Heuliez GX187

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Heuliez GX187

Post autor: Shadow238 »

Ponownie witam :mruga:

W ostatnim czasie przeglądając www.transport.wroc.biz natknąłem się na bardzo ciekawy autobus, mianowicie Heulieza GX187. Niestety bardzo mało wiem info na temat tego wozu.
Dodam, że PKSiS Oświęcim zakupił 4 sztuki takiego pojazdu (rocznik 1991-92).

Zdjęcie GX187

Co sądzicie o tych wozach, czy są one wytrzymałe czy raczej jest to jakaś lipa :?:

PS. Byłbym wdzięczny jeśli ktoś podałby dane techniczne tego wozu ;)

Czekam na opinie...
Ostatnio zmieniony 2007-02-07, 11:09 przez Shadow238, łącznie zmieniany 1 raz.

mil

Post autor: mil »

Ze zdjęc wygląda na masywnego. Myślę, że nie będzie się często psuł. Niby wygląda na nowoczesnego, ale szyby pokazują, że podłoga jest wysoka

Awatar użytkownika
Razor 688
Posty: 456
Rejestracja: 2006-11-06, 18:44
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Razor 688 »

Widać PKSIS Oświecim zakupił dobre autobusy w zamian za stare Jelcze na zdjęciach wygląda na bardzo masywny no zobaczymy jak się bedzie sprawował a i czy pokaże się w centrum Bielska Białej. :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Podobają mi się te ex-francuskie autobusy z Oświęcimia. Mają ładne malowanie no i wyglądają na wytrzymałe i zadbane ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Przód ma niczym turystyczny, a design świetlika przywodzi mi na myśl Ikarusy.
Nieładny, taki panzerwagen z boku, a z przodu obłości a’la turystyk…

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Mnie się tam podoba ;)

Ciekawi mnie tylko pare spraw. Pierwsza czy podczas jazdy coś w nim trzeszczy- co raczej wątpie. Druga czy wnętrze jest w miare dobrze wygłuszone. Trzecia ciekawe jak z wentylacją w tym autobusie ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Heuliez GX187 - bardzo ciekawy autobus. Jego wygląda jest rzeczywiście nie typowy, wyróżniający się, ale... :retard:

Ten autobus wymaga odpowiedniej opieki technicznej i właściwej eksploatacji. Jeśli będzie jeździł przepełniony po brzegi, po dziurawych drogach - co jest u nas normą - to długo nie pojeździ. Nie chciałbym oczywiście zapeszać, ponieważ nie życzę przewoźnikowi źle i chciałbym, żeby miał jak najwięcej takich fajnych autobusów. ;)

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Ten autobus wymaga odpowiedniej opieki technicznej i właściwej eksploatacji. Jeśli będzie jeździł przepełniony po brzegi, po dziurawych drogach - co jest u nas normą - to długo nie pojeździ. Nie chciałbym oczywiście zapeszać, ponieważ nie życzę przewoźnikowi źle i chciałbym, żeby miał jak najwięcej takich fajnych autobusów.
No to Cię zdziwię jak powiem, że Pan Zagozda kupił sobie takie :P

http://www.wpk.katowice.pl/index.php?itemid=277

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:No to Cię zdziwię jak powiem, że Pan Zagozda kupił sobie takie :P
Raczej mnie nie Zdziwiłeś. To była tylko kwestia czasu. Pan Zagozda po prostu zajeżdzi te autobusy, po czym zezłomuje i kupi kolejne. :mruga:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

J-31 pisze:Raczej mnie nie Zdziwiłeś. To była tylko kwestia czasu. Pan Zagozda po prostu zajeżdzi te autobusy, po czym zezłomuje i kupi kolejne. :mruga:
póki co ma chyba nową strategie na utrzymanie taboru, mianowicie nie wypuszczając go w trasę :mruga:

Jak widać przynajmniej stara się wymieniać wysłużone Ikarusy 280 i 260 :), a szkoda bo ma tam parę unikalnych Ikarusów, jak np. IK 280.10, czy też 280.03, przerobiony na wersję 3 drzwiową! :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

MKM Shadow pisze:Póki co ma chyba nową strategie na utrzymanie taboru, mianowicie nie wypuszczając go w trasę :mruga:
No jeżeli jeszcze Dodasz, że specjalnie, dla ochrony lakieru przez zimą i mrozem, Heniek przykrywa te autobusy plandeką, to będę już nie tylko zadziwiony, ale wręcz zszokowany.... :retard:

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

MKM Shadow pisze:póki //ort co ma chyba nową strategie na utrzymanie taboru, mianowicie nie wypuszczając go w trasę
W tym szaleństwie jest pewnie metoda. Może niedługo pójdzie krok dalej i w celu oszczędzania taboru w ogóle przestanie go kupować :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

u2w pisze:Może niedługo pójdzie krok dalej i w celu oszczędzania taboru w ogóle przestanie go kupować :retard:
Albo strategia Kononowicza w pełnej wersji, czyli — przestaną go w ogóle wypuszczać na linie, zrezygnują z ich obsługi, nie wystartują w przetargach i tak zwiną interes :retard:
Dobrze by było :D

Awatar użytkownika
u2w
Posty: 2030
Rejestracja: 2005-02-15, 16:59
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: u2w »

plocmaster pisze:wypuszczać na linie, zrezygnują ..., nie wystartują ... zwiną interes
W zasadzie rozwinąłeś moją koncepcję - dokładnie takim rozwojem wypadków się sugerowałem :devil:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Póki co Heniek głaszcze i pieści swoje Heuliezy... w zajezdni. A ludzie stoją na przystankach i przytupując czekają na przyjazd jakiegokolwiek autobusu. Byle sprawnego technicznie :retard:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Jeśli będę wiedział coś więcej lub miał jakieś fotki to dam natychmiast info ;)

[ Dodano: 14 Mar 2007 23:57 ]
Dzisiaj miałem okazję zaliczyć GXa od Henia i muszę powiedzieć, że jedyne co dobre to przyspieszenie w nim :P Całość trzeszczy :/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”