King Long

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:Po za tym z jakiego powodu miałyby trafić na złom Niemcy o autobusy dbają ( mniej lub bardziej, ale jednak ), więc nie są w stanie zajechać ich tak jak my
Nie są w stanie ich szybko zajechać, bo mają po czym jeździć w porównaniu do nas. A ogólnie z tym zdaniem zgadzam się.
Amalio pisze:Trafiają one najczęściej od razu za granicę.
I część tych autobusów trafia do naszego kraju. Sam Przemyśl np. sprowadził stamtąd 12 autobusów.
plocmaster pisze:A nie sądzisz, że niebezpodstawnie?
Nigdy nic nie wiadomo. Nie mam żadnych opinii co do sprawowania się tych pojazdów na drogach i jak wygląda ich awaryjność i eksploatacja.
Same podejrzenia to nie wszystko, trzeba zobaczyć jak jest w praktyce.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: I część tych autobusów trafia do naszego kraju. Sam Przemyśl np. sprowadził stamtąd 12 autobusów.
I co to ma o tego :?: Większość przewoźników sprowadza z Niemiec konkretne pojazdy, a nie byle co. My możemy w dalszym ciągu sprowadzać Many, Mercedesy czy Neoplany.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:I co to ma o tego
To, że już polscy przewoźnicy sprowadzają te autobusy do kraju (o ile jest to prawdą). Więc skoro jest popyt to duża szansa jest na to, aby były brane do nas używki. Oczywiście zależy też czy się sprawdzą u nas, choć nie ukrywajmy, że jeśli będą w dobrej cenie to będzie większa ich liczba.

mars84
Ekspert
Ekspert
Posty: 178
Rejestracja: 2008-07-12, 22:27
Lokalizacja: Łozina/Wrocław

Post autor: mars84 »

A ja mam takie dziwne przeczucie, że połowa z tych 20 trafi do jednego przewoźnika... ale jeżeli się nie mylę to okaże się to dopiero w lutym 2009...

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Sugerujesz DLA? ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

IMO to po prostu chiński marketing w czystej formie. Okazuje się zupełnie nagle, że King Long jest jednym z bardziej liczących się dostawców autobusów do Europy. Jasne :mruga:
Nie wierzę też, że ktokolwiek w Polsce kupiłby tę chińszczyznę bez testów.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Rzeczywiście ten tekst o 20-stu miejskiech autobusach "do Polski" to może być tylko chwyt marketingowy. Coś mi się wydaje, że raczej na razie King Long-ów nie zobaczymy ;)

Szczególnie, że i tak wiemy o wszelkich przetargach organizowanych albo przez przewoźników albo dla przewoźników - to by wyszło w praniu ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

J-31 pisze:Rzeczywiście ten tekst o 20-stu miejskiech autobusach "do Polski" to może być tylko chwyt marketingowy.
Też mi chwyt. Co oni liczą, że dzięki temu znajdzie się w danym kraju firma, która je sprowadzi do siebie :?: Chińskie rzeczy zalewają nam rynek.
Ciekawe czy z Niemcami też to jest chwyt, bo to dość wymagający rynek.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: Też mi chwyt. Co oni liczą, że dzięki temu znajdzie się w danym kraju firma, która je sprowadzi do siebie :?:
A nie jest to dobry chwyt :?: Znalazł się ktoś chętny na ich wyroby. Na przykłak taki SOR czy Tedom ( pomijając dwatetstowce ) chętnych na swoje miejskie autobusy nie znalazł, a to firmy które raczej z miejsca większe zaufanie wzbudzają.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

ŁK-MZK pisze:Też mi chwyt. Co oni liczą, że dzięki temu znajdzie się w danym kraju firma, która je sprowadzi do siebie :?:
Oczywiście nikt ich nie będzie sprowadzać do Polski, ale ten kto przegląda tą stronę wyrabia sobie dobrą opinię o firmie. ;)
Popatrzcie ile autobusów wyprodukowaliśmy.

- 4 pojechały do Niemiec,
- 100 trafiło na Węgry,
- 140 do Wielkiej Brytanii,
- jeżeli Bułgaria kupiła 60 sztuk, to...
- ... Polska nie mogła być gorsza i zakupiła już 20 sztuk.

Ty też Kup u nas 20 autobusów ! Przyłącz się do elity.
:mruga:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

King Long jak widać ciągle przypomina o tym, że istnieje:
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352171.html
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352169.html
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352168.html

http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352102.html

I jak widać udaje się im coś opchnąć:
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352167.html
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352166.html
http://touringcarteam-marcel.fotopic.net/p67352165.html

Ma ktoś jakiś pomysł kto mógł kupić to ustrojstwo :?: W sensie przewoźnika znamy, fakt iż jest przygotowany do ruchu lewostronnego zawęża nam możliwe kraje, ale do którego konkretnie i jakiego miasta :?: W GB jakoś mi się wierzyć nie chce...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Amalio pisze:W GB jakoś mi się wierzyć nie chce...
Może Nowa Zeladnia ? ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

J-31 pisze:
Amalio pisze:W GB jakoś mi się wierzyć nie chce...
Może Nowa Zeladnia ? ;)
Ale Arriva jest wyłącznie w Europie. A z krajów w których jest o ruchu lewostronnym są tylko Wielka Brytania i Malta.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Amalio pisze:Ale Arriva jest wyłącznie w Europie. A z krajów w których jest o ruchu lewostronnym są tylko Wielka Brytania i Malta.
A Irlandia i Cypr? Może tam się pojawiła. Bo tak to by tylko Malta zostawała w sumie, bo też wierzyć mi się nie chce, że Wielka Brytania by je nabyła.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

ŁK-MZK pisze: A Irlandia i Cypr? Może tam się pojawiła.
Tam ich nie ma. Malta by w sumie pasowała, bo jeżdżą tam już generalnie King Longi, a teraz wyczytałem, że od marca przyszłego roku zaczynają tam obsługę KM, więc możliwe, że właśnie na potrzeby tego małego państewka jest ten autobus.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Ja bym właśni Maltę obstawiał bo komunikacja ma być tam całkowicie zreorganizowana i obsługiwana całkowicie nowym taborem, właśnie przez Arrivę.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Matlik pisze:właśnie przez Arrivę.
Przez konsorcjum Arriva.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Arriva zakupiła... 200 sztuk tych King Longów na Maltę :mruga: W sumie trudno się dziwić, skoro:
Matlik pisze:komunikacja ma być tam całkowicie zreorganizowana i obsługiwana całkowicie nowym taborem
to kupili coś w miarę taniego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”