Dziwadło od Dobruckiego

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Dziwadło od Dobruckiego

Post autor: ep40 »

Ostatnio widziałem dziwny wehikuł którego marki nie znam ale ma cechy Autosanów.
Konkretnie: wygląda jak Autosan H10 z tyłkiem od H9, długi jak Jelcz PR110D Lux (teraz je odróżniam i nie przypadkowo porównałem z powodu długości).
Ten bus należy do przedsiębiorstwa samochodowego "Dobrucki" z Gdyni.
Ma ktoś dokładne info?

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Może to nie żadne dziwadło, tylko Sanos :?:

Bartek

Post autor: Bartek »

galeria/details.php?image_id=3108 Coś takiego? To na zdjęciu ma tył od merca :D

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Zgadza się kol. U2w ma rację. To jest z całą pewnością Sanos, ale ze ścianą frontową od Autosana :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Otóż to, jest to Sanos S415 należący do przewoźnika z Dąbrowy Tarnowskiej. Autobus ten poprzednio był cały w kolorze białym.
ep40 pisze:wygląda jak Autosan H10 z tyłkiem od H9, długi jak Jelcz PR110D Lux
Gratuluję orientacji w rozpoznawaniu przeróbek. Skoro uważasz, iż ten autobus posiada elementy od H9/H10 to moze wskaż je innym? bo jak dla mnie jedyny związek tego Sanosa z Autosanem to przedni profil od Lidera.

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

Adrian_ pisze:Gratuluję orientacji
A ja gratuluję umiejętności czytania ze zrozumieniem.
Po pierwsze: chodzi o pojazd należący do przedsiębiorstwa "Firma Samochodowa Dobrucki" z Gdyni. sądząc po nrze tel. to nawet nie z Gdyni-Dąbrowy a tym bardziej z Dąbrowy Tarnowskiej ;)
Po drugie:
kol. ep40 pisze:wehikuł którego marki nie znam ale ma cechy Autosanów.
Konkretnie: wygląda jak Autosan H10 z tyłkiem od H9
i gdzie tu jest napisane, że
ten autobus posiada elementy od H9/H10
:?: To jest przyrównanie kolego.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Nie widziałem przodu ale dobrze pamiętam że tyłek był od klasycznego H9.
Sanos S415, to może być to, bo równie dobrze pamiętam to dziwne małe okienko przy drzwiach przednich ale równie dobrze może to być Sanos S14. http://autobusy.murowana.pl/zoom_image.php?id_phot=624
(skoro wiadomo co to jest to polecam zmienić nazwę tematu i przerzucić z "autosanów" do "innych marek")

[ Komentarz dodany przez: u2w: 2006-09-19, 19:43 ]
Masz rację, przenoszę.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Skoro tego typu autobus posiada tyłek od H9, tudziez podobny to najprawdopodobniej będzie właśnie Sanos tyle tylko, ze starszego typu (jeśli pamiętasz może, jak wyglądał tył [chodzi mi tutaj o jakieś drobne szczegóły, np. wywietrzniki na klapie itp.] to prosiłbym i jakiś opis, bo podejrzewam, ze mógł to być S14, ale z samych podejrzeń nie da się nic konkretnego stwierdzić).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

To na 100% S14 ale nie pamiętam czy były wywietrzniki ale i tak wygląda dosyć charakterystycznie.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A ja ciekawy jestem, czy oni sami go tak "zmodernizowali", czy zrobił to jakaś firma motoryzacyjna :roll:

Kuba

Post autor: Kuba »

A oni u Dobruckiego lubią przeróbki, H9 też po modernizacji mają. Ale wszystkie wozy są w dobrym stanie :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ep40 pisze:nie pamiętam czy były wywietrzniki
Z tyłu każdego oryginalnego S14 (a właściwie na tylnych oryginalnych klapach tego autobusu) powinny się znajdować wywietrzniki. Jesli ich nie było tzn., że i tył musiał być przerabiany. W sumie nie dziwię się przewoźnikowi, ze go przerobił, gdyż w dzisiejszych czasach trudno jest utrzymać takie perełki w oryginalnym stanie. Ale z drugiej strony jeśli to ma przedłużyć żywotnosc tego autobusu to ja jak najbardziej jestem za takimi przeróbkami (oczywiście tylko wtedy, jeśli "nowy" design jest w miarę znośny i pasuje do danego autobusu).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Wczoraj widziałem Sanosa S14 Dunn-Line z zaspawaną tylną szybą, jest to standardowo produkowany model gdyż miał wywietrzniki w klapach.
Mam pytanie: jaki ma silnik, czy to Andoria z Autosanów H9?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ep40 pisze:Wczoraj widziałem Sanosa S14 Dunn-Line z zaspawaną tylną szybą
Dunn-Line nie posiada Sanosa S14. Jeśli miał wywietrzniki i ściętą szybę z tyłu to był S314 (ma z przodu i z tyłu drzwi klamkowe). Jeśli zaś posiadał także przednie i tylne drzwi na klamkę oraz prostokątną szybę z przodu oraz nie miał wywietrzników z tyłu to był S415. S14 jeżdżą jedynie w PKS-ie Nowy Sącz (jeśli chodzi o PKS-y).
ep40 pisze:jaki ma silnik, czy to Andoria z Autosanów H9?
Sanosy posiadają bodajże silnik TAM (taki sam, jak w niektórych Autosanach H10-11).

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

Adrian_ pisze:ściętą szybę z tyłu to był S314
Mi nie chodziło że był to inny model, to co widziałem to najprawdopodobniej S14 tyle że ma zaspawane to miejsce w którym oryginalnie była szyba która została zbita.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

ep40 pisze:to najprawdopodobniej S14
To nie jest S14. Dunn Line nie posiada żadnego S14, a tym bardziej sprawnego. To jest na 100% S314. A zaspawać szybę zawsze można było i to o niczym nie świadczy.

Awatar użytkownika
ep40
Posty: 1549
Rejestracja: 2006-05-14, 01:02
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: ep40 »

zapomniałem dodać że ten co widziałem to jednak nie był Dunn-Line ale innego PKSu.
A masz fotki tyłu jakiegoś S314?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”