[DAB] Niskopodłogowe DABy u Polaka

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
james206

[DAB] Niskopodłogowe DABy u Polaka

Post autor: james206 »

Parę dni temu w chorzowskiej zajezdni Henryka Polaka przy ulicy Wieniawskiego pojawiły się 3 używane DABy 15-1200C. :mruga: Dwa z nich posiadają żółte malowanie i pochodzą z Kopenhagi, pochodzenie trzeciego 'białaska' nie jest jeszcze znane. Jest to pierwszy tego typu zakup firmy (dotychczas Polak nie posiadał żadnych używańców oprócz Ik260 oraz niskopodłogowców). Nie wiadomo z czym się wiąże ostatni zakup tego prywaciarza. Najprawdopodobniej zamierza wystartować w przetargu (czyżby na 165 :?: ). Od wielu lat bowiem nie zakupował on niczego nowego, a koncentrował się na wykonywaniu NG temu co już posiada. W zeszłym roku w jego zajezdni pojawiły się 3 żywieckie migi, H. Polak nie zdecydował się jednak na ich zakup. Obecnie na tabor w/w przewoźnika składa się: 15 Ik280 oraz po jednym Jelczu L11 i MANie Sl223. Ciekawe czy nowe wozy otrzymają zakładowe malowanie oraz czy pojawią się na obecnych liniach Polaka 39, 51 czy 155, bo na S-3 raczej wątpię. Chodzą słuchy, że mają przyjść kolejne pojazdy, a w sumie ma być ich aż 10 :!: :retard:
Ostatnio zmieniony 2006-09-25, 19:55 przez james206, łącznie zmieniany 2 razy.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

[DAB] Niskopodłogowe DABy u Polaka
DAB-y 15-1200C nie są niskopodłogowcami, lecz niskowejściowcami gwoli ścisłości.
A tak przy okazji gratuluję temu przewoźnikowi pozyskania tego typu autobusów. Mam nadzieję, ze sprawdzą się na liniach obsługiwanych przez Pana Polaka i że będą sprawiały jak najmniej problemów w eksploatacji :).

NEO_DAB

Post autor: NEO_DAB »

"DAB-y 15-1200C nie są niskopodłogowcami, lecz niskowejściowcami gwoli ścisłości."


Tu się mylisz ponieważ są niskopodłogowe oraz niskowejściowe... ;)

james206

Post autor: james206 »

Adrian_ pisze:DAB-y 15-1200C nie są niskopodłogowcami, lecz niskowejściowcami gwoli ścisłości.
Ano, mój błąd. Dzięki Adrian :D Choć w zasadzie miałem na myśli to, że spełniają polski wymóg autobusu niskopodłogowego. Wszak w 2 wejściach nie mają schodów, ale niech będzie - już poprawiłem.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PszonaR pisze:Ano, mój błąd. Dzięki Adrian :D
Jego błąd — ten model występuje zarówno jako LF i LE.

james206

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:ten model występuje zarówno jako LF i LE.
Heh, to mi zrobiliście wodę z mózgu. :P Nie ma jeszcze fotek tych busów, więc rzeczywiście trudno ocenić. Wzorowałem się na tyskich, ale racja... Są też takie jak gliwicki. Do czasu wyjaśnienia sprawy zostawmy nagłówek 'niskopodłogowe', aż przyjdą fotki. :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem w jakim stanie są te DAB-y. :cool:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

plocmaster pisze:Jego błąd — ten model występuje zarówno jako LF i LE.
Skoro tak, to przepraszam za pomyłkę. Piszac swoją wypowiedź kierowałem się DAB-ami 15-1200C z MZK Chojnice, które są niskowejsciowcami. Ale moze lepiej, jak pojawią sie zdjęcia tych autobusów to wtedy będzie można to zweryfikować.
J-31 pisze:Ciekawy jestem w jakim stanie są te DAB-y.
Znając wytrzymałość i trwałość DAb-ów są pewnie w lepszym stanie niż niejeden Ikarus pana Polaka :]. Pszonarze, orientujesz się może z którego roku są te DAB-y? bo wbrew pozorom powinny być to młode autobusy, skoro chojnickie DAB-y 15-1200C pochodzą z 2001r.

james206

Post autor: james206 »

Adrian_ pisze:Pszonarze, orientujesz się może z którego roku są te DAB-y?
Jestem w trakcie planowania włamania na zajezdnie. Od wczoraj robię podkopy na Chorzowie Batorym, a z otwarciem drzwi myślę nie będzie większego problemu. :mruga: Na razie nie ma jeszcze ich zdjęć, ani żadnych informacji na w/w temat, oprócz podanych przeze mnie. Jak tylko będę wiedział więcej to dam znać (o wyglądzie i roku produkcji). ;)

[ Dodano: 2006-09-26, 15:39 ]
Obstawiam lata 9X. To może być rocznik 1993. Jesteś pewien, że wspomniane przez Ciebie wozy pochodzą z 2001 roku :?: Od 1994 DAB nie jest już samodzielną firmą...

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

PszonaR pisze:Od 1994 DAB nie jest już samodzielną firmą...
No to co, że nie jest…
PszonaR pisze:z otwarciem drzwi myślę nie będzie większego problemu. :mruga:
Przekręć takie pokrętło obok drzwi — otworzą się. :retard:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jesteś pewien, że wspomniane przez Ciebie wozy pochodzą z 2001 roku Od 1994 DAB nie jest już samodzielną firmą...
Widocznie autobusy o których wspominałem zostały zakupione jako używane :).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Widocznie autobusy o których wspominałem zostały zakupione jako używane :) .
Adrianku, nowych DAB-ów nie ma już od dłuższego czasu.

james206

Post autor: james206 »

plocmaster pisze:
PszonaR pisze:
Od 1994 DAB nie jest już samodzielną firmą...
No to co, że nie jest…
Kolejną wypowiedzią sam sobie odpowiedziałeś... :D
plocmaster pisze:Adrianku, nowych DAB-ów nie ma już od dłuższego czasu.
A z rady w/s drzwi skorzystam :devil:

mil

Post autor: mil »

W Gdyni jeszcze niedawno był taki jeden PKSu Gdańsk, ale od pewnego czasu nie kursuje na liniach ZKM Gdynia. Nie wiem czy jest jeszcze w PKSie czy został sprzedany. Może to ten trzeci? Swego czau bardzo lubiłem te pojazdy. Kiedyś otrzymały nawet tytuł mojego ulubionego autobusu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”