DAB 12 - 1200 B

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Peter pisze:¯yczę takiej kondycji technicznej dzisiejszym niskopodłogowcom jeżeli "dożyją" wieku 13 lat. :mruga:
Dożyją, dożyją. W Płocku np. są przegubowe niskacze z 1994 i nic nie wskazuje na to, że mają nie dożyć następnego roku. ;-)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Heh, w Rzeszowie mają Jelcze M181M z 1996r., konkretnie 2 egzemplarze i nadal sie trzymają. Z kolei w Przemyślu mają Ikarus 280.26, z czego kolejny dochodzi do rekodu, gdyż ma 2mln. 59tys. przejechanych km. Tak więc niektóre autobusy potrafią być długożywotne. Ja nigdy nie jechałem DAB-em, ale kilkakrotnie widziałem taki wóz w Sanoku, m.in. z PKS-u Stalowa Wola, Warszawa, czy Katowice i są to całkiem dobre wozy. Jedyne, co może w nich razić to brak otwieranych okien, co w lecie moze być szczególnie ucążliwe. Chociaz z drugiej strony można zostawić otwarte drzwi. Swoją droga, czy DAB wyprodukował kiedyś DAB-y z manualnymi skrzyniami biegów, czy wszystkie to automaty?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jeśli mamy iść dalej tym tropem, u nas ciągle jeżdzą PR110U z 1983… ;-)
Adrian_ pisze:Chociaz z drugiej strony można zostawić otwarte drzwi.
¯eby ktoś wyleciał?
Adrian_ pisze:Swoją droga, czy DAB wyprodukował kiedyś DAB-y z manualnymi skrzyniami biegów, czy wszystkie to automaty?
Produkował.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ciekaw jestem, jak ktoś mógłby wylecieć w DAB-ie przez otwarte drzwi? chyba, że autobus jechał by szybko, bądź wiał silny wiatr. Czy ktoś z Was wie, gdzie w Polsce można spotkać DAB-y z manualna skrzynią biegów? podejrzewam, iż te manualle mogły być w większości Leylandami, ale w DAB-ach (szczególnie międzymiastowych) mogli też je montować.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Ciekaw jestem, jak ktoś mógłby wylecieć w DAB-ie przez otwarte drzwi?
Przez nieuwagę.

Milenium

Post autor: Milenium »

Peter pisze:Wersja 1800B
Niestety w Koszalinie nigdy tej wersji nie było.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

No to trzeba by było nie mieć dobrze pod sufitem, by pchać się pod drzwi w DAB-ie w czasie jazdy. Poza tym DAB-y posiadaja chyba jakąś blokade drzwi, która uniemożliwia im otwarcie drzwi w czasie jazdy? @Milenium: ale mieliscie Ikarusy 280.26, które były dobrymi pojazdami. Poza tym macie chyba teraz w Koszalinie jakies dobre przegubowce? a wersja 1800B występuje m.in. w MZK Oświęcim, lub też PKM Gliwice.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:No to trzeba by było nie mieć dobrze pod sufitem, by pchać się pod drzwi w DAB-ie w czasie jazdy.
Wiesz, można się np. przewrócić, poza tym nie każdy jest takki inteligentny jak my.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W DAB-ie? chyba o stopnie przy wsiadaniu. W miejskim DAB-ie nie ma specjalnie jakichś ostrych krawędzi, dzięki którym pasażer mógłby sie przewrócić.

Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:@Milenium: ale mieliscie Ikarusy 280.26, które były dobrymi pojazdami. Poza tym macie chyba teraz w Koszalinie jakies dobre przegubowce? a wersja 1800B występuje m.in. w MZK Oświęcim, lub też PKM Gliwice.
Ale nie oto chodzi ;) wiem że Koszalin miał Ikarusy-świetne pojazdy. Tylko dziwi mnie fakt że przy takiej liczbie ponad 30 Dabów nie ma żadnego przegubowca ;).

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Podobno MZK Oświecim ma w tym roku kupić kolejne DAB-y. I co ciekawsze, tylko DAB-y 12-1200B o nr. 55 i 56 mają automatyczne skrzynie bieów, zaś pozostałe (nawet przeguby) mają lewary. I dzięki temu prawie przyrównują się do Ikarusów zwłaszcza, że niektóre z nich sa z lat 1982-1985.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A nie miałeś nigdy takiej sytuacji, że leżysz na ziemi, a nie miałeś właściwie o co się przewrócić?
Ktoś może kogoś podciąć, albo ktoś może nastąpić sobie na sznurówkę, może być różnie.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Sznurówki powinno sie wiązać, to nie wymaga zbyt dużo wysiłku fizycznego. Zresztą w autobusie moze być różnie, np. ktoś może cie popchnąć i walniesz o szybę ;). Ale nie o to chodzi. Może lepiej zróbmy listę miast, jakie posiadają DAB-y 12-1200B i ogólnie DAB-y. Co Wy na to? ja ze swojej strony wpisuję Oświęcim, Jarosław i Katowice, gdzie DAB-y z katowickiego PKS-u pełnia formę KM na linii 810. Zna ktoś jeszcze jakies miasta, gdzie występują DAB-y (w km i nie tylko?).

ppln

Post autor: ppln »

¯ywiec (przeglądałem fotki na TWB, mają nawet niskowejściowca)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Gliwice, Olsztyn, Tychy, Płock.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Ok, w takim razie dopisuję kolejne miasta, które wiem, ze na 100% posiadają DAB-y: Kraków (PKS), Warszawa (PKS), Piła i Opole Lubelskie (tam DAB jest automatem). W zasadzie większość DAB-ów nalezy do różnych PKS-ów i sa to najczęściej 7-1200L, ale można je podciągnąć pod miejskie, gdyz w niektórych miastach PKS-y świadczą równieżś usługi KM.

Milenium

Post autor: Milenium »

Adrian_ pisze:Piła
Oni mają Daby? Można jakąś fotę?
Adrian_ pisze:gdyz w niektórych miastach PKS-y świadczą równieżś usługi KM.
Elbląg, np. :]

Aha do tych miasto to dodajcie: Darłowo...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Mają i to od groma. Sama placówka terenowa w Wągrowcu też je posiada. Zresztą poszukaj sobie na TWB w dziale PKS Piła. Mają ok. 25 DAB-ów. Oczywiście te DAB-y sa w PKS-ie.

Milenium

Post autor: Milenium »

Szczecinek-jeżli się nie mylę są to Volvo-Daby.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

W zasadzie Volvo-DABy raczej niewiele mają wspólnego z DAB-ami, ale skoro się upierasz to w PKS Namysłów jeżdżą jeszcze 4 takie DAB-y, poza tym wśród DAB-ów 12-1200B posiada je jeszcze Koszalin no i oczywiście PKS Nowy Sącz. Chociaz z tego, co widziałem to te nowosądeckie 12-1200B zaczynają trochę się sypać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”