Den Oudsten- Daf MB200

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze:A malowanie dokładnie jakie miał?
¯ółte. To był dokładnie kolor jasno-żółty.
Podi pisze:Hmm, to ciekawe, bo wszyscy prócz Poznania znani mi przewoźnicy mieli kwadratowe
Tylko teraz pytanie: czy ten DAF na pewno wcześniej jeździł w Polsce? przecież inne państwa również eksploatowały tego typu autobusy i autobus ten mógł zostać odkupiony z zagranicy. Natomiast nurtuje mnie inna kwestia: nr. taborowy tego autobusu. Przeszukałem dane o pojazdach na TWB i nie ma tam żadnego DAF-a o nr. taborowym 2733. Nr. ten był umieszczony na samym przodzie pojazdu, po lewej stronie nad światłami z lewej strony.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak blachy zza granicy (żeby nie odróżniać ukraińskich od czeskich to trzeba naprawdę…) to pewnie jacyś innostrańcy postanowili Adriana odwiedzić w jego naturalnym środowisku :P Albo PKM z jakiegoś innego państwa kupiło go i jechał tranzytem.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Tylko teraz pytanie: czy ten DAF na pewno wcześniej jeździł w Polsce? przecież inne państwa również eksploatowały tego typu autobusy i autobus ten mógł zostać odkupiony z zagranicy..
Dafy to tylko Holandia o ile wiem(może Belgia lub coś podobnego)
A o Dafach sprzedanych gdzie indziej niż Polska nie słyszałem.
A jaki ten daf miał film z przodu? Taki jak Kórnik, czy taki jak w Poznaniu?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze: jaki ten daf miał film z przodu? Taki jak Kórnik, czy taki jak w Poznaniu?
To było coś w rodzaju filmu tego samego, jaki jest zamontowany w gnieźnieńskich DAF-ach (czyt. coś na kształt "dużej skrzynki" na dachu).

Podi

Post autor: Podi »

Zanim ktoś mnie uprzedzi z tego forum, to pragnę powiadomić, że Dafy jeżdzą i mają się w miarę dobrze. W miarę, bo z końcem roku kończy im się przegląd.
Daf 1201 na ulice już nie wyjedzie. Ma złamany most.
Inne dafy (4 sztuki przypomnijmy)pojawiają się wieczorami na liniach 83 i 60(podmiana do nocek), liniach nocnych i pracowniczych.
ObrazekObrazek

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze:Zanim ktoś mnie uprzedzi z tego forum,
Mam tylko nadzieję, ze nie chodziło ci o mnie :).
Podi pisze:W miarę, bo z końcem roku kończy im się przegląd.
I wtedy już zapewne zakończy się ich eksploatacja w Poznaniu, bo nie sądzę, by MPK chciało im robić kolejny przegląd zwłaszcza, iż któryś z kolejnych przetargów z pewnością przyczyni sie do ich kasacji. Ale dobrze, ze jeszcze jeżdżą. To na chwilę obecną chyba najwytrzymalsze wozy w MPK :).
Podi pisze:Daf 1201 na ulice już nie wyjedzie. Ma złamany most.
Czy wiesz może, w jaki sposób 1201 złamał w/w most? bo jako autobus na wynajmy raczej zbyt często nie wyjeżdżał na miasto (zwłaszcza ostatnimi czasy) :).

Podi

Post autor: Podi »

Smutna wiadomość.

Dnia 1.01.2007 wchodzi w autobusach Mpk nowy zakres numeracji. Niestety, Dafy w ogóle nie są brane w nim pod uwagę, a to jednoznacznie kończy eksploatację tych autobusów w naszym Mpk. Dlatego prawdopodobnie najbliższe 10 dni poświęce właśnie im...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Podi pisze:Dlatego prawdopodobnie najbliższe 10 dni poświęce właśnie im...
A może być jakiegoś posta temu systemowi poświęcił? :chytry:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze:Dnia 1.01.2007 wchodzi w autobusach Mpk nowy zakres numeracji. Niestety, Dafy w ogóle nie są brane w nim pod uwagę, a to jednoznacznie kończy eksploatację tych autobusów w naszym Mpk.
To wielka szkoda, że MPK chce skasować tak unikatowe w naszym kraju wozy, jednak mówiło się o tym już od dawna, więc była to jedynie kwestia czasu. Szkoda tylko, że wybrano tak błachy sposób ich unicestwienia jak zmianę systemu numeracji. Niemniej jednak mam nadzieję, że pozostałe przy życiu DAF-y jeszcze nie raz do końca grudnia pojawią się na linii :).

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Szkoda tylko, że wybrano tak błachy sposób ich unicestwienia jak zmianę systemu numeracji.
Przegląd też się kończy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szkoda, tych pięknych autobusów, ale... kiedyś musiało sie to stać. :]

Podi

Post autor: Podi »

Ech, a teraz dowiaduję się, że Dafy jednak zostają, bo są brane pod uwage w nowej numeracji. Następnym razem napiszę, dopiero jak skasują, bo z Dafami starczy niedokładnych informacji.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podi pisze:Ech, a teraz dowiaduję się, że Dafy jednak zostają, bo są brane pod uwage w nowej numeracji. Następnym razem napiszę, dopiero jak skasują, bo z Dafami starczy niedokładnych informacji.
To świetna wiadomość. Choć i tak to o niczym nie przesądza, skoro autobusom tym kończy się przegląd. Choć może MPK jakimś cudem dopuści je jeszcze do ruchu liniowego :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Podi pisze:Ech, a teraz dowiaduję się, że Dafy jednak zostają, bo są brane pod uwage w nowej numeracji. Następnym razem napiszę, dopiero jak skasują, bo z Dafami starczy niedokładnych informacji.
No, nie... Mogliby się w końcu na coś zdecydować :devil:

Dobra, żartowałem. Jednakże te autobusy są już mocno wiekowe i tak naprawdę nikt nie wie, ile jeszcze pojeżdżą w Poznaniu ;)

Poznaniak

Post autor: Poznaniak »

Nowa numeracja dla DAFów:
1931--> ex. 1211
1932--> ex. 1213
1933--> ex. 1218
1934--> ex. 1222

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”