Otokar - ogólnie

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

Amalio pisze:250KM,
:shocked: Ten wóz to chyba lata, a nie jeździ... Pięknie musi mieć spalanie przy takiej mocy :o:

A co do stylistyki Otokara... Jest dość niecodzienna, ale przy tym ładna. Osobiście ten wóz mi się podoba. A jeżeli chodzi o wygląd, to ładniejszy od niego jest tylko Otokar Centro (uroczy kurdupelek).

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

pol pisze:Z miejskich mają jeszcze super 12metr niskopodłogowy i chyba przeguba na jesieni puszczają do seryjnej produkcji
Z tymi modelami też wejdą na polski rynek?

pol

Post autor: pol »

Coffee pisze:
Amalio pisze:250KM,
:shocked: Ten wóz to chyba lata, a nie jeździ... Pięknie musi mieć spalanie przy takiej mocy :o:

A co do stylistyki Otokara... Jest dość niecodzienna, ale przy tym ładna. Osobiście ten wóz mi się podoba. A jeżeli chodzi o wygląd, to ładniejszy od niego jest tylko Otokar Centro (uroczy kurdupelek).
Zapas mocy <b>napewno</b> nie przeszkadza zwłaszcza jak są górki :diabeł: sancity niby miał mieć ekonoiczny silnik a spalanie na górkach 30L. i na dodatek nie ma czym jechać.
Nie moge sie doczekać kiedy przyjedzie to autko do katowic bo rano dzwoniłem do przemyśla i autko ponoć poezja ładny zgrabny dobrze wykonany na porządnych częsiach i super sie prowadzi. No ale nic dziwnego to auto zdobyło nagrodę na EXPO w Kortrijk a jaka tam konkurencja to każdy wie (największa tego typu wystawa).Pali około 23-24L/100 :lol:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Cóż z Waszych postów wynika, że póki co autobus został dość dobrze oceniony w Przemyślu. No, a informacji jakie chociaż by napisał Pol, można by odnieść wrażenie, że Otokar Vectio - jeśli by się przyjął i znalazł większą liczbę nabywców - to przy tych parametrach może być poważnym konkurentem zarówno dla SU8,6 jak i Autosana M09LE. ;)

Pytanie tylko jak będzie wyglądać sprawa serwisowania, no, ale na to jeszcze zapewne za wcześnie. Pojazd dopiero jest testowany ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

pol pisze:Pali około 23-24L/100
To pisząc na początku, że pali około 25 litrów nie wiele się pomyliłem. Ja bym go chętnie zobaczył na polskich drogach.
Jeszcze jedna fotka ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Ostatnio zmieniony 2010-04-14, 14:08 przez Marcin_558, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Domiz09
Posty: 459
Rejestracja: 2009-10-30, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Domiz09 »

Centro wymiata ;)

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Hmm pojechał dziś do Tarnobrzega, a nie do Tarnowa jednak.

Awatar użytkownika
TLG
Ekspert
Ekspert
Posty: 4239
Rejestracja: 2006-08-15, 20:32
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TLG »

Centro bardzo mi się podoba. Muszę przyznać Turkom, że to świetna koncepcja (połączenie miejskiego dostawczaka z tylnosilnikowym midibusem).
Vectio wygląda na bardzo zgrzebny pojazd. Nieprzesadne wzornictwo i chyba dostatecznie dobre wykonanie sprawiają, że prezentuje się przyzwoicie.
Pozostałe autobusy już mi tak nie imponują. Myślę z resztą, że w Polsce nie miałyby specjalnego zbytu.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »


Dla Centro widzę konkurencyjny model BMC Levend XL.

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Marcin_558 pisze:Dla Centro widzę konkurencyjny model BMC Levend XL.
Znacznie lepiej się od BMC prezentuje :)

Awatar użytkownika
irisbus
Posty: 1944
Rejestracja: 2006-05-08, 17:24
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: irisbus »

I ma niską podłogę :)

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

Ładne to woziki ;) To właśnie to powinno u nas jeździć zamiast Bohdanów.
¯yczę powodzenia Otokarowi na polskim rynku.

pol

Post autor: pol »

9507 pisze:Ładne to woziki ;) To właśnie to powinno u nas jeździć zamiast Bohdanów.
¯yczę powodzenia Otokarowi na polskim rynku.
Masz rację do bohdanów to się ma tak jak mercedes do poloneza. Bohdany nie mają zadnej konserwacji są ze zwykłej stali wiec po roku rdza wszędzie no i te nowoczesne silniki EURO-2 :lol: . Fajne te otokary i duże zagrożenie dla firm z pozyycją na rynku(czytaj np.solaris) wiec pewnie ktoś je zaraz obsmaruje i dobierze im sie do d...

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

pol pisze:Pali około 23-24L/100
Po wczorajszych wynikach po zmianie wyszło, że pali około 27-28l/100. Co nie zmienia faktu, że wcale to źle nie wygląda w porównaniu do pozostałych autobusów o tej wielkości.
Ciekawy jestem czy spodoba się również w innych miastach. Największy problem jeśli chodzi o ten autobus w celu sprowadzenia to będzie wysokość cła, bo autobus jest z poza UE.

pol

Post autor: pol »

Też tak słyszałem że drugiego dnia testów wyszedł około 27L/100km ale testowany był na największych górach i na najcięższej lini więc to i tak b.dobry wynik (bo każdy wie jak się testuje :diabeł: )

Bartek

Post autor: Bartek »

Teraz Otokar jest na testach w MPK Tarnów ;) Niedługo pojawi się na mieście.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

pr110 pisze:Teraz Otokar jest na testach w MPK Tarnów Niedługo pojawi się na mieście
Najpierw muszą podbić homologacje, bo w Przemyślu był z tym problem. Ciekawe gdzie po Katowicach się wybiera.

pol

Post autor: pol »

wczoraj jezdził po tarnowie (na pusto pali poniżej 20L aż sie nie chce wierzyć) dzisiaj tez go puscili na miasto ale bez ludzi bo nie chcą kasowników montować na dwa dni bo w weekend jedzie już na śląsk.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

pol pisze:wczoraj jezdził po tarnowie (na pusto pali poniżej 20L aż sie nie chce wierzyć) dzisiaj tez go puscili na miasto ale bez ludzi bo nie chcą kasowników montować na dwa dni bo w weekend jedzie już na śląsk.
U nas też nie montowali kasowników, bilety kasował kierowca ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”