Trochę egzotyki, czyli Mercedes O405 Merkavim

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Jest tam jeszcze zdjęcie wnętrza, przypominające nowoczesne wyroby zza Buga.

Lopez

Post autor: Lopez »

Nie jest tak tragicznie. Przecież nie można było oczekiwać cudu. Ważne żeby wreszcie wyjechał na trasę a nie kisił akumulatora na jakimś parkingu ;)

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

Jeden z Merkavim-ów wczoraj przyjechał z Solca. Przeszedł tam NG. Zdjęcia autobusu w środku na zewnątrz

PS.Do Solca pojechał kolejny Merkavim.

Bartek

Post autor: Bartek »

Szczerze mówiąc, to nawet mi się ten mercedes podoba, taki klocek ale dla mnie to lepsze niż H9 ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Lopez pisze:Nie jest tak tragicznie. Przecież nie można było oczekiwać cudu.
No właśnie moim zdaniem dobrze wygląda. Bałem się, ze zrobią mu jakiś przeszczep przodu czy co gorszego jeszcze.

Awatar użytkownika
Shadow238
Posty: 3006
Rejestracja: 2006-10-22, 00:17
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Shadow238 »

Ładnie go odnowili. Mam pytanie czy ten wóz jest wyposażony w automatyczną czy manualną skrzynie biegów ?

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

Shadow238 pisze:Mam pytanie czy ten wóz jest wyposażony w automatyczną czy manualną skrzynie biegów ?
Automat: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,248922,0.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jeśli to prawda co napisał "Flash" na TWB, że
Te Mercedesy będą jeździć na Expressie Piaseczno od września
... to ja normalnie już spadłem z fotela... :rotfl:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Co, za duże potoki?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Co, za duże potoki?
Nie. Te autobusy powinny wystarczyć na potoki... chociaż nie wiem jeszcze jaka będzie ich częstotliwość kursowania i ile tych autobusów będzie w sumie jeździło, ale powinny wystarczyć ;)

Po prostu chyba muszę zweryfikować swoje obserwacje. Zazwyczaj było tak, że jak firma sprowadzała jakiś tabor do obsługi jakiejś linii, to autobusy najczęściej, stały krótko. I szybko wyjeżdżały na trasę - wiadomo czas to pieniądz, a autobus musi zarabiać na siebie...

... a tymczasem mamy tu zupełnie coś innego. Oni sprowadzili złom i go odstawili na pół roku. Bez żadnych zabezpieczeń. Tak, jakby go porzucili. I nagle...

... da-daaa ... :mruga:

To wygląda tak, jakby podpalacze przyspieszyli decyzję zarządu "Mobilisa" odnośnie tych złomów :P

Bartek

Post autor: Bartek »

J-31 pisze:To wygląda tak, jakby podpalacze przyspieszyli decyzję zarządu "Mobilisa" odnośnie tych złomów
To było ukartowane :P

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

J-31 pisze:Oni sprowadzili złom i go odstawili na pół roku. Bez żadnych zabezpieczeń. Tak, jakby go porzucili. I nagle...... da-daaa ...To wygląda tak, jakby podpalacze przyspieszyli decyzję zarządu "Mobilisa" odnośnie tych złomów
Chyba nie znasz historii tych wozów. ¯ydowscy właściciele Mobilisa wcisnęli mu te Merkavimy, mimo iż ich raczej nie chciał. Nie bardzo było co z tym zrobić, więc stały sobie na zajezdni i nic się z nimi nie działo, ktoś kilka podpalił, i pojawił się pomysł wykorzystania ich na EP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Chyba nie znasz historii tych wozów. ¯ydowscy właściciele Mobilisa wcisnęli mu te Merkavimy, mimo iż ich raczej nie chciał.
No nie do końca - "nie znam". Po prostu użyłem skrótu myślowego - doskonale pamiętam, że te autobusy zostały "wciśnięte" Mobilisowi ;)
plocmaster pisze:Nie bardzo było co z tym zrobić, więc stały sobie na zajezdni i nic się z nimi nie działo, ktoś kilka podpalił, i pojawił się pomysł wykorzystania ich na EP.
No tak, ale problem obsługi linii EP nie jest nowy. Już od dawna "Mobilisowi" brakowało taboru do obsługi tej linii. Przekazanie tej linii PKS-owi Piaseczno nie rozwiązało problemu, tylko "przesunęło go w czasie".

W końcu linię zawieszono w zimę... i miała być ona wskrzeszona do życia w maju.

A tymczasem te Merkavimy stoją na placu już od listopada. Zatem "Mobilis" miał naprawdę pół roku na to, by je wysłać na remont, a potem przejąć z powrotem linię EP i wykorzystać te autobusy.

Mieli na to naprawdę mnóstwo czasu ;)

Bartek

Post autor: Bartek »

Taki remont tani nie jest, więc może brakowału funduszy na naprawę kilku pojazdów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Taki remont tani nie jest, więc może brakowału funduszy na naprawę kilku pojazdów.
Wydaje mi się, że gdyby chcieli je wyremontować, to powinni zrobić to już dawno i puścić na trasę lub lepiej pilnować. A tak, autobusy stały nie pilnowane, zostały zdewastowane - zatem koszty ich remontu też pewnie wzrosły - chociaż mogę się mylić ;)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

A mnie się właśnie wydaje, że to może być rzeczywisty powód - chcieli najpierw kupić brakujące wozy do Bydgoszczy i Krakowa, a potem się zabrać za Merkavimy. Podpalenie zaś sprawiło, że Izraelczyki poszły do remontu natychmiast - zresztą sytuacja w w/w miastach jest już raczej opanowana ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Moze jeszcze inaczej - nie bylo moze z poczatku chetnych do remontu "tego czegos".

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

W sensie zakładu remontującego? To dlaczego po pożarach nagle sie znaleźli chętni?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Eee, jak dla mnie na początku olewali, a potem postanowili je wykorzystać, w końcu remont mógł wynieść taniej niż nowe używki.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

plocmaster pisze:Eee, jak dla mnie na początku olewali, a potem postanowili je wykorzystać, w końcu remont mógł wynieść taniej niż nowe używki.
Bingo. I tu chyba Masz rację. Faktycznie pobieżny remont będzie tańszy niż kupno i sprawdzenie kolejnych "używek". :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”