Irizar i4

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Irizar i4

Post autor: Wojtek-MKM »

Coś o niezbyt popularnym w Polsce pojeździe, jakim jest i4.
Dla tych co nie widzieli: KLIK
W wakacje udało mi się przejechać takim oto pojazdem na trasie Kraków - Wrocław.
Ci nie mieli możliwości się przejechać niech żałują, jeden z najlepszych autobusów jakimi jechałem. Początkowo mogłem zasiąść za pulpitem (kierowca sprzedaje bilety na fotelach 3 i 4), skórzany fotel kierowcy bardzo wygodny, czytelny pulpit, duże dobrze oznaczone przyciski, ergonomia na wysokim poziomie. W czasie jazdy na zwykłym fotelu pasażerskim też nie miałem żadnych problemów, 3 godziny bez ruchu przeżyłem całkiem dobrze (w takim Interurbino co 15 minut musiałem zmieniać pozycję przy bolącym kręgosłupie), choć początkowo fotele wyglądały niezbyt przyjaźnie. Między fotelami bardzo dużo miejsca na nogi (przy 192cm wzrostu miałem dużo luzu). Silnik bardzo cichy, klimy też nie słychać, nic (nawet na dziurach) nie stukało ani trzeszczało. Jednak producent trochę "wiochy" odstawił. Przyciski do świateł z lat 90., indywidualne nawiewy prosto z Poloneza/Łady i gumowe poręcze... Moja ogólna ocena to 6-, komfort jako wzór nawet dla większości samochodów ale te niewielkie szczegóły które widzi pasażer nie są zachęcające.
Pisałem o identycznym egzemplarzu: http://firm-guide.com/company/scania-ab ... icture-10/

Brakuje działu Renault i Irizar w zagranicznych :)

Solcity

Post autor: Solcity »

Irizary z reguły są jednymi z najlepszych pojazdów ;). Jednak wszystko zależy od konfiguracji wnętrza, jechałem kilka razy Irizarami PB, raz mi się trafił strasznie ciasny (182 wzrostu).

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Wojtek-MKM pisze: indywidualne nawiewy prosto z Poloneza/Łady
Poloneza do MR91 włącznie? To wcale nie jest źle.

Awatar użytkownika
Rumpel
Posty: 643
Rejestracja: 2010-12-31, 01:02
Lokalizacja: Czeladź Scorpio: 379 619km

Post autor: Rumpel »

Wojtek-MKM pisze:rzyciski do świateł z lat 90., indywidualne nawiewy prosto z Poloneza/Łady i gumowe poręcze...
Pics or it didn't happen

Awatar użytkownika
TranslatorPS
Posty: 282
Rejestracja: 2007-10-02, 21:05
Lokalizacja: PL-WR,KR,KSU/IE-G

Post autor: TranslatorPS »

Wojtek-MKM pisze:Brakuje działu (...) Irizar w zagranicznych
No nie wiem, Irizar często stawia się też na przeróżnych podwoziach, szczególnie Scania... ah ta miłość szwedzko-hiszpańska.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Re: Irizar i4

Post autor: Marcin_558 »

Irizar pokazał na targach UITP w Milanie autobus elektryczny i4e:

http://www.busportal.cz/modules.php?nam ... 65&secid=7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”