Autobusy- amfibie w Koszalinie

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
NEO_DAB

Autobusy- amfibie w Koszalinie

Post autor: NEO_DAB »

:roll: Wyobraźmy sobie taką sytuację :
idziemy na przystanek komunikacji miejskiej w swoim mieście, wsiadamy do autobusu "MPK" i jedziemy do pracy, do rodziny czy gdziekolwiek indziej. Podróż przebiega bez zakłóceń, więc bezinteresownie gapimy się przez okno. Nagle autobus skręca z drogi i wjeżdża prosto do jeziora. Nie, to nie wizja katastrofy, lecz codziennie powtarzająca się sytuacja przeprawy autobusu-amfibii przez lokalny zbiornik wodny.
Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika prasowego MZK w Koszalinie tamtejsi radni zaakceptowali pomysł przeprawy autobusów-amfibii z Koszalina przez jezioro Jamno nad morze. Koszalin ma kupić dwa tego typu pojazdy, które zaczną regularnie kursować od sezonu letniego 2007. Będzie to pierwsza tego typu przeprawa w Europie. (...)

¬ródło : "Transport Polski" nr 3/2006. Więcej na ten temat właśnie w tym czasopiśmie ...

Ale tytułu tematu nie można było dziwniejszego wymyślić? Zmieniam...- mod. Damhan
Ostatnio zmieniony 2006-08-02, 21:39 przez NEO_DAB, łącznie zmieniany 1 raz.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Design tego autobusu jest ohydny. Jego przód przypomina mi raczej prżód jakiegoś krążownika, aniżeli autobusu. Oprócz tego myślę, że Yellow Submarine w wersji autobusowej byłaby znacznie lepsza, ale to taka moja osobista dygresja. Czy tego typu autobusy montowane są specjalnie przez jakąś obcą firmę?

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Nie wiem ile jest dokładnie takich firm... ALe w gazecie wypisali 3. W Europie istnieje taki producent, w Ameryce dwóch. Są budowane wyłącznie ręcznie i wyłącznie na specjalne zamówienie. Na Malcie przez firmę G.S. Specjalist Vehicles Ltd, w Ameryce przez Trolley Boats Amphibious Vehicle Manufacturing z Florydy oraz jako wzór patentowy amerykańskiego C.A.M.I. llc autobus-amfibii Hydra-Terra (który jest na zdjęciu).

Milenium

Post autor: Milenium »

Muszę was zmartwić, jestem przeciwny takiej amfibi. Według mnie ta inwestycja jest nieopłacalna. Kupować autobus tylko na 3 miesiące :(. Jeżeli chodzi o desing, to gazeta wcisneła byle jakie zdjęcie, bo amfibie inaczej mają wygladać. Desing "Neoplanowski" ma być, co nie znaczy że to jest Neoplan.

PS: A ja już myslałem że Amfibi nie będzie :( , ehh.

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

Linie obsadzone "amfibiami" mają zaczynać gdzieś w centrum... Więc w sezonie zimowym mogą je wrzucić na każdą linie miejską. :retard: :chytry: ;)

Damhan

Post autor: Damhan »

A jakie pomocne podczas dużych ulew :mruga: ....

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Nie znam co prawda realiów taborowych na niektórych koszalińskich liniach MPK, ale podejrzewam, ze te amfibie nie będą pojawiać się na zwykłych liniach miejskich, gdyż ich przeznaczenie jest zupełnie inne. Ponadto MZK Koszalin posiada odpowiednią liczbę autobusów miejskich i powinno wystarczyć ich do obsługi linii miejskich, więc to raczej wyklucza pojawienie się amfibii na linii miejskiej (chyba, że z rezerwy, ale także w to wątpię) ;).

Milenium

Post autor: Milenium »

Tak, na wszystkich liniach można obsadzić tabor już niskopodłogowy, jest to możliwe. A linia miała by się zaczynać od Centrum/Dworzec PKP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Pomysł ciekawy, ale do tego pomysłu trzeba by kupić specjalny tabor. A to może być kosztowne. No cóż trzymam kciuki za realizację :P

Milenium

Post autor: Milenium »

Jea, super. Po moich wyliczeniach jeżeli chodzi o budżet dany przez miasto na MZK, to MZK nie zakupi amfibii. "Sen się spełnił"... :D

(W końcu z czegoś mieli kasę na 6 nowych pojazdów)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Dlaczego nie zakupi? czyżby MZK zabrakło funduszy na zakup tych 6-ciu autobusów? jeśli tak, to nie ma się czym przejmować. Wszak w ich miejsce mogą przyjść lepsze autobusy ;).

Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:Dlaczego nie zakupi? czyżby MZK zabrakło funduszy na zakup tych 6-ciu autobusów?
Bo mają ograniczony budżet dany przez miasto, proste...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”