Spis taborowy Komunikacji Autobusowej Świnoujście

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Adrian_

Spis taborowy Komunikacji Autobusowej Świnoujście

Post autor: Adrian_ »

Postanowiłem,że dla większej rzeszy forumowiczów wrzuce jakieś statystyki autobusowe wprost z nad morza.Spis z dnia 17 stycznia 2006r.,jeszcze świeżutki.KA w Świnoujściu jest jeszcze biedniejsza od MKS-u Sanok.Bazują wyłącznie na M11,jednej L11/2 i Autosanach A1010M.Oczywiście większość MIG-ów jest ex.WPKM Szczecin.A oto szczegółowy spis:
Autosan A1010M nr. taborowy#1-patrz #6
Autosan A1010M #2 (podobno tak,jak sanocki #231 podejrzewam,ze posiada ZF'a,ale to nie jest pewne)
Jelcz M11 #3 rocznik 1986
Jelcz M11 #4 rocznik 1986 reklama okien,malowanie takie jak #51,tylko że jaśniejszy niebieski.
Jelcz M11 #5 rocznik 1986-też reklama siakiś okien.
Autosan A1010M #6 (to samo podejrzenie,co przy #2)-zielony z siakąś reklamą
Autosan A1010M #7-patrz #6
Jelcz M11 #8 rocznik 1986-niebiesko żółty+reklama
Jelcz M11 #9 rocznik 1986
Jelcz M11 #10 rocznik 1986-reklama Węglobudu
Autosan A1010M #11
Jelcz M11 #12 rocznik 1986-patrz #8
Jelcz M11 #13 rocznik 1986-Węglobud,ino czerwony
Jelcz M11 #14 rocznik 1986
i dalej do #20 wszystkie MIG-i są z 86'
Jelcz M11 #15
Jelcz M11 #16
Jelcz M11 #17-siakaś reklama na czerwono-żółtym tle.
Jelcz M11 #18
Jelcz M11 #19 ex.SZA 097G,od 8 lat nieprzerwanie zielona reklama agencji ochrony "Argus"
Jelcz M11 #20 rocznik 1991 reklama okien Tur-Plast Czaplinek
Jelcz M11 #37 ex.WPKM 937 rocznik 1991 (chociaz dyrektor ZKM-u twierdzi,że 1985!) malowanie WPKM (czerwono-białe)
Jelcz L11/2 #51-niebieskie malowanie z odcieniami żołtego

Obecnie KA Świnoujście obsługuje 9 linii,w tym jedną sezonową,oprócz tych MIG-ów są jeszcze niebiesko-żółte #32 i #33 ale stoją odstawione na zajezdni.

Milenium

Post autor: Milenium »

Czyli nie macie zaciekawej sytuacji taborowej,mam pytanie.Jesteście tak blisko Niemiec czy nie warto zorganizować jakiś przetarg na używane autobusy?To by poprawiło sytuacje jak w mieście było by kilka np. Manów NL202.

Podi

Post autor: Podi »

Pamiętam jak jeszcze jechałem jakimś migiem z Międzyzdrójów do Świnoujścia-niesamowita jazda...
Tramwaj pisze:Czyli nie macie zaciekawej
Adrian nie jest ze Świnoujścia :P

Milenium

Post autor: Milenium »

Podi pisze:Adrian nie jest ze Świnoujścia :P
Fakt,mój błąd.

Michał

Re: Spis taborowy Komunikacji Autobusowej Świnoujście

Post autor: Michał »

Adrian możesz powiedzieć coś o niemieckiej linii 9 która dociera do Świnoujścia?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Spoko,nic sie nie dzieje,zdarza się.Chociaz wiele bym dął za tyle MIG-ów w Sanoku.Co do MIG-a na linii Międzyzdroje-Świnoujście Podi,to jezeli jechałeś takim żółtym to tez nim jechałem w 99 roku,mając zaledwie 9lat:D.Ostatni raz w Świnoujsciu byłem w 2000 roku.Mają jeszcze żółtego przegubowego Ikarusa (!) na tej linii.CO do 9 to obsługuje ja niemiecki przewoźnik,gdyż nie ma w spisie KA/ZKM linii 9.Niemcy na 9 podsyłają Neoplany N4009,które de facto stanowią dosyć silną konkurencję dla świnoujskiej "8" jeżdżacej pod samą granicę.

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Podi pisze:Pamiętam jak jeszcze jechałem jakimś migiem z Międzyzdrójów do Świnoujścia-niesamowita jazda...
Ta linia jest nie jest obsługiwana przez KM Świnoujście. Ja jechalem tam Peerą chyba.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Piotrek_2274 pisze:Ta linia jest nie jest obsługiwana przez KM Świnoujście. Ja jechalem tam Peerą chyba
Ta linia jest obsługiwana przez prywaciarza z Międzyzdrojów.Ma na pewno MIg-a,Ikarusa 280.26 i jeszcze coś innego.Oczywiście wszystkie w żółtych barwach.

[ Dodano: 2006-01-25, 21:36 ]
Aha i dodam jeszcze jedno:w Świnoujściu z 4 lata temu tesowali siakieś Mercedesy,ale nie zdąły temu,gdyż w Świnoujściu jest zbyt ciasno i chyba nie da rady tam jedzić szerszymi autobusmai jak M11.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Nieciekawie mają… A dla nich najlepsze byłyby 10-metrowce z Reichu.

nolem

Post autor: nolem »

Chciałbym trochę uściślić informacje dotyczące lini 9. Jest ona obsługiwana Neoplanami N4407, a nie jak wspomniał Adrian N4009 (zapewne drobne przejęzycznie). Ich właścicielem jest Ostseebus (przewoźnik obsługujący połączenia na wyspaie Uznam). Linia została uroczyście otwarta 29.05.2004r. kursuje na trasie Świnoujście-Bansin. Jak byłem podczas wakacji w Świnoujściu w 2004 roku istniała końeczność przekroczenia granicy pieszo i przesiadki do autobusu kursującego po polskiej lub niemieckiej stronie granicy. Było to związane z Polsko-Niemiecką umową o przejściach granicznych (pasażerowie nie muszą się przesiadać tylko w przypadku, gdy "wycieczka" powróci w tym samym składzie). Po polskiej stronie granicy jeździli polscy kierowcy, a po niemeckiej niemieccy. Z tego co widziałem kursy cieszyły się momentami bardzo dużą popularnością.
http://usedom-exclusiv.de/bilder/sommer ... seebus.jpg :strzałka: zdęcie
http://www.swinoujscie.pl/komunikacja/i ... =11&pm=156 :strzałka: oraz rozkład po polskiej stronie dość średno aktualny... ;)

Awatar użytkownika
Piotrek_2274
Posty: 700
Rejestracja: 2005-09-03, 13:29
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piotrek_2274 »

Szkoda ze linia 9 nie jest obsługiwana róznież przez KMŚ. Niemcy by padli z "zachwytu" :D:D

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Podi,to jezeli jechałeś takim żółtym to tez nim jechałem w 99 roku,mając zaledwie 9lat
Dokładnie to chyba był żółto czerwony ale głowy uciąć nie dam :)


Ja pamiętam,że jak mialem z 5 lat i byłem w Świnoujściu na wakacjach,to do granicy dojeżdzało się najpierw starym migiem na linii bodajże 8, potem przechodziło się przez granice,a tam czekał enerdowski Ikarus 280 z układem drzwi 2-0-2-0, którym jechało sie do Alhbecku i dalej...kurcze że też ja to jeszcze pamiętam...

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

To był Ikarus 280.03.Co do Ahlbeck to tam też szwabskie kible,vel.BR 646 kursują i kursowały,bądź można tez promem dopłynąć.Co do 8 to dalej jeździ do granicy.Z tego,co pamietam to niedaleko granicy jest cmentarz.Praktycznie nic sie nie zmieniło tyle,że szwabska 9 doszła i robi konkurencję dla 8 w kursach do granicy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oj jak ja dawno nie byłem w Świnoujściu... :o:

Ja swego czasu słyszałem o jakimś przetargu na obsługę komunikacji miejskiej w Świnoujściu. I zdaje się, że wygrała jakaś niemiecka firma. Czy to chodziło o linię nr. 9 ?

A jeśli cofniemy się w historii do lat 70-tych, to tak wyglądały Ikarusy 180, które obsługiwały połączenia na terenie NRD z nad granicy do miejscowości położonych najbliżej - Ahlbeck, Grenze
album_page.php?pic_id=95
album_page.php?pic_id=94

Michał

Post autor: Michał »

Nie. Tamta firma miała po prostu całkowicie przejąć KM w Świnoujściu. Jednak jak widać nie przejęła... ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

A propo, czy KA Świnoujście transportuje swoje autobusy promami przez kanał portowy, czy posiada dwie niezależne zajezdnie ? :)

wocash

Post autor: wocash »

Zajezdnia jest jedna a autobusy jadąc do Międzyzdrojów normalnie przeprawiają się promem oczywiście w pierwszej kolejności zaraz po samochodach osobowych.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:To był Ikarus 280.03.Co do Ahlbeck to tam też szwabskie kible,vel.BR 646 kursują i kursowały,bądź można tez promem dopłynąć.Co do 8 to dalej jeździ do granicy.Z tego,co pamietam to niedaleko granicy jest cmentarz.Praktycznie nic sie <font color=red><b>NIE</b> //nie? co to takiego?</font> zmieniło tyle,że szwabska 9 doszła i robi konkurencję dla 8 w kursach do granicy.
Szokuje mnie,że wszytsko tak dobrze pamiętam z czasów przedszkolnych...O ile dobrze pamiętam 8 jeździ strasznie rzadko,ostatnio jak sprawdzałem na rozkładzie w 1999 roku to chyba raz na dzień :|
A propo, czy KA Świnoujście transportuje swoje autobusy promami przez kanał portowy, czy posiada dwie niezależne zajezdnie ? :smile:
Ogólnie Świnoujska KM na Wolinie jest słabo rozwinięta,bo tam prawie nic nie ma oprócz dworca kolejowego...

Ma ktoś fotkę tego Ikarusa 280.03...?

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Jak to nie ma? a linie 5 i 7 jeżdżące do karsiboru i Łunowa to co? @Michał:ZKM w maju 2005r. zmieniło jedynie nazwę z Zakładu Komunikacji Miejskiej na Komunikację Autobusową Swinoujście.Co do Międzyzdrojów to jeździ tam prywaciarz,a nie ZKM!.Promami autobusy ZKM-u przeprawiaja się w przyadku wyjazdów/zjazdów na linie 5 i 7.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:Jak to nie ma? a linie 5 i 7 jeżdżące do karsiboru i Łunowa to co?
No tak,ale samego miasta to nie ma... Tyle pamiętam...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”