LAZ A183, czyli nowoczesny ukraiński niskopodłogowiec

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Formuła1
Posty: 178
Rejestracja: 2008-03-09, 13:29
Lokalizacja: "A moje miasto to Białystok, a moje życie to Białystok..."

Post autor: Formuła1 »

Lepiej by brzmiało od Las Vegas po Kamczatkę (w "Miodowych Latach", tak kiedyś Norek powiedział). Wracając do tematu, moje zdanie jest zgodne z @Amalio, gdyż LAZ to nie jest super duży producent ze 100-letnią tradycją, mający hale produkcyjne w całej Europie, więc uważam, że
Amalio pisze:Sprzedawanie po kilka egzemplarzy gdzieniegdzie to będzie bardzo dobry wynik
. To jest dobra koncepcja na rozwijanie firmy.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Walka o każdy segment każdego rynku raczej nie ma sensu - jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Wątpię, że na zachód od Wisły ktoś kupowałby LAZy w sporych ilościach, bo to jednak inny rynek, inne wymagania i z tym produkują teraz raczej nie mieliby szans.
Ropa naftowa zaś w biedniejszych częściach Europy też z nieba nie spada i niektórzy przewoźnicy mogą chcieć LAZa na gaza niż Conecto. No i zrobić autobus na gaz to chyba nie jest nic wielkiego, Solbus praktycznie od razu wypuścił swoje LNG a i Jelcz miał każdy model w wersji na CNG (choć marnie skończył).
Solcity pisze:Amalio że masz tok myślenia ludzi z EvoBusa. Po co mamy walczyć jak mamy dobrą renomę
A o co EvoBus miałby teraz walczyć? Bo wg mnie to nawet im tragicznie nie idzie.

Awatar użytkownika
Biały
Posty: 276
Rejestracja: 2011-10-26, 01:22
Lokalizacja: Piła

Post autor: Biały »

To że LAZ jest marką niesłynącą może z przepięknych i nowoczesnych autobusów ale nikt nie może mu zabronić się rozwijać. Pewnie kokosów nie zbiją na tym modelu, ale to lepiej wygląda marketingowo jeśli ma się szerszą ofertę dla klientów, nawet jeśli to są klienci z Kambodży czy innej Azji.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

A ja w TVN Turbo słyszałem, że na Ukrainie jest około 200 000 samochodów na CNG. Jeśli to prawda, to stacje są w miarę rozpowszechnione, a komunalni przewoźnicy też mogą się tym zainteresować.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jeśli to prawda, to stacje są w miarę rozpowszechnione
Na Ukrainie jest co najmniej 10 mln wszystkich samochodów, więc niekoniecznie.

B@rteK

Post autor: B@rteK »

Wydaje mi się że są raczej bardziej dostępne niż u nas...

BKV

Post autor: BKV »

LAZ faktycznie podpisal kontrakt na dostawy 50szt A183 do Albanii...
Ale LAZ oficjalnie nie podtwerdza infomacje

[ Dodano: 2012-10-27, 12:52 ]
Wegry, Miskolc, CityLAZ 12CNG
http://www.minap.hu/news.php?extend.59939.4

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »


faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Aż mi się przypomniało jak LAZ-y wchodziły do Polski i pewien przekumaty użytkownik obraził się na to forum i przestał tu wchodzić, bo niektórzy śmieli pisać, że te autobusy to szajs a on jeździł tym na Ukrainie i przewyższały o klasę MAZ-y. No, faktycznie.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Też mi się od razu przypomniał ten użytkownik ;)

Awatar użytkownika
Jack the Ripper
Posty: 1037
Rejestracja: 2011-07-10, 21:41
Lokalizacja: Radom - Lublin
Kontakt:

Post autor: Jack the Ripper »

I nie jest to osoba z Lublina ?

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Nie, z Warszawy. Zresztą nieważne, nie wchodzi już od dawna a poza tym wcale tak długo tu nie wchodził ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”