Trochę egzotyki, czyli Mercedes O405 Merkavim

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Trochę egzotyki, czyli Mercedes O405 Merkavim

Post autor: J-31 »

... w Piasecznie

Tak, tak, wiem, autobusy stoją już od końca października a ja dostrzegłem je dopiero w ostatnią sobotę - przez przypadek, po prostu odwróciłem głowę, czekając na zielone :wall: . Zatem o mogę jedynie pisać o spóźnionej spostrzegawczości. Przejrzałem również TWB w poszukiwaniu jakichkolwiek zdjęć i informacji na temat tych autobusów. I na TWB są tylko dwie fotki... ale ja mam więcej.

Info dla nie zorientowanych ;)

"Mobilis" na przełomie października i listopada zeszłego roku sprowadził z Izraela 9 sztuk autobusów Merkavim na podwoziu MB O405. Są to autobusy miejskie, wysokopodłogowe.

Sprowadził i... najwyraźniej porzucił. Na TWB chłopaki napisali, że szukają nabywców. To było w listopadzie. Teraz jest marzec i autobusy nadal stoją na terenie byłej zajezdni MZK (MZA) R12-Piaseczno. Pojazdy nie są odgrodzone, każdy może do nich podejść, nawet wejść do środka. Nic dziwnego, że są one dewastowane. Część pojazdów ma izraelskie tablice rejestracyjne. Na zdjęciach, na TWB, z listopada, wszystkie miały tablice, czyli w między czasie, ktoś im zabrał "blachy".

A zatem zdjęcia ;)
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Złom. Coś mi się wydaje, że te autobusy już raczej nie wyjadą o własnych siłach - chociaż wiele wskazuje na to, że o własnych siłach tutaj dojechały.

No i teraz pytanie. Czy "Mobilis" sprowadził te autobusy z myślą o ich eksploatacji na linii "Expres Piaseczno"

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

No i teraz pytanie. Czy "Mobilis" sprowadził te autobusy z myślą o ich eksploatacji na linii "Expres Piaseczno"
Najprawdopodobniej. No ewentualnie na darmobusy.

Ten zakup to niewypał. NIe wiem co ich tak zauroczyło w tych autobusach - cena?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Gadzie pisze:Ten zakup to niewypał. NIe wiem co ich tak zauroczyło w tych autobusach - cena?
Też się zdziwiłem. Przecież z zachodnich Niemiec można sprowadzić o wiele fajniejsze autobusy. Baa, nawet we Francji znaleźli by coś dużo ciekawszego. :]

ppln

Post autor: ppln »

Fajne autobusy, nie narzekajcie. I zawsze coś nietypowego :)

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

ppln pisze:Fajne autobusy
Ja wiem, czy takie fajne? :mruga: Średnio mi się podobają.
ppln pisze: I zawsze coś nietypowego
Myślę, że dla Mobilisu lepszy byłby typowe, niemieckie Many, niż egzotyczne, niejeżdżące Merce :chytry:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

To chyba było tak, że Egged — izraelski właściciel Mobilisa wcisnął im te autobusy żeby je sprzedali, ale im się to nie udało i stoją te Merce już prawie pół roku. Nic dziwnego, stare to, wysokopodłogowe, i pewnie w kiepskim stanie. Do tego nietypowe.

ppln

Post autor: ppln »

Gadzie pisze:Ja wiem, czy takie fajne?
A gdzie ostatnio widziałeś tak zabudowanego O405? Ja bym chciał parę takich w Łodzi na darmobusach, ale niestety ściągają klasyczne O405(N), kilka jest dość wyjątkowych

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

ppln pisze:Gadzie napisał:
Ja wiem, czy takie fajne?

A gdzie ostatnio widziałeś tak zabudowanego O405? Ja bym chciał parę takich w Łodzi na darmobusach, ale niestety ściągają klasyczne O405(N), kilka jest dość wyjątkowych
No rzeczywiście są egzotyczne i nawet ciekawe, ale tak jak napisał plocmaster:
plocmaster pisze: Nic dziwnego, stare to, wysokopodłogowe, i pewnie w kiepskim stanie.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-209827.html
Fajnie się powykrzywiały :diabeł:

Citadis

Post autor: Citadis »

Wyglądają jak by były robione na wzór autobusów z USA(chodzi mi o wygląd ;) )

marexgt

Post autor: marexgt »

Nie podoba mi się ten autobus.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Fajnie się prezentują te Izraelskie 0405tki ;)

Może by tak Zagoździe wszystkie opchnąć ? :chytry:

Dla niego przecież nie ma różnicy co sprowadza :mruga:

ppln

Post autor: ppln »

Ja mówię otwarcie - chcę ze 2 takie na darmobusach w Łodzi. Bo drugiej takiej zabudowy prawdopodobnie w Polsce nie będzie, szkoda gdyby te cuda zgniły na niestrzeżonym parkingu.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

ppln pisze:szkoda gdyby te cuda zgniły na niestrzeżonym parkingu.
No właśnie. Czy Mobilis w ogóle jest zainteresowany dalszym losem tych Merców czy w ogóle stwierdzili, że są bezużyteczne i je porzucili- przecież w nieskończoność też nie mogą tam stać.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ppln pisze:Ja mówię otwarcie - chcę ze 2 takie na darmobusach w Łodzi. Bo drugiej takiej zabudowy prawdopodobnie w Polsce nie będzie, szkoda gdyby te cuda zgniły na niestrzeżonym parkingu.
A co to za różnica gdzie zgniją :?: Tylko mechanicznie ( i to też pewnie nie do końca ) bazuje to na mercu, a reszta autobusu :?: Jak szybko by to kupili, tak szybko by się tego pozbyli, bo części do tych autobusów nie kupisz u nas. Tak czy inaczej te autousy są w opłakanym stanie, a nikt przecież nie kupi autobusu tylko po to by pakować w niego krocie aby mógł jeździć.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

No właśnie.
Tych autobusów już nikt nie kupi. Pójdą na złom. :] Są za bardzo zniszczone.
Shadow238 pisze:przecież w nieskończoność też nie mogą tam stać.
Będą tam stały, aż sie całkiem rozlecą lub zgniją i wtedy pójdą po prase.
Amalio pisze:a nikt przecież nie kupi autobusu tylko po to by pakować w niego krocie aby mógł jeździć.
Wiesz :mruga: nie którzy przewoźnicy z GOPu wykupują z całej Polski Ikarusy, które gdzie indziej są wycofywane z ruchu, potem (jak to ładnie określają) poddają je modernizacji, albo i nie, i jeżdżą. :chytry:
Ale na Merkavimy się chyba nie skuszą :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Shadow238 pisze:Czy Mobilis w ogóle jest zainteresowany dalszym losem tych Merców czy w ogóle stwierdzili, że są bezużyteczne i je porzucili- przecież w nieskończoność też nie mogą tam stać.
Chyba nie są zainteresowani i po prostu je porzucili.

Te pojazdy stoją porzucone na terenie "niczyjim", czyli na parkingu pozostałym po zajezdni autobusowo-trolejbusowej R12 Piaseczno. I mogą tam stać w nieskończoność... no chyba, że znajdzie się nowy właściciel terenu i będzie chciał jakoś ten parking wykorzystać - wtedy najpewniej trafią na złom. Bo tylko tam się nadają. :confused:
ppln pisze:Ja mówię otwarcie - chcę ze 2 takie na darmobusach w Łodzi. Bo drugiej takiej zabudowy prawdopodobnie w Polsce nie będzie, szkoda gdyby te cuda zgniły na niestrzeżonym parkingu.
Ppln - nie warto. Te autobusy są w makabrycznym stanie. Co gorsza, najwyraźniej lokalna młodzież je dewastuje. Pojazdy stoją rozszabrowane, mają powybijane szyby, pogiętą blachę i najwyraźniej jakiś problem z zawieszeniem, bo faktycznie część z nich stoi jakość dziwnie powyginana - a tam nie ma jakiś dużych nierówności. Obawiam się, że aby je odpalić, trzeba by włożyć mnóstwo kasy... :]

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Gadzie pisze: Wiesz :mruga: nie którzy przewoźnicy z GOPu wykupują z całej Polski Ikarusy, które gdzie indziej są wycofywane z ruchu, potem (jak to ładnie określają) poddają je modernizacji, albo i nie, i jeżdżą. :chytry:
A nie widzisz pewnej subtelnej różnicy między autobusem do którego części nie ma i nie będzie, a takim do którego części jest multum ( i są tanie ) i na placu stoi na dodatek kilka sztuk z których można wyciągać części :?:

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Gadzie pisze:Wiesz nie którzy przewoźnicy z GOPu wykupują z całej Polski Ikarusy, które gdzie indziej są wycofywane z ruchu, potem (jak to ładnie określają) poddają je modernizacji, albo i nie, i jeżdżą.
:strzałka: PKM Jaworzno :mruga:
Ale na Merkavimy się chyba nie skuszą
Mówie Wam niech Mobilis to opchnie Zagoździe. Z dużą chęcią przejechał bym się nimi ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Shadow238 pisze: :strzałka: PKM Jaworzno :mruga:
Jeśli się nie mylę Sebzda kupił ostatnio bydgoskie Ikary też.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Amalio pisze:Jeśli się nie mylę Sebzda kupił ostatnio bydgoskie Ikary też.
Zgadza się.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”