Kutsenits Stario

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Kutsenits Stario

Post autor: Michalbc »

Gdzie to może mieć schowaną tabliczkę znamionową?
A i może ktoś wie, czy dużo wyprodukowali tego na podwoziu MB?
I ogólnie, co o tym 'autobusie' sądzicie :D

Tu jest fotka tego wynalazku z JG:
http://www.phototrans.eu/14,297295,0.html

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

A podobny do Kutsentisa nie jest czasem Stario :chytry: :?:
http://wowo.com.pl/?a=komis/show

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze:A podobny do Kutsentisa nie jest czasem Stario :chytry: :?:
http://wowo.com.pl/?a=komis/show
Owszem jest podobny... bo to właśnie jest Kutsenits :] ( a nie Kutsentis Konradzie ;) )
W sumie zastanawiam się skąd to się wzięło (tzn kto tak wpisał), ale to z Jeleniej modelem City nie jest. City na bazie Vw Transportera jest klepany, a to właśnie Stario jest.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Amalio pisze:Owszem jest podobny... bo to właśnie jest Kutsenits :] ( a nie Kutsentis Konradzie ;) )
Ja, dzięki za poprawkę :mruga:

marekJG

Post autor: marekJG »

Kutsenitsy na razie sprawują się w JG bardzo dobrze. Zadowoleni są zarówno kierowcy jak i dyrekcja. Nie zawsze to co brzydkie nic nie warte :)

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem chyba by było wprowadzić te z 2003 roku http://wowo.com.pl/?a=komis/auto/27 gdyż są w pełni przygotowane dla osób niepełnosprawnych - Takie pytanie do michalaabc: Wiadomo jak to ma być wersja ? Taka jak ma Jelenia Góra ?

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

KB pisze:Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem chyba by było wprowadzić te z 2003 roku
To daj na to pieniądze. Po zdjęciach widać, że mocno różnią się od siebie konstrukcyjnie i pewnie są droższe. A jak tak patrze na poczynania JG, to wydaje mi się, że wyjątkowo krucho u nich jest z gotówką.

A tak po za tym, to niechże w końcu autor tematu się pofatyguje ( a jak nie, to moderator jakiś ) i zmieni nazwę tematu (tzn autobusu) na prawidłowy.

marekJG

Post autor: marekJG »

KB pisze:Wiadomo jak to ma być wersja ? Taka jak ma Jelenia Góra ?
Z tego co ja wiem to taka sama z automatyczną skrzynią. Zresztą Bolesławiec oparł swoją decyzję właśnie na podstawie pozytywnych doświadczeń z JG.

Amalio pisze:Po zdjęciach widać, że mocno różnią się od siebie konstrukcyjnie i pewnie są droższe. A jak tak patrze na poczynania JG, to wydaje mi się, że wyjątkowo krucho u nich jest z gotówką.
Dokładnie, każdy grosz się liczy. Oczywiście wersja 100% LF byłaby lepsza, ale starszy model i tak jest skokiem w porównaniu z Autsosanami, które właśnie są wycofywane po zakupie Kutsenitsów.

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Przepraszam, ale przez jakiś czas tu nie zaglądałem ;)
Nikt nic nie wie - oficjalnie.
A z nieoficjalnych informacji wynika, iż tych wozów będą 2-3 sztuki, automatyczna skrzynia biegów, 2002 rok produkcji. Podobno dziś dotarły do PL i pojechały na malowanko, tak jak #774 z JG do Solaris Bus&Coach.

I to na tyle. :-P

[ Dodano: 2009-08-11, 16:13 ]
Widział ktoś może takie ło cuś:
Obrazek

Tyle, że w malowaniu zbliżonym do tego:
Obrazek

Albo inne jakieś autobusy w tymże malowaniu?

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Skoro pojechały na malowanie to na pewno ich nikt nie widział.. Może za jakiś czas :chytry:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

KB pisze:Skoro pojechały na malowanie to na pewno ich nikt nie widział.. Może za jakiś czas :chytry:
Wg. źródeł miały być 2 tygodnie temu :retard:

Dopisano:
A tym czasem po dokładniejszych oględzinach tego oto wozu okazało się, że Bolesławiecki jest na podwoziu Mercedesa O815D i jest oznaczony przez kutsenitsa jako: Kutsenits Stario O815D.

Teraz pytanie do kolegów z JG.
Czy wasze stario w automacie też ciągną na skrzyni biegów do 2000 obr/m i dopiero wtedy zmieniają bieg?
I jaką normę (ile l/100km) dostały. Z góry thx za odp ;)

JELCZU85

Post autor: JELCZU85 »

Co do oznaczeń u nas jest tak samo o 815D :) W naszych nie zauważyłem takiego przypadku że zmieniają bieg przy 2000 obr/min. ;) (one posiadają skrzynię Alisona-nie wiem czy dobrze napisałem),a co do normy to z wstępnych informacji to wiem że jest to około 17l/100km :)

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Jelczu: Faktycznie. Nie wiem, czemu zostały one przypisane jako O815MNF (możliwe, że 774 ma taki typ).
Hmm... To możliwe, że my mamy inne skrzynie, bo ledwo co mieszczą się w 21l/100km.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Wiadomo kiedy ten trzeci ma się pojawić :chytry: :?:

Awatar użytkownika
Suchy
Posty: 156
Rejestracja: 2007-07-04, 14:44
Lokalizacja: Nowa Wieś (gm. Nisko)
Kontakt:

Post autor: Suchy »


Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

dk pisze:Na TWB pojawiły się już zdjęcia nowych Mercedesów.
Przecież to jest jeden i ten sam Mercedes, a #164 już wcześniej był fotografowany przez Michała :nuts:

Awatar użytkownika
Michalbc
Posty: 884
Rejestracja: 2008-12-20, 23:31
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Michalbc »

Na minus z pierwszych tygodni:
* Zaparowane szyby (164 ma 1, a 165 aż 4 :shocked: )
* W 164 sprężarka dość głośno chodzi (w tym drugim jest nieporównywalnie ciszej)
* W 165 przed zmianą biegu występuje siakieś łupnięcie w okolicy silnika i drugiej osi, ale nie mam pojęcia co to jest (występuje dość rzadko)
* Mobitec'e zaczynają odmawiać współpracy z autokomputerami R&G (nie wiadomo czemu)
* Brak wewnętrznego wyświetlacza
* Prowizoryczna kabina

Na +:
* Wg. mnie bdb. przyśpieszenie
* nieporównywalny komfort dla pasażera, o kierowcy nie wspomnę (porównując z H9-35)
* Większą powierzchnię zajmuje niskopodłogowa część podłogi
* Podwójne szyby
* Wydajne ogrzewanie
* Podgrzewanie silnika (stawiasz na daną godzinę, a on zaczyna się sam podgrzewać, przychodzisz i masz 'ciepły' wóz :retard: )
* Automatyczna skrzynia biegów
* Czytelne wyświetlacze.

Ogólnie wozy są pozytywnie odbierane przez pasażerów, fajnie się jeździ tym, zrywny jest skubany (nieporównywalnie z Vero z manualem). Dobrze, że kupili te wozy, choć mogli wybrać lepiej (siakieś MIDI Mańki, czy coś :P )

Za tydzień ma przyjść kolejny - 166. Może ten będzie bardziej 'dopicowany' :P

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Dziś na A4 w kierunku Krakowa za Jaworznem śmignął mi... zielony Kutsenits Stario z napisem [Servicelinijen]. To gdzieś w Małopolskę (Bochnia?) czy gdzieś indziej mógł jechać? Widziany ok. 9.50.

Bartek

Post autor: Bartek »

Widziałem go w Rzeszowie później. Jechał w stronę Przemyśla.

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Może gdzieś na Ukrainę jechał, bo Podkarpacie raczej nie ma przewoźnika który skupuje takie busy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”