Metro Warszawskie powiększa obszar działania

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Metro Warszawskie powiększa obszar działania

Post autor: J-31 »

Gdzieś znalazłem ten artykuł i normalnie 12h go szukałem, aż znalazłem ... w Metrze. Niestety w wersji papierowej - sorry :]
Metro pisze: Od dzisiaj Metro Warszawskie ma więcej linii niż jedna !

Dotychczas warszawskie metro znane było warszawiakom tylko jako jedna linia. Aktualnie budowana jest druga, ale to też już jest nie aktualne i to wcale nie jest żart !

Niech Was nie zwiedzie dzisiejsza data ! To nie żart, od dnia dzisiejszego Metro Warszawskie ma więcej linii !

Nasi dziennikarze dotarli do bardzo ważnego dokumentu, jaki podpisał stołeczny Ratusz z Tramwajami Warszawskimi i Metrem Warszawskim. Wg tego dokumentu wszystkie linie tramwajowe obsługujące tunel trasy W-Z nie należą już do Tramwajów Warszawskich, a do Metra Warszawskiego.

Nikt by się tego nie spodziewał, bo tamtędy kursują tramwaje doskonale znane warszawiakom. Zmienił się jedynie ich akt własności. Teraz przewoźnikiem jest Metro Warszawskie. A poniżej dowód

http://www.km-forum.com.pl/galeria/deta ... e_id=30178

Niby tramwaj, a jednak metro.

Dlaczego ? Jak dowodzą miejscy urzędnicy ten tramwaj kursuje w tunelu, a skoro przejeżdża przez tunel, to nie może być zwykłym tramwajem tylko jest metrem. Dla zwykłego pasażera to nie ma znaczenia, ponieważ i tak będą nadal obowiązywać bilety ZTM - podobnie jak w metrze.

Natomiast ma to znaczenie dla Metra Warszawskiego, które na razie wynajmuje jedną z zajezdni tramwajowych, ale docelowo wybudowanie zostanie zajezdnia metra gdzieś na Jelonkach - nie zależna od II linii metra.

Teraz każdy tramwaj przejeżdżający przez tunel będzie metrem. Ta decyzja XXI wieku uporządkuje wreszcie kwestie organizacyjne w stołecznej komunikacji. I przyczyni się do lepszej organizacji ruchu w mieście. Dzięki tej świetlanej decyzji komunikacja miejska wreszcie zacznie spełniać - jak to wyraził jeden z prezesów partii opozycyjnych - swoją rolę.

Jest to odpowiedź urzędników stołecznego Ratusza, na zarzut, że stołeczna komunikacja miejska nie funkcjonuje najlepiej.

Czy tak będzie zobaczymy. Red. MAZ-ak
Wow. Wczoraj jechałem tym tunelem nawet nie wiedziałem, że te wagony już należą do MW :shocked:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Metro Warszawskie powiększa obszar działania

Post autor: pmaster »

Wpadłem na podobny pomysł jakiś czas temu.

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”