wątek :D

Wiosna na całego. Aż chce się żyć. Ja dzisiaj leżałem na łonie... natury. Skowronki radośnie śpiewają ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: Wiosna 2014

Post autor: Mrozard »

Wyjechałem rowerem na miasto, a tu deszcz. Wróciłem cały mokry, mój pseudorower zwany "Żarówą" też. A weźcie idźcie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: J-31 »

Mrozard - trzeba było się namydlić. Prysznic Miałeś darmowy ;)

U mnie będzie padało jutro. Na razie jest śliczne słoneczko ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Kolejorz »

I znowu u mnie sie błyskało w oddali :) ale grzmotów nie było słychać :( a za to lał deszcz, w nocy. Aż się zieleni od tego deszczu. Miło popatrzeć jak przyroda budzi się do życia. Wierzby u mnie bazie zrodziły i przekwitają na żółto. Mmm takiej wiosny mi trzeba. ^_^ Cieplutko w nocy i nad ranem +8-10st C w dzień +15-18st C.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: J-31 »

Roślinność rzeczywiście już powoli się zieleni. Przydałoby się jednak więcej deszczu. W tym tygodniu ma coś popadać. Dzisiaj zresztą też ;)

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Re: Wiosna 2014

Post autor: Rumpel »

Dobrze, że jak było teraz ładnie (czw - sob) to ja miałem weekend od środy :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: J-31 »

UWAGA ! Pisze ogrodnik - nie strzelać :cool:

Coś ciężko widzę tą wiosnę. Słońce każdy lubi, ale... deszcze nie ma. A przynajmniej na Mazowszu. Jest sucho, a nawet za sucho. W gardle też - ale to już inna para kaloszy. Ciekawy jestem co będzie dalej, bo na moje krzywe oko, skoro zimy nie było, to lata też nie będzie. Póki co z prognoz wynika, że nadal będzie słonecznie i bezdeszczowo - oczywiście na Mazowszu ;)

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Kolejorz »

U mnie parę dni padało pod rząd, dzień i noc. Więc u mnie jak na razie to deszcz niech nie pada, przynajmniej na Warmii. :D

J-31 niebiosa się pogniewały na Mazowsze i deszczu niesyła. :D

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Przemek »

Jeee, błyska się niedaleko od Wrocławia. Radar na blitzortung.org potwierdza małą komórkę burzową, która tworzy się od zachodu.

Awatar użytkownika
Kolejorz
Posty: 353
Rejestracja: 2012-08-01, 20:33
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Kolejorz »

U mnie jakoś jak na razie nie było burzy, ostatnio. Ale one i one do mnie dotrą. Ja korzystam ze strony www.burze.dzis.net ten serwis też wykrył burze na południu Polski. Jak będą u mnie burze to spróbuję coś nagrać w domu, błyskające niebo. :)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Wiosna 2014

Post autor: Przemek »

Mniejszej mapki nie mogłeś sobie znaleźć? Jest tyle lepszych rozwiązań: http://www.blitzortung.org/Webpages/ind ... =pl&page=1

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”