Henryk Zagozda i jego "nowy" Renault

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
james206

Post autor: james206 »

I wy się jeszcze dziwicie...
Tabor stary, zaniedbany, ale pozostaje do tego kwestia kierowców...
Był już przypadek faceta bez prawka, inny był nawalony, a reszty nie komentuję w ogóle... Jakiś czas temu byłem na Dworcu w Mikołowie, gdzie kursuje wspomniana na zdjęciu linia 294... Na placu manewrowym w wozie #036 siedział jakiś łysy młodzik (patrz w tym przypadku kierowca) i gadał z kumplami. Przyjechali do niego rozwaloną skodą z przyciemnianymi szybami i chromowanymi felgami. W aucie głośno grała muzyka (techno), a oni na przemian siadali za sterami wozu i się nim bawili. Gdy wybiła pora odjazdu osobówka ruszyła jako eskorta dla autobusu i na przemian go wyprzedzała tworząc różne akrobacje (na następnym kursie można to było zobaczyć w Wyrach). Kogo Zagozda zatrudnia? Czy u niego nie potrzeba żadnych referencji czy wystarczy aprobata rudzkiej albo świętochłowickiej mafii... :?: :/

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

A może to jest jego pierwszy dzień w pracy a koledzy, przyjechali do niego pogadać i przy okazji zobaczyć jakim autobusem jeżdzi.

james206

Post autor: james206 »

Wierz mi, że wolałbyś tych "jego kolegów" nie spotkać po 20 gdzieś poza centrum... :D
Tak z serii - Wujek Zagozda i jego wojaże polecam inne zdjęcie:
Bo po co z rejestracją... ?!Zdjęcie pochodzi z TWB Co wy na to :?: :rotfl:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak... :roll: Pan Henio jest już znany nam doskonale... Oj czarno widzę te jego Renault. A propo... jak one się sprawdzają u Pana Henia ? ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ja nie wiem po co się wy tak martwicie/boicie o te jego Renaulty ??
Jak ma je zniszczyć to i tak je zniszczy wcześniej czy później :/

Jeśli chodzi o #023 to naprawdę go odstawiają ? szkoda, ostatnie swoje dni spędzał jeszcze na linii 165, którą teraz obsuguje PKMiM Świerklaniec- i całe szczęście ;)

Pan Zagozda, jest choćby taki Meteor, który zniszczy nawet najlepsze swoje wozy...
Odnoszę się tu głównie do tego Mana #044- żeby tak go zniszczyć, jeszcze rozumiem drobne poobijania, które miał to da się przecież zrobić!! ale po co ? albo firma nie ma kasy na remont, albo się jej po prostu nie chce :/
Swoją drogą strach pomyśleć jakby "Wujek Zagozda" miał w swojej "stajni" jakieś nowiuteńkie Solarisy lub Many, itp. :nuts:

Jeszcze pozostaje jedno pytanie: skąd p. Zagozda miał kasę na to, żeby zakupić te wszystkie Renaulty :?: :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

MKM Shadow pisze:Jeszcze pozostaje jedno pytanie: skąd p. Zagozda miał kasę na to, żeby zakupić te wszystkie Renaulty :?: :?:
Przecież to taniocha (za początek lat 80. nie dał więcej niż 5-10 tysi za sztukę, nowsze trochę drożej), poza tym Henio biedny nie jest.
MKM Shadow pisze:albo firma nie ma kasy na remont, albo się jej po prostu nie chce :/
Firmie szkoda kasy na remont, tak też można jeździć.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

MKM Shadow pisze:Jak ma je zniszczyć to i tak je zniszczy wcześniej czy później
Nie zgodzę się z Tobą. Ewentualne problemy z tymi Renault, jak i z pozostałym taborem mogą wynikać po prostu z ich złego serwisowania. Jeśli pan Zagozda będzie odpowiednio je serwisował i dbał o nie z pewnością nie będzie z nimi problemu (a jest to wątpliwą kwestią).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Jeszcze pozostaje jedno pytanie: skąd p. Zagozda miał kasę na to, żeby zakupić te wszystkie Renaulty :?: :?:
Dobre pytanie... Pewnie teściowa pożyczyła .... :mruga:
plocmaster pisze:Przecież to taniocha (za początek lat 80. nie dał więcej niż 5-10 tysi za sztukę, nowsze trochę drożej), poza tym Henio biedny nie jest.
No wiesz, jak ktoś jest biedny, to nawet i 5 tys jest sporą kwotą. Chociaż z drugiej strony, trudno się z Tobą nie zgodzić - dla firmy, nawet takiej jak p. Zagozdy - wysupłanie 10 tys to nie problem. ;)

Hmmm..... A może by tak Urząd Skarbowy zaintere.... :chytry:

Kuba

Post autor: Kuba »

Pan Heniu sie orginalny zrobił, wszyscy w GOPie Ikary i M11 kupują, a ten tu z Renault wyjeżdża..no no :P
Tych PR180 to pełno we Francji jest, w tych mniejszych miastach to podstawa taboru :mruga:

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Albo może na czymś zarabia moim skromnym zdaniem to myśle że dobre autobusy sprzedaje na aukcjach, jedyną scanie którą miał z firmy Duhabex opylił a co z resztą robi chyba złomuje ale ciekawe czy ze złomowania pan Zagozda zarobił.Dla mnie jest to niewiadoma skąd on czerpie tą kasę.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jeśli chodzi o kwestię finansową- może i Pan Zagozda miał pieniądze, by kupić te Renault, lecz nie zdążył ich jeszcze przerejestrować (niekoniecznie może mieć to związek z kwestią finansową). Autobusy te nadal jeżdżą na francuskich tablicach rejestracyjnych. Uściślając swą wypowiedź dodam tylko, iż Renault R312 oraz jeden z Berlietów otrzymały już swoje nr taborowe. PR100.2 posiada nr taborowy 459, zaś R312 nr 912 (numeracja jak zwykle kosmiczna, ale cóż). Swoją drogą nadal ciekaw jestem, kiedy w ruchu ujrzymy Renault PR180 (o ile w ogóle wyjedzie) ;).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Ludzie, Zagozda to na 99,99% gruby kapitalista w stylu Misztala z chałupą-pałacem, 3 Maybachami i pustą blondi z wielkimi cyckami jako żoną (no, coś takiego, wiecie co mam na myśli) i równowartość tych autobusów to nosi przy sobie na drobne wydatki, a wy walicie takie teksty jakby był już kompletnym bankrutem, który w związku z powyższym obraca swoje autobusy w złom.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

To czemu nie kupił od razu lepszych autobusów?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Turbo94 pisze:To czemu nie kupił od razu lepszych autobusów?
Bo mu to się nie opłaciłoby?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jak patrzę na nazwę jego przedsiębiorstwa, to mam wrażenie, że jego firma prowadzi wiele różnych działalności. A komunikacja miejska jest tylko jedną z wielu... ;)
Turbo94 pisze:To czemu nie kupił od razu lepszych autobusów?
O nowe autobusy trzeba dbać, mieć serwis, albo płacić za serwis. A autobusy używane... pojeździć, zajeżdzić, wyrzucić, kupić inny.... serwis nie potrzebny :retard:

Kuba

Post autor: Kuba »

Turbo94 pisze:To czemu nie kupił od razu lepszych autobusów?
Pewnie inwestuje w żone i mu nie starcza xD
Zresztą nie wydaje mi sie żeby mu zależało, autobusy są sprawne i jeżdżą i to najważniejsze.
A samą jakość wykonywanych usług to ma prawdopodobnie gdzieś.

Turbo94

Post autor: Turbo94 »

Bo wg. teorii Plocmastera, Henryk Zagozda jest taki bogaty, że wystarcza mu na zakup nowych busów.

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

J-31 pisze:Jak patrzę na nazwę jego przedsiębiorstwa, to mam wrażenie, że jego firma prowadzi wiele różnych działalności. A komunikacja miejska jest tylko jedną z wielu... ;)
Turbo94 pisze:To czemu nie kupił od razu lepszych autobusów?
O nowe autobusy trzeba dbać, mieć serwis, albo płacić za serwis. A autobusy używane... pojeździć, zajeżdzić, wyrzucić, kupić inny.... serwis nie potrzebny :retard:
J-31 nawiązując do twojej wypowiedzi że pan Zagozda prowadzi wiele działalności to prawda sprawdziłem na stronie internetowej, firmy i tak Zagozda.
Świadczy usługi w zakresie:
- ślusarstwa
- mechaniki maszyn i urządzeń rolniczych
- usługi przewozowe osób
- sprzedaży komputerów
- sprzedaży i tworzenie programów
komputerowych
- projektowanie i instalacja
sieci komputerowych
To tyle jeśli chodzi o działalność jaką prowadzi p.Zagozda

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jak patrzę na nazwę jego przedsiębiorstwa, to mam wrażenie, że jego firma prowadzi wiele różnych działalności. A komunikacja miejska jest tylko jedną z wielu... ;)
Bo tak jest…
Kuba pisze:Zresztą nie wydaje mi sie żeby mu zależało, autobusy są sprawne i jeżdżą i to najważniejsze.
A samą jakość wykonywanych usług to ma prawdopodobnie gdzieś.
Dobrze gada, dać mu wody ognistej! xD
Turbo94 pisze:Henryk Zagozda jest taki bogaty, że wystarcza mu na zakup nowych busów.
1. Wcale nie
2. Po prostu mu na tym nie zależy. Nie każdy musi być MKM-em, dla niego autobusy to po prostu biznes, a że prowadząc go tak jak teraz najwyraźniej mu się opłaca — nic nie zmienia.

Kuba

Post autor: Kuba »

Pewnie że sie opłaca, przecież ludzie jak będą musieli gdzieś dojechać, to co? Będą wydziwiali że to stary Ikar czy jakiś inny grat? Wsiądą i tak, a Heniu zarobi xD

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”