Meteor Jaworzno: Setra SG219

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
james206

Meteor Jaworzno: Setra SG219

Post autor: james206 »

Wakacje się kończą, a miejscowi przewoźnicy fundują nam ciągłe nowości taborowe. To chyba tak na osłodę nowego roku szkolnego... :devil: Wracając jednak do tematu i Meteor nie chce pozostwać w tyle. Jak już powszechnie wiadomo firma po swoich tragicznych kłopotach w zasadzie wyszła na prostą. Wiele z odstawionych wozów przywrócono do ruchu liniowego, pożegnano podwykonawstwo PKS Będzin(+R.I.P.+), a także odkupiono parę wozów od konkurencji (patrz M121->PKM Tychy oraz M120->PKM Jaworzno). :rotfl: Na tym jednak nie koniec... Z powodu braków w taborze typu C (2 SU15 i 1 Ik280 na chodzie) Meteor zaczął rozglądać się za używką z zachodu (i tu sprawdziły się moje przypuszczenia). Na dniach do zajezdni w Bieruniu Starym dotarła śnieżno-biała Setra SG219. :smile2: Jako kraj jej pochodzenia podawana jest Francja. Autobus obecnie przechodzi remont ogólny (jakaś pseudo-blacharka - ponoć ma otrzymać firmowe barwy, nie wiadomo jednak czy już teraz; wsadzą mu też automety) i dostanie numerek #858. Na początku września ma wóz uzyskać liniową obsadę na 850 (wszak to linia niskopodłogowa, chyba że coś mi umknęło w tej Setrze :cool: ). Z której strony by jednak nie patrzeć, miło widzieć jak nasza niegdyś prywaciarska perełka, a zarazem kolejny przewoźnik budzi się do życia i zamierza poprawić komfort podróży. Zastanawia mnie jednak fakt czy Meteor chce nawiązać jakąś wojnę z gliwickim PKSem. Tamten zamierza przeznaczyć swoją niedawno nabytą SG219 na 280, a linia ta jak i 850 jeździ z Bytomia do Gliwic... xD
Setra SG219 #858 (portal TWB)
Pszona®

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PszonaR pisze:wsadzą mu też automety
:cry: Czemu nie zostawią oryginalnych?
Co do samego zakupu: Coś ostatnio dużo Setr przyjeżdża do Polski świadczyć usługi przewozowe. Co powoduje taki exodus? Bo raczej nie to, że to świetne wozy — niskiego to one nie mają, i ogólnie nadają się raczej do komunikacji dalekobieżnej niż miejskej. Czy to atrakcyjna cena?

Peter

Post autor: Peter »

PszonaR pisze:wsadzą mu też automety
Hehe, to będzie bardzo wygodnie. Moja wytrzymałość na tych siedzeniach to ok. 0,5h. Po takim czasie zaczyna mnie już wszystko boleć. Precyzować chyba nie muszę. :)
Automety to są zdecydowanie krótkodystansowce. ;)

james206

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:
PszonaR pisze:wsadzą mu też automety
:cry: Czemu nie zostawią oryginalnych?
Co do samego zakupu: Coś ostatnio dużo Setr przyjeżdża do Polski świadczyć usługi przewozowe. Co powoduje taki exodus? Bo raczej nie to, że to świetne wozy — niskiego to one nie mają, i ogólnie nadają się raczej do komunikacji dalekobieżnej niż miejskej. Czy to atrakcyjna cena?
Widzę, że dużo emocji wzbudziły siedzenia z autometu. Ja również nie widzę sensu w tym działaniu Meteora. Te setrowe przecież są bardzo wygodne. Nie tylko Ciebie boli Peter od autometów... siedzenie... :mruga: Jeśli chodzi o Twoje pytanie Plocmaster: ja uważam, że Setra robi nienajgorsze autobusy-> zdecydowanie jednak nie na warunki miejskie. Jak zwykle pewnie w grę weszła cena i to zaważyło. Osobiście z wszystkich zakupowanych używek w okolicy, najbardziej podobają mi się tyskie: Volvo Heuliez GX417. Wiecie co mam na myśli :?: ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Co w takim razie stanie się z Ikarusem 854? skasują go? chyba, że Meteor posiada jeszcze jakąś mocno obciążoną linię :mruga:.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Czytaj uważnie…
Nic się nie stanie.

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Ten #854 jeszcze jako tako się trzyma ale za ładnie nie wygląda i ten silnik z jakiegoś skasowanego 6-biegowego Miga mnie dobija :rotfl:

james206

Post autor: james206 »

Co w takim razie stanie się z Ikarusem 854? skasują go? chyba, że Meteor posiada jeszcze jakąś mocno obciążoną linię :mruga: .
W Meteorze nic się nie marnuje. Przy ich zdolnościach to rozmontują go i z pozostałych po #859 części zmontują 2 Ik260... :smile2: A na serio to przyda im się jeden przegub więcej... Wszak do tej pory posiadali jedynie 3 wysokopojemnościowce, a zapotrzebowanie czasem było większe.

ppln

Post autor: ppln »

To pożyczą 2 autosany H9-21 i zrobią przeguba. Może nawet wsadzą drzwi od Vecto (jakiegoś skasowali albo totalnie zapuścili). A może doczekamy się pierwszego przegubowego Vecto (jakiś stoi bez silnika to go na I część, jakiś inny pewnie jest sprawny) ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

ppln pisze:To pożyczą 2 autosany H9-21 i zrobią przeguba. Może nawet wsadzą drzwi od Vecto (jakiegoś skasowali albo totalnie zapuścili).
Taak, oczywiście zrobią przeguba z dwóch H9-tek, ale nie lepiej byłoby zrobić autobus 15-metrowy z motoroweru Komar i przyczepy do Stara? Zastanów się, co piszesz. :nuts:
ppln pisze:A może doczekamy się pierwszego przegubowego Vecto (jakiś stoi bez silnika to go na I część, jakiś inny pewnie jest sprawny) ;)
Lekki OT: Jak dla mnie to ten bez silnika na dawcę, a drugiego odremontują i będzie jeździł. Ale kto wie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

PszonaR pisze:zmontują 2 Ik260...
Albo skasują 853 i przybędzie części :D. A tak na poważnie to jaką skrzynię biegów posiada ta Setra? 6-biegową manualną z przełożeniami turystycznymi, czy też jakąś inną?

james206

Post autor: james206 »

Adrian_ pisze:lbo skasują 853 i przybędzie części :D . A tak na poważnie to jaką skrzynię biegów posiada ta Setra? 6-biegową manualną z przełożeniami turystycznymi, czy też jakąś inną?
Jak na sytuację Meteora #853 nie jest taki zły i może jeszcze pojeździć. Kilka napraw i można go odreanimować spokojnie na jakiś czas. Nie mam pojęcia o skrzyni biegów tej Setry, ale obstawiałbym manuala 'piątkę'. :D

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Widziałem dzisiaj tą Setre jak kierowała się w strone Lipin. Pewnie jechała do zajezdni Meteora która mieści się w Lipinach. Zajezdnia jest własnością Delty Bytom ale, że wywalili Meteora z Zabrza to musieli gdzieś się zadomowić xD

james206

Post autor: james206 »

Dostała barwy zakładowe :?: Na tych Lipinach to już od dawna koczują. Najlepszy był patent jak Mastelarz posyłał swoje wozy zamiast meteorytów... :devil: To w sumie też jakiś sposób by wykończyć konkurencję... A z Zabrza wylecieli za serię pożarów na ich zajezdni. :shocked:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Myślicie, że firma Meteor zadba o te nowe Setry ? Czy zajeżdżą je, a potem wymienią na inne ? :mruga:

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

PszonaR pisze:Dostała barwy zakładowe :?:
Tak, #858 dostał barwy zakładowe. Z daleka było widać nowiusieńki lakier ;)

james206

Post autor: james206 »

J-31 pisze:Myślicie, że firma Meteor zadba o te nowe Setry ? Czy zajeżdżą je, a potem wymienią na inne ? :mruga:
Duża szansa... :cry: Wczoraj debiutowała na 850.
A tak wygląda na żywo... :mruga:
Nieźle się prezentuje, prawda?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

PszonaR pisze:Nieźle się prezentuje, prawda?
Po odmalowaniu każdy wóz, niezaleznie z jakiej by nie był cześci kraju prezentuje się świetnie, ale czas i dalszy sposób eksploatacji pokażą, czy ta Setra będzie taka dobra ( i tutaj mam przynajmniej nadzieję, ze nie będą poić tej Setry opałem, bo wtedy zajadą wóz wcześniej, niż mozna by się tego spodziewać).

david82

Post autor: david82 »

ppln pisze: Może nawet wsadzą drzwi od Vecto (jakiegoś skasowali albo totalnie zapuścili). A może doczekamy się pierwszego przegubowego Vecto (jakiś stoi bez silnika to go na I część, jakiś inny pewnie jest sprawny) ;)
Meteor nigdy nie posiadał i nie posiada ani jednego egzemplarza Vecto.

ppln

Post autor: ppln »

Ta, wiem, to Dany są, ale i tak wszystkie M125 nazywam Vectami :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”