Autocuby Gościcino

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Autocuby Gościcino

Post autor: Marcin_558 »

Autocuby Gościcino firma oferująca zabudowy do minibusów. Firma oferująca autobusy marek BMC i Güleryüz. Autocuby Gościcino zamierza wprowadzić na rynek miejski taki oto autobus:

Güleryüz Cobra GD 272 LF

http://www.b10r.com/billede.php?id=3498
http://www.phototrans.eu/15,185136,3006.html

Jak myślicie czy znajdzie się kupiec w Polsce na takie autobusy miejskie firmy Güleryüz.
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 21:02 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

Lopez

Post autor: Lopez »

Osobiście myślę, że prędzej sprzedawać się będą autobusy turystyczne i międzymiastowe. Jeśli chodzi o miejskie: na dziś dzień nie ma dla nich miejsca na rynku. Zresztą znacznie lepszy od nich IMO Tedom też póki co wiele nie zwojował.

oloslawusus123

Post autor: oloslawusus123 »

Jak cena będzie niższa niż konkurencji to na pewno, jeśli będzie oscylowac w okolicach Solarisa to nie ma szans.

No i te schody z tyłu mnie przerażają z lekka, aczkolwiek jazda tam na samej górze musi byc fajna :mruga:

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

po 1. To co napisał przedmówca (niższa cena).
po 2. Jeśli tak będzie to PKSy by mogły to kupować na połączenia miasto :strzałka: wioska ;)
Ale wpierw to by się jakieś testy przydały, bo nie wiadomo jak z zawieszeniem ;)
podsumowując: jesli się wbije na nasz rynek, to nie będą sprzedawane jakieś wielkie partie ;) Nasz rynek jest już dostatecznie zapchany ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Marcin_3558 pisze:
Jak myślicie czy znajdzie się kupiec w Polsce na takie autobusy miejskie firmy Güleryüz.
Moim zdaniem się znajdzie. Już od jakiegoś czasu uważam Cobre za jedną z opcji dla jastrzębskiego PKMu, bo w najbliższych latach kupią następną partię używek lub jakieś tureckie wozy. Cobra ma ten plus, ze posiada silnik Mana.
Lopez pisze:Zresztą znacznie lepszy od nich IMO Tedom też póki co wiele nie zwojował.
Ale kilku znacznie gorszych producentów odniosło sukces. Po za tym problem Tedoma to między innymi jego silnik.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Jakiejś wielkiej kariery im nie wróże, ale moze pare sztuk się sprzeda. ;)
9507 pisze:Ale wpierw to by się jakieś testy przydały, bo nie wiadomo jak z zawieszeniem
Z tego co wiem, to trwają rozmowy z producentem nt. dostarczenia dwóch takich pojazdów na testy w polskich miastach.

Kamil

Re: Autocuby Gościcino/Güleryüz

Post autor: Kamil »

Marcin_3558 pisze:Jak myślicie czy znajdzie się kupiec w Polsce na takie autobusy miejskie firmy Güleryüz.
Będzie lepiej dla wszystkich jak tego w Polsce nie sprzedadzą.

Bartek

Post autor: Bartek »

Będzie lepiej dla wszystkich jak tego w Polsce nie sprzedadzą.
W 100% się z tobą zgadzam ;)

radzio1912

Post autor: radzio1912 »

Mam pytanie odnośnie tej firmy czy wie ktoś czy Autocuby planują w przyszłości produkcję autobusów pod własną marką :?: Mam tu na myśli ich własna konstrukcje a nie zabudowę na podzespołach innych marek :)
A tak przy okazji witam wszystkich na forum :P ;)

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

radzio1912 pisze:Mam pytanie odnośnie tej firmy czy wie ktoś czy Autocuby planują w przyszłości produkcję autobusów pod własną marką :?: Mam tu na myśli ich własna konstrukcje a nie zabudowę na podzespołach innych marek :)
1. Zapytaj Autocuby
2. A co rozumiesz przez podzespoły :?: Jeżeli choćby własne podwozie, to raczej nigdy. Oni się zajmują zabudową mikrobusów. Nawet jak zajmą się czymś większym, to i tak na czyimś podwoziu. Opracowanie podwozia wiąże się ze sporymi kosztami. Można więc liczyć co najwyżej na własne nadwozie ( tzn coś więcej niż wstawienie automatycznych drzwi i większych szyb, do blaszaka ).
3. A po co skoro nawiązali współpracę z Turkami :?:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Nowość Autocuby warta pokazania Mercedes Sprinter w wersji city.

http://autocuby.pl/page/pl/samochody/no ... ersja_city

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Obejrzałem zdjęcia tego pojazdu i jestem mile zaskoczony. Firma do tej pory zajmowała się głównie turystycznymi, a teraz weszli na rynek z modelem miejskim.

Osobiście pojazd ten mi się spodobał. Ma on dość dużo z turystyka, jednak elementów stricte miejskich też jest sporo, więc uważam, że jest w nim potencjał. Trzymam kciuki za dalszy rozwój tego modelu. :)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Mercedesik bardzo mi się podoba. Co prawda akurat ten egzemplarz ma siedzenia bardziej pasujące do pojazdu lokalnego niż miejskiego, co potęguje wrażenie ciasnoty, ale to detal. Fotele są takie, jakie się zamówi.

Awatar użytkownika
Matlik
Posty: 612
Rejestracja: 2008-01-23, 23:02
Lokalizacja: Krynica-Zdrój

Post autor: Matlik »

Tak na uzupełnienie informacji o tym wozie- koszt takiej zabawki to 270 000 złotych + VAT.

siekierowy

Post autor: siekierowy »

W wersji city to mógłby mieć skrzynie automatyczną. Chociaż on bardziej pasuje na linie podmiejskie.

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

siekierowy pisze:W wersji city to mógłby mieć skrzynie automatyczną. Chociaż on bardziej pasuje na linie podmiejskie.
Czemu nie u mnie taki Mercedes mógł by jeździć na 25 a to jeździ na obrzeża miasta tak więc skrzynia automatyczna była by dobrym rozwiązaniem :D

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Eurobusowskie Sprintery miały zabudowę Autocuby.

Gadzie
Posty: 1046
Rejestracja: 2007-04-16, 20:48
Lokalizacja: Dobroszyce
Kontakt:

Post autor: Gadzie »

Na "infobusie" pojawił się wywiad z prezesem firmy, opisujący obecne plany i działania. :)
:strzałka: http://infobus.pl/text.php?from=mail&id=43816

Warty uwagi jest tutaj nowy midibus na bazie MB Atego.
Niestety, ta konstrukcja wymagała od nas poświęcenia znacznie więcej czasu i z uwagi na liczne wyjazdy targowe po prostu nie daliśmy rady przygotować jej na 100%. Pokazywanie „niedoróbek”nie ma specjalnie sensu, szczególnie w Kortrijk, także zapraszam wszystkich zainteresowanych do Gościcina, gdzie można zobaczyć ten autokar w pełnej okazałości. Na pewno będzie on także naszym okrętem flagowym podczas przyszłorocznych targów, także okazji do jego zwiedzenia na pewno nie zabraknie. Stylistyka tego pojazdu na pewno nie pozostawia nikogo obojętnym i o to właśnie nam chodziło. Tym przede wszystkim oraz jakością wykonania ma się on różnić od obecnych na rynku tego typu konstrukcji.To generalnie turystyczny mi[/b]dibus na bazie Mercedes-Benz Atego o pojemności 36 miejsc, który po naszych doświadczeniach z różnymi tureckimi markami ma spore szanse na podbój polskiego rynku.
Z pewnością nie pozostawia nikogo obojętnym. Pomijając to, że jakoś dziwnie trąci mi to Gemini, pojazd jest jak dla mnie po prostu pokraczny i brzydki. Wnętrze całkiem przyjemne, ale stylistyka nie zbyt mi się podoba. :|

kacper

Post autor: kacper »

Nie chcę nikomu ubliżać, ale te "autobusy" to niech oni sobie wsadzą w d:!::!::!:. Dlaczego - wystarczy poczytać trochę informacji, jak to jest robione. Wstyd, że transport a'la Tadżykistan promuje się w państwie kierującym się na Zachód.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

kacper pisze:Nie chcę nikomu ubliżać, ale te "autobusy" to niech oni sobie wsadzą w d:!::!::!:. Dlaczego - wystarczy poczytać trochę informacji, jak to jest robione. Wstyd, że transport a'la Tadżykistan promuje się w państwie kierującym się na Zachód.
Mógłbyś jaśniej :?:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”