Van Hool w Polsce!

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Van Hool w Polsce!

Post autor: Amalio »

Z wielką przyjemnością chciałbym zawiadomić, że (w końcu) w Polsce swoją działalność rozpoczyna Van Hool :)
http://www.infobus.pl/text.php?from=main&id=31295

Sprzedaż będzie nastawiona na autobusy turystyczne choć mam nadzieję, że za jakiś czas ujrzymy w jakimś mieście fabrycznie nowe, miejskie Van Hoole.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Fajnie jakby miejskie zagościły w Polsce. Można też zauważyć że pierwsze używane Van Holle już jeżdżą w Polsce.

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

Tak, Te wozy są piękne, miałem okazje w Hamburgu jechać AGG300 :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Z wielką przyjemnością chciałbym zawiadomić, że (w końcu) w Polsce swoją działalność rozpoczyna Van Hool
To jest dobra wiadomość. Ja również po cichu liczę na to, że rozszerzą swoją działalność o pojazdy miejskie ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

J-31 pisze:Ja również po cichu liczę na to, że rozszerzą swoją działalność o pojazdy miejskie
Tak. Podzielam waszą opinię. Bardzo brakuje mi w Polsce takiej właśnie "trzeciej siły" w postaci zagranicznej konkurencji wobec "wielkich" naszego rynku (Solarisa, Mercedesa czy MANa). Warto zaznaczyć, że Van Hool'e to jedyny europejski nowoczesny autobus, który seryjnie trafił do amerykańskich przedsiębiorstw miejskich (nie wspominam tu o Setrach, których niewielkie ilości trafiały do tamtejszych przewoźników).
Jednak trochę obawiam się, że całe halo skończy się tak, jak w przypadku Citei, której testy szumne zapowiadano i jak do tej pory cisza w tym temacie.

carrus

Post autor: carrus »

To dobrze, że Van Hoole będą dostępne w Polsce, ale czy nie są zbyt drogie dla polskich przewoźników? :cool:

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

carrus pisze:To dobrze, że Van Hoole będą dostępne w Polsce, ale czy nie są zbyt drogie dla polskich przewoźników? :cool:
A co - nie sprzedają się u nas Setry czy Mercedesy Travego produkowane w Niemczech :?: Na turystyczne autobusy, nawet te najdroższe zawsze znajdą się chętni. Gorzej będzie z miejskimi...

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Miejskie będą moim zdaniem klapą. Używek są tylko pojedyncze sztuki i to w miastach, których nie będzie stać na nowe autobusy tej klasy, a dla tych przewoźników, których na to stać będzie to marka anonimowa. Z turystykami na pewno będzie lepiej niż z miejskimi, bo gorzej być nie może :P Choć chętnie zobaczyłbym nowe Van Hoole w jakimś mieście ;)

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

KKS pisze:Miejskie będą moim zdaniem klapą.
Jeżeli firma potraktuje sprawę w sposób olewniczy to oczywiste, że tak się stanie. ¯eby wygrywać w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej trzeba próbować, startować, odwoływać się i to nieustannie, w kółko i bez przerwy. Składać papiery w każdym, nawet gminnym przetargu. VDL się cofną. Nie wiem czemu, może wystraszyli się właśnie tych korowodów urzędniczych. W Polsce można wygrywać, jednak to nie jest łatwe.

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

Wprawdzie przeczy mojej tezie Mercedes (który jest bardzo ambitny), ale patrząc choćby na MANa, to można stwierdzić, że nie widzą sensu się starać jeżeli fabryka ma zamówień pod dostatkiem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”