Poznajcie Romana :-)

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
siekierowy

Post autor: siekierowy »

Tak mi się jakoś w pierwszej chwili skojarzył.

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »

J-31 pisze:A ja się zastanawiam czy oni znaleźli już jakiegoś nabywcę. Zwróćcie uwagę, że pierwsze zdjęcie pochodzi już z 2006 roku. 2 lata, to chyba już wystarczający czas na to by podpisać umowę z jakimś przewoźnikiem na dostawę :roll:
Jedna firma (Meditur S.A. Mediaº) zamówiła: :strzałka: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/14,192697,0.html

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Analizując zdjęcia Romana Crosstown 17.280 HOCLL, zauważyłem przedziwną rzecz. I mam wrażenie, że firma modyfikuje wciąż ten autobus

Nie wiem czy Zauważyliście, ale zdjęcia pierwszego Crosstown, na stronie Romana, pokazują pojazd z 2006 roku, jeszcze bez błotników i z jednolitą krzywizną dolnej linii okien.

Przeglądając zdjęcia z promocji w 2008 roku, Crosstown ma już błotniki, a dolna linia okien ma już załamanie. Tzn. na wysokości drugiego okna, dolna linia jest wyrównana.

Po za tym najnowszy Crosstown 17.280 HOCLL ma już układ drzwi 2-2-2. A pierwszy Crosstown 1-2-1.

O ile układ drzwi jest dla mnie zrozumiały (poprzedni układ był mało praktyczny), o tyle zastanawia mnie dolna linia okien. Czemu z tego zrezygnowano :roll:

trasamd

Post autor: trasamd »

J-31 pisze:O ile układ drzwi jest dla mnie zrozumiały (poprzedni układ był mało praktyczny), o tyle zastanawia mnie dolna linia okien. Czemu z tego zrezygnowano
Obniżona dolna linia okien stosowana jest w 100% niskopodłogowym modelu 17.280 HOLL.

Pochylona linia okien stosowana jest dalej w modelu 17.280 HOCLL, czyli HF z niską podłogą w środkowych drzwiach i układem drzwi 1-2-2

Co ciekawe Roman zaprezentował również odmianę międzymiastową/turystyczną 17.280 I-line.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

trasamd pisze:, czyli HF z niską podłogą w środkowych drzwiach i układem drzwi 1-2-2
.
Jakby to nazwać? LE-M ( Low Entry Middle )? ;)
No właśnie. I to jest ciekawe. Mi taka konstrukcja od bardzo dawna chodziła po głowie. Dlaczego nikt wcześniej takiego autobusu nie zrobił :?:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

A po co? Już lepiej się na zwykłe LE wykosztować. To bardzo kłopotliwy układ.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

trasamd pisze:Obniżona dolna linia okien stosowana jest w 100% niskopodłogowym modelu 17.280 HOLL.
Dzięki za wyjaśnienie. One faktycznie tak jakby się różniły - a przynajmniej choć nie wiele było widać po zdjęciach zewnętrznych, to coś tam dało się zauważyć ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”