IKARBUS IK - 218N , czyli nowoczesny serbski autobus

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
imarcin

IKARBUS IK - 218N , czyli nowoczesny serbski autobus

Post autor: imarcin »

Przeglądając internet natrafiłem na bardzo fajny serbski autobus firmy IKARBUS (dawniej Ikarus-Zemun) IK - 218N. Zdjęcia (niestety w dość nieciekawym kolorze) i dane na tej stronie
http://www.ikarbus.co.yu/eng/ik-218n.htm

Napiszcie co o nim sądzicie :D

chudy5d

Post autor: chudy5d »

No, to mi się bardzo podoba. IK - 112N też bardzo fajny. Szkoda, że nie ma takiego czegoś w Polsce :D

Kamil

Post autor: Kamil »

Mi się nie podoba :confused: Brzydki taki jakiś i w ogóle
chudy5d pisze:Szkoda, że nie ma takiego czegoś w Polsce :D

MAZy już starczą.

imarcin

Post autor: imarcin »

Na stronie jest bardzo fajny filmik.:cool:
Link bezpośredni http://www.ikarbus.co.yu/download/ik-218n.wmv


Według mnie jest on dużo lepszy od MAZ-a i ma naprawdę ładnie wykonane wnętrze.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Kamil pisze: MAZy już starczą.
Nie przyrównuj Ikarbusa do MAZa, bo jest to coś znacznie lepszego.

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:Nie przyrównuj Ikarbusa do MAZa, bo jest to coś znacznie lepszego.
Mi się też tak wydaje. Co prawda egzemplarz na stronie prezentuje się w różowym paskudnie, ale ze zdjęć detali widać nieporównanie lepszą jakość wykonania od MAZa.
Ciekawe ile takie cacko kosztuje?

imarcin

Post autor: imarcin »

Bardzo mi się podoba pełne wykorzystanie przednich drzwi a nie tylko połowy Obrazek

Kamil

Post autor: Kamil »

imarcin pisze:Bardzo mi się podoba pełne wykorzystanie przednich drzwi a nie tylko
W niektórych innych autobusach też tak jest. Np. Citelis, Agora...

mlodass

Post autor: mlodass »

tylko, że jak kierowca wjeżdża na jakieś skrzyżowanie to nie widzi kompletnie czy coś nadjeżdża z prawej strony. Swego czasu pamiętam takie sytuacje, lecz nie wiem w jakich to było autobusach, jak zawsze kierowca upominał osoby stojące z przodu "odsuńcie się bo nic nie widze czy coś jedzie z prawej"..

chudy5d

Post autor: chudy5d »

W większości autobusów jest naklejka z informacją "Nie zasłaniać widoczności z prawej strony kierowcy", ale wątpię, że ktoś by zwrócił na nią uwagę w tym przypadku. Różowy - okropny kolor, ale to tylko jeden minus, jaki widzę w tym autobusie (a raczej minus w prezentacji). Ciekawe czy jest wersja z drzwiami rozsuwano - przesuwanymi. :smile2:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pierwsze drzwi istotnie są jakie są, ale duży plus za kabinę kierowcy, taką, o jakiej marzy wielu z nich. Nie widać dokładnie, ale chyba żaden Albańczyk czy Bośniak nie przejdzie po podszybiu do kabiny kierowcy poderżnąć mu gardło, tak jak np. w Solarisach. Chętnie widziałbym te Ikarbusy u siebie zamiast odkurzaczy, pewnie zbliżony poziom.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Mi się bardzo podobają te wozy. Nie wiem jak wykończenie i trwałość materiałów, ale robią dobre wrażenie. 103 mi się nie podoba. Trochę do Autosana A1010 podobny, pewnie przez te szyby wklejane xD

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:ale chyba żaden Albańczyk czy Bośniak nie przejdzie po podszybiu do kabiny kierowcy poderżnąć mu gardło
@ploc: nie fantazjuj bo polecimy do kosza :P
Albańczyk prawdopodobnie nigdy takiego autobusu na żywo nie zobaczy jeśli to produkt serbski. Swoją drogą ciekawe czy, gdzie i w jakich ilościach się sprzedaje?

[ Dodano: 09 Mar 2008 21:50 ]
Chyba moge sobie już sam odpowiedzieć na pytanie: na TWB są tylko dwa egzemparze - z Belgradu i Nowego Sadu, a więc zapewne autobus jest produkowany wyłącznie na lokalny rynek.
BTW: na jednym ze zdjęć wyraźnie widać napis "volvo" z tyłu... Wnętrze też jest lepiej uchwycone niż na stronie producenta. Mi się podoba.

Bartek

Post autor: Bartek »

Niskopodłogowiec jeszcze ujdzie, ale wysokie mi się nie za bardzo podobywują ;) Zapewne lepszy od MAZa. Miałem (nie) przyjemność podróżować MAZem w GOPie - teragedia.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Lopez pisze:Chyba moge sobie już sam odpowiedzieć na pytanie: na TWB są tylko dwa egzemparze - z Belgradu i Nowego Sadu, a więc zapewne autobus jest produkowany wyłącznie na lokalny rynek.
A to mnie nieźle Zdziwiłeś, ponieważ Ikarbus oferuje te dwa modele już od kilku lat.

Zatem, albo dopiero zaczynają produkcję IK218N i IK112N, albo mają słaby marketing i nie mają zamówień. Albo... awaryjność nie ma się ni jak do ceny. :]

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie twierdzę absolutnie, że w ogole wyprodukowano tylko dwa egzemplarze 218. Może tego jeździć już całkiem sporo w Serbii. No właśnie - ale chyba tylko tam. Ikarbus nie może się pochwalić wieloma sukcesami eksportowymi.
pr110 pisze:ale wysokie mi się nie za bardzo podobywują
Mi też. Jest zauważalny cywilizacyjne przeskok między obecną a poprzednią generacją pojazdów.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

To, ze na TWB jest wpisane x wozów to nie oznacza, ze tylko tyle ich jest.

Lopez

Post autor: Lopez »

Amalio pisze:To, ze na TWB jest wpisane x wozów to nie oznacza, ze tylko tyle ich jest.
Zdaję sobie sprawę - przecież to właśnie napisałem :chytry: Natomiast gdyby cokolwiek wyeksportowali to można by się spodziewać, że na TWB zostałoby to zauważone.

imarcin

Post autor: imarcin »

Z tego co przeczytałem to IKARBUS podpisał kontrakt na produkcję 350 autobusów (tej starszej generacji) dla Dubaju

źródło : http://www.ikarbus.co.yu/eng/vesti.htm

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:@ploc: nie fantazjuj bo polecimy do kosza
I kto to mówi…
Lopez pisze:na jednym ze zdjęć wyraźnie widać napis "volvo" z tyłu
Pewnie silnik od Volvo
J-31 pisze:Zatem, albo dopiero zaczynają produkcję IK218N i IK112N, albo mają słaby marketing i nie mają zamówień. Albo... awaryjność nie ma się ni jak do ceny.
Albo Serbowie po prostu nie mają pieniędzy na takie autobusy, co IMO jest najbardziej prawdopodobne
Lopez pisze:Albańczyk prawdopodobnie nigdy takiego autobusu na żywo nie zobaczy jeśli to produkt serbski.
Aż takie silne antagonizmy tam są? Myślę, że w Albanii nie jest aż tak biednie, żeby nie kupić choć kilku do Tirany czy gdzieś. A miesiąc temu mógłbym jeszcze napisać, że wielu z nich żyje w Serbii :]
Lopez pisze:Może tego jeździć już całkiem sporo w Serbii.
Właśnie, mało MKMów tam jeździ, a oni nie znają TWB. Możeby tak poszukać informacji w internecie? Serbski jest względnie podobny do polskiego
Lopez pisze:Ikarbus nie może się pochwalić wieloma sukcesami eksportowymi.
A kto ma to kupić, skoro inne jugosławiańskie kraje ich nienawidzą, były blok wschodni ma swoich producentów, a dla Zachodu to złom. Poza tym są jeszcze bariery celne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”