Lato 2015

W tej kategorii znajdują sie posty z dawnego km-forum, oraz przedawnione tematy, które warto zachować...
kamillec41

Re: Lato 2015

Post autor: kamillec41 »

mewy to są drapieżniki, atakują inne ptaki, a kupy robią że strach pod nimi chodzić, jedź do Gdańska i zobacz łabędzie, pokarm je, pogłaszcz, same przychodzą, to są ptaki a nie jakieś mewy, kiedyś na prostytutki mówiono "mewki"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

Wiem, że są drapieżnikami... aczkolwiek chyba nie byłem w ich menu, więc na szczęście wyszedłem cały i bez dodatkowych ozdób np. na glowie :)

Czy to nie dzisiaj jest ten najzimniejszy dzień lipca ? :mruga:

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lato 2015

Post autor: EU07-306 »

To Teraz ja się pochwalę powrotem z Londynu. Nie polecam czytania tej dramatycznej historii.
Byłem na lotnisku Luton pod Londynem około 2 godziny przed rozpoczęciem odprawy. Siedzę przed telewizorami i czekam aż wyświetli się mój lot i gdzie mam oddać walizki. Zaczynają się wyświetlać samoloty za nim i myślę przecież to normalne, że samoloty się spóźniają. Nagle na wyświetlaczu pojawia się napis "idź do hali odlotów". Coś nie gra, jeszcze nie było oddania walizek. Biegiem do miejsca obsługi klienta. Tam miła (na początku pani) stwierdziła, że oddawanie walizek skończyło się 5 min temu i, że nie lecimy. Gdyby nie to, że za nami ustawiła się kolejka około 20 osób (z polski) z tym samym problemowym lotem do Poznania, to można by było pomyśleć, że to my jesteśmy nienormalni. Podczas powolnego zaczęcia wykłócania się o swoje pani z obsługi zmieniła język z angielskiego na polski.
W sytuacji, w której się znaleźliśmy sprawdziliśmy pociągi z Warszawy do Szczecina i ostatecznie polecieliśmy godzinę później do Warszawy. Niestety zmiana samolotu kosztowała nas 1500zł. W warszawie na dw. Centralnym zadowoleni, że jakoś się udało podchodzimy do kasy biletowej i dialog z panią z okienka wyglądał tak.
-Dzień dobry chcieli byśmy kupić 4 bilety na pociąg do Szczecina ten o 23:15.
-Dobrze, a na kiedy?
-Na za godzinę.
-Nie ma!
Niestety następny pociąg był dopiero dzisiaj o 12:58. Na całe nasze szczęście rodzina z Warszawy nas przenocowała.
Dzisiaj około 19 dojechałem do Szczecina. Oczywiście nie obyło się bez dość niemiłego dialogu z kierownikiem pociągu. Na stacji Warszawa Zachodnia, bądź Wschodnia nie pamiętam, kierownik pociągu stwierdził, iż przez moją osobę mamy opóźnienie.
Na stacji wsiadali ludzie, ja stałem przy drzwiach. Kierownik przyszedł pod drzwi i stwierdził, że przez to, że ja sobie je otworzyłem mamy opóźnienie. Po tej rozmowie ie zdziwiło mnie to, że w dziesięcio wagonowym pociągu toaletę musiałem otworzyć sobie sam. Następna sytuacja z tym samym konduktorem. Poszedłem sobie na początek składu, by zobaczyć co za lokomotywa nas ciągnie (ep09). Tam Kierownik pociągu kazał mi okazać bilet. Grzecznie wytłumaczyłem mu, że bilet jest w ostatnim wagonie razem z trzema innymi osobami, które :na nim jadą". Kierownik stwierdził, że bilet muszę mieć zawsze przy sobie. Mniej grzecznie toczyłem dalszy dialog z pytaniem, a co gdybym to ja miał przy sobie bilet, a te 3 osoby by nie miały. Stwierdził, że to nie jego problem i jest zmuszony nałożyć na mnie karę jeśli natychmiast nie okażę mu biletu. Specjalnie się ty nie przejąłem. Odwróciłem się na pięcie i poszedłem do swojego wagonu, a on wyraźnie poczerwieniał.
W każdym bądź razie ŻYJĘ i nie życzę nikomu takich przygód.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

Przecież to normalne, że opuszczając przedział - Musisz mieć bilet przy sobie. Obsługa pociągu informuje o tym po każdy odjeździe. A ponieważ już im się Naraziłeś, to mieli Cię na oku. I wystarczył pretekst ;)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lato 2015

Post autor: 9507 »

I tak w 4 osoby, nawet do toalety powinni chodzić?

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lato 2015

Post autor: EU07-306 »

Z tego co mówił konduktor wynika, że tak. ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Lato 2015

Post autor: pmaster »

W pociągowych toaletach bywa różnie. A gdyby się okazało, że jest hi-tech ubikator z drzwiami na przycisk, obiegiem zamkniętym, kranem na fotokomórkę, mydłem w formie pianki, podgrzewaną deską sedesową, gazowaną wodą mineralną w spłuczce i tabletem z internetem bez limitów, a klozetowego papieru ni ma? Bilet trzeba mieć, bo jak widać, przydaje się w wielu sytuacjach.

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lato 2015

Post autor: EU07-306 »

Owszem, że trzeba. Chodzi tylko o to, że konduktor w zabawny sposób próbował tłumaczyć: Osoba musi mieć bilet i nie obchodzi mnie to, że w tamtym przedziale są inne osoby jadące na tym samym! Jeśli tam bym sprawdzał bilety a pan (czyli ja) miałby bilet to byłby to ich problem i ja mógłbym nałożyć na nich karę.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

EU07, Popatrz na to z innego punktu widzenia. Po prostu pan konduktor zachęcał Ciebie i Twoją rodzinę, do pobicia rekordu Guiness'a. Czyli 4 osoby w małej toalecie w pociągu. Tego jeszcze nikt chyba nie dokonał. Bylibyście pierwsi na świecie :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

Ufff, dopiero teraz mogę napisać, bo już mam wolne - lato piękne, ale też i pogoda dynamiczna. Notabene teraz gdy to piszę, przez moją dzielnice przechodzi potężna burza z wyładowaniami i z potężnymi opadami deszczu - było oberwanie chmury, ale to nic w porównaniu z tym co mnie wczoraj spotkało na działce. ;)

Gdzieś koło godz. 18-stej od strony południowego zachodu zauważyłem szybko budującą się chmurę burzową, w sumie wyglądała bardzo niewinnie, ale gdy nadciągnęła bliżej praktycznie natychmiast przeobraziła się w prawdziwy armagedon. Silne opady deszczu + wyładowania atmosferyczne to pikuś. Temu wszystkiemu towarzyszyły porywy bardzo silnego wiatru - to było prawie tornado. Prędkość wiatru była tak duża, że aż huczało, ledwie słyszałem własne myśli i nagle...

... dwa silne uderzenia wiatru. Drzewa położyły mi się do ziemi. I dosłownie wystarczył tylko moment, kolejne uderzenie wiatru - a nagle na moich oczach zniknęła potężna gałąź śliwki. Okazało się, że ona nie tylko została złamana, ale wręcz odrzucona na bok. Taka była siła wiatru.

Wszystko trwało bardzo krótko, raptem parę minut. Szybko się skończyło. Burza przesunęła się nad Magdalenkę, a potem ... po prostu ucichła i wyszło słońce :cool:

Szybki obgląd sytuacji u mnie w ogrodzie - złamana duża gałąź + ułamane dwie gałęzie na innym drzewie a także poderwany kawałek dachu na domku.

Jakby tego było mało, druga podobna nawałnica miała miejsce jeszcze tego samego wieczora gdzieś koło godz. 21-szej.

Służby techniczne (głównie energetycy, bo nie było prądu przez kilka godzin) i straż pożarna mieli pełne ręce roboty nie tylko cały wieczór, ale jeszcze na pewno nie przespali ostatniej nocy.

Generalnie w moim rejonie ( warszawski - zachodni) było mnóstwo, naprawdę mnóstwo połamanych drzew. Jest sporo strat.

Reasumując, jeszcze dochodzę do siebie, bo cały dzień usuwałem skutki sobotniej nawałnicy. Trzeba było pociąć zniszczone gałęzie, a potem to wywieźć oraz naprawić dach, bo lała nam się woda na werandę.

Wychodzi na to, że tak dynamiczna pogoda będzie przez cały tydzień. A ponoć o wiele więcej zniszczeń jest w Wielkopolsce ;)

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lato 2015

Post autor: EU07-306 »

A w Szczecinie tylko ulewa. Na całe szczęście u nas nic poważnego się jeszcze w to lato nie wydarzyło.
Przedwczoraj wieczorem po pływaniu wystawiłem ponton aby wysechł, a ten znowu dzisiaj zmókł. :(

wojtek1611
Posty: 457
Rejestracja: 2011-06-02, 08:01
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Lato 2015

Post autor: wojtek1611 »

A tak było wczoraj w Sosnowcu (podejrzewam że po dzisiejszej ulewie jest nie lepiej):
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnow ... icami.html
https://www.facebook.com/gazetasosnowie ... 01/?type=1

Awatar użytkownika
Przemek
Administrator
Administrator
Posty: 5931
Rejestracja: 2007-02-20, 10:44
Lokalizacja: Nie
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: Przemek »

We Wrocławiu była jedna wielka nawałnica. Parę drzew spadło na budynki, sieć trakcyjną. Do tej pory niektóre tramwaje jeżdżą jeszcze objazdami spowodowanymi przez wczorajszą burzę. Wielu motorniczych rozpoczynających pracę na drugą zmianę, skończyło ją dzisiaj nad ranem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

Ooops. I oni rzeczywiście nocowali w wagonach ?

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lato 2015

Post autor: 9507 »

Nie tylko nocowali, przez cały poniedziałek kilka wozów stało jeszcze na mieście i przez cały czas siedzieli w nich motorniczowie. Zapewne nie ci sami, ale siedzieli.

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: Auper »

Co to jest, kilka tygodni temu za rogiem się pociąg IC zgubił w wichurze...;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: J-31 »

No to IC chyba znów zgubi pociąg, bo nadciągają kolejne nawałnice. Gdzieniegdzie pojawią się już tej nocy. Zresztą u mnie już jest parny wieczór ;)

Awatar użytkownika
Auper
Moderator
Moderator
Posty: 1518
Rejestracja: 2010-05-20, 20:21
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: Lato 2015

Post autor: Auper »

A ja tam już przywykłem, jak nie grad to dachy zrywa, albo zalewa wszystko dookoła, taki mamy klimat...

EU07-306
Posty: 28
Rejestracja: 2015-05-06, 20:12
Lokalizacja: Szczecin

Re: Lato 2015

Post autor: EU07-306 »

A w Szczecinie, mimo pięknej pogody byłem dzisiaj pechowcem znajdującym się w autobusie linii 81. Wsiadłem na placu zwycięstwa, a ten 3 minuty później zderzył się z samochodem. Szkody prawie żadne dzięki szybkiej reakcji kierowcy, ale ludzie polecieli. Uprzejmy kierowca powiedział "Bardzo państwa przepraszam, ale była kolizja i nie możemy jechać dalej"
Autobusem tym był pełny ludzi solaris urbino 18. Wyobraźcie sobie co potem działo się w urbino 10, która ma bardzo podobną trasę i prawie wszyscy się do niego przesiedli.
Kark niestety pobolewa, a zapowiadał się piękny dzień, tym bardziej, że jechałem w miejsce stające się powoli drugim domem :(

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Re: Lato 2015

Post autor: pmaster »

jechałem w miejsce stające się powoli drugim domem
To ile teraz zabierają z portfela w izbie wytrzeźwień?

Zablokowany

Wróć do „Archiwum”