DAB Koszalin

Inne marki autobusów, dotychczas nieskategoryzowane.
Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

DAB Koszalin

Post autor: Mrozard »

Oczywiście wszyscy wiedzą, że w moim kochanym mieście, na zajezdni lokalnego przewoźnika, zmontowano 11 wozów serii 12-1200B. Było to w roku 1995, a pojazdy zostały na zajezdni (całe 2), pojechały do Olkusza (2), Gliwic (2), Głogowa (2) i Olsztyna (3). Do tej pory, najstarsze znane zdjęcie tego typu wozów było na TWB (pewnie niektórzy wiedzą, o które się rozchodzi). Aż do dziś...

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 4212_o.jpg
(Wzięte z FB.)

Co tu dużo mówić? FABRYCZNIE nowy DAB, a nawet dwa, słynne naklejki "Komunikacja Miejska Koszalin" oraz "DAB-Koszalin Poland", filmy, kołpaki, wszystko pod koszalińskim amfiteatrem, karetka reanimacyjna już po mnie jedzie, itd. A może ktoś z was ma jakieś unikalne zdjęcia tej serii wozów?

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: DAB Koszalin

Post autor: K4016td »

Teraz nie pamiętam Mrozard, ale wiem że jakiś żółty koszaliński DAB przyjechał do Radomia w 1994 na 40-lecie MPK. Mam gdzieś na dysku w starym komputerze ten odcinek ''Retrospekcji'' z lokalnej kablówki gdzie był o nim materiał. Postaram się jutro poszukać.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: DAB Koszalin

Post autor: J-31 »

Z tymi Dabami to jest tak jak z Ikarusami serii 2xx. Ja te pojazdy doskonale pamiętam jako fabrycznie nowe i nawet najpiękniejsze remonty nie oddadzą tego klimatu

Co do Dabów, to pamiętam, że jeden trafił również do Warszawy - w latach 90-tych MZA Warszawa chciało również je montować na swoje potrzeby (bodajże chyba na Stalowej) i na sprzedaż ;)

Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Re: DAB Koszalin

Post autor: Mrozard »

Tak, tyle że to był używany 7-1200B (pomijam te starsze).

Awatar użytkownika
K4016td
Posty: 461
Rejestracja: 2011-06-01, 18:33
Lokalizacja: Kierownik Zamieszania
Kontakt:

Re: DAB Koszalin

Post autor: K4016td »

Niee, niestety nie odkopałem tego materiału. Jest tylko mowa że w ''Zeszłym tygodniu na lini 21 testowano luksusowego DAB-a'' ale bez żadnych zdjęć których warto byłoby brać screeny do tego tematu ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne marki”