Pochwal się pulpitem ;)

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Coffee pisze:Miałem przez 5 lat do czynienia z WIN98 i nie miałem z nim żadnych problemów...
No to zapewne nie używałeś go do takich celów jak:
- Multimedia*
- Montaż filmów*
- Obróbka zdjęć*
- Granie w najnowsze wówczas, gry wymagające mocnego sprzętu*

Przy jednoczesnym słuchaniu muzyki w jakimkolwiek odtwarzaczu muzycznym ;)


* - niepotrzebne skreślić

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Jak wam się podoba?
Ładny. Miejsce: Al. Krakowska, przed skrzyżowaniem z ul. Łopuszańską. W sumie #3113, lepiej wygląda w tym malowaniu niż w szarym ;)

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

J-31 pisze:Ładny. Miejsce: Al. Krakowska, przed skrzyżowaniem z ul. Łopuszańską. W sumie #3113, lepiej wygląda w tym malowaniu niż w szarym
Dokładnie. Gdy bywam w Wawie, to często tam bywam, bo pamiętam, że jest tam McDonald's. :mruga: Co prawda w centrum też są ale nie kojarzę żadnego innego z widokiem na linię tramwajową. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

OPi pisze:Co prawda w centrum też są ale nie kojarzę żadnego innego z widokiem na linię tramwajową :mruga:
No jak to - a McDonald's w al. Jerozolimskich ? Znajduje się dokładnie na parterze w "Smyku". Doskonale widać tramwaje. A w tym rejonie, gdzie Ty byłeś, jest jeszcze druga restauracja z widokiem na tramwaje - dokładnie przy ul. 17-go Stycznia. Czyli przystanek dalej w stronę Okęcia. :D

Poza tym jest jeszcze Pizza-Hut na pl. Bankowym - też z widokiem na tramwaje.

Natomiast na Ursynowie Znajdziesz Burger-King z widokiem na autobusy :P

Awatar użytkownika
OPi
Posty: 2193
Rejestracja: 2008-09-20, 21:51
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OPi »

Ale ten zapamiętałem podczas ostatniej wizyty i jakoś tam zawsze przyjeżdzam. Na inne jakoś nie zwróciłem uwagi. :P

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

A u mnie na pulpicie zagościł FV "Northwestern" z programu "Najniebezpieczniejszy zawód świata" emitowanego na Discovery:

Obrazek

Awatar użytkownika
Nikki
Motorniczy
Motorniczy
Posty: 1237
Rejestracja: 2005-11-29, 23:38
Lokalizacja: Twierdza Wrocław
Kontakt:

Post autor: Nikki »

J-31 pisze:No jak to - a McDonald's w al. Jerozolimskich ? Znajduje się dokładnie na parterze w "Smyku".
Zaraz, czyli chcesz powiedzieć że tam byłam? Tzn nie wiem czy w McDonaldzie, bo nie cierpię ichniego żarcia, ale w Smyku byłam na pewno. Jeśli dobrze pamiętam to kupiłam sobie nawet autko :D

Moja aktualna tapetka:
Obrazek

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Na moim pulpicie zagościło Polo 86c2f (dla niewtajemniczonych - II generacja po liftingu) w wersji G40 (1.3, 113 KM):
Obrazek

Awatar użytkownika
Adrys1005
Posty: 39
Rejestracja: 2010-09-01, 00:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Adrys1005 »

Kumpel ma coś takiego... Ładna polówka :P
Nie wiem czy g40, ale też ładna :P

NL283

Post autor: NL283 »

U mnie Volvo 7700 Hybrid: Obrazek

Awatar użytkownika
Adrys1005
Posty: 39
Rejestracja: 2010-09-01, 00:38
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Adrys1005 »

Tak wracając do Polówek.
Mrozard: Widze, że w stopce masz inne ciekawe polo 'Genesis'. Mój sąsiad ma takiego :P Widziałem też VW Golfa III Combi z serii Bon Jovi, oraz zwykłego Golfa III z serii Pink Floyd

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

W związku z przesiadką na nowy komputer, naszła pilna potrzeba porzucenia systemu 32 bitowego na 64 bitowy. Zrobiłem upgrade do siódemki i tym samym zmienił się cały pulpit.
Obrazek

A sam system świetnie się sprawuje, uruchamia się szybciej niż XP z ostatnim Service Packiem i wszystkimi aktualizacjami. Jest trochę jakby "osowiały" (ale to pewnie tylko zasługa włączonego Aero Glass), ale nie było z nim jak do tej pory żadnych problemów. Jak macie dwurdzeniówkę, 2 lub więcej GB RAMu to spokojnie możecie odłożyć XPeka na półkę.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Kędzior pisze:Jak macie dwurdzeniówkę, 2 lub więcej GB RAMu to spokojnie możecie odłożyć XPeka na półkę.
Aż tak zachwalasz tą "siódemkę" ? A jak z obsługą starych programów, gier pod XP ? ;)

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Post autor: Przemek »

Shadow238 pisze:Aż tak zachwalasz tą "siódemkę" ? A jak z obsługą starych programów, gier pod XP ? ;)
Bardzo pomocny jest tu tryb zgodności z poszczególnymi wersjami Windowsa:
Obrazek

No i przynajmniej w mojej wersji jest też taki bardziej przyjazny kreator rozwiązywania problemów ze zgodnością. Jednak zapewne w 60% przypadków program, czy gra na XP zadziała bez problemów i na 7 i takie ustawianie nie będzie konieczne.

Zaraz po instalce sprawdziłem trochę gier i programów, czy na nowym systemie działają, i jedynym problemem, w zasadzie błahym, był komunikat o tym, czy zezwolić programowi dostęp do dysku twardego. Z gier tylko Red Baron II potrzebował ustawienia zgodności z Windows 98/Me. (Na XP było to samo ;))

Co do starych programów w DOSie, to tak jak w przypadku XP, najlepszy będzie jednak DOSBox :)



BTW. Gdy zmieniałem komputer i przerzucałem ustawienia XP'eka na nowy komputer, to po pół godzinie pracy miałem niebieski ekran śmierci ;) Na siódemce jeszcze nie było :P

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

U mnie tym razem taki sobie tilt-shift'cik z Wałbrzycha Głównego:
Obrazek

maciejka250

Post autor: maciejka250 »

Obrazek


Po mojemu Cinqecento znaczy furgon...

:diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

irisbus pisze:U mnie tym razem taki sobie tilt-shift'cik z Wałbrzycha Głównego:
Niezłe :P Jak zrobiłeś tą fotkę ? ;)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

J-31 pisze:Jak zrobiłeś tą fotkę ?
Efekt można uzyskać za pomocą programu graficznego (np. Gimp czy Photoshop), najprościej mówiąc trochę trzeba się pobawić warstwami i rozmyciem. Można też skorzystać z tego serwisu:
http://tiltshiftmaker.com/

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ok. Dzięki. Trochę zabawy i można uzyskać super efekt :)

ironscull

Post autor: ironscull »

A u mnie takie coś ;)
Obrazek
Są to ruiny kościoła w Fiszewie, małej wsi położonej nieopodal trasy 22 do Malborka. Łatwo tam trafić, a na prawdę polecam odwiedzić to miejsce bo robi oszałamijące wrażenie ;)
Zdjęcie oczywiście mojego autorstwa (żeby nie było) przerobiłem nieco by wyglądało jak robione w podczerwieni ;)

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”