Spis taborowy Komunikacji Autobusowej Świnoujście

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Świnoujście jest po prostu podzielone na 2 części.Łącyz je prom.W jednej części znajduje się dworzec PKP/PKS,zaś z drugiej reszta miasta,tj.Zajezdnia ZKM,stacja pogotowia ratunkowe,hotele itd.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Piotrek_2274 pisze:
Podi pisze:Pamiętam jak jeszcze jechałem jakimś migiem z Międzyzdrójów do Świnoujścia-niesamowita jazda...
Ta linia jest nie jest obsługiwana przez KM Świnoujście. Ja jechalem tam Peerą chyba.
Jeśli Pozwolicie, to ja cofnę się jeszcze swoimi wspomnieniami. Otóż w latach 80-tych kilka razy zdarzyło mi się wypoczywać w rejonie Międzyzdrojów. I pamiętam, że linię autobusową Międzyzdroje - Świnoujście obsługiwał Jelcz 043 czyli ogórek w kolorze kremowo-czerwonym, natomiast był zdaje się jakiś kurs, że ten "ogórek" ciągnął jeszcze przyczepkę. Ona też była czerwona i miała ręcznie otwierane drzwi. Pamiętam, że zastanawiałem się wtedy jak kierowca otwiera/zamyka drzwi.... :lol:

Natomiast w latach 70-tych Świnoujską komunikację obsługiwały Sany. Kilka razy jechałem tymi wehikułami - to była dla mnie szokująca nowość, szczególnie te ławy w paski. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

A ja tam lubię przedsiębiorstwa,gdzie jest pełno Ikarusów 280 i M11.Lubię takie starocie:D.A co do Świnoujścia to nci dziwnego,że mają taki słaby tabor i w ogóle,skoro miasto zarabia głównie z turystyki.

Podi

Post autor: Podi »

Adrian_ pisze:A co do Świnoujścia to nci dziwnego,że mają taki słaby tabor i w ogóle //pisownia - osobno,skoro miasto zarabia głównie z turystyki.
No i chyba wobec tego stać je na jakiś lepszy tabor ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

No właśnie mnie się wydaje, że aby jeszcze więcej zarabiać na turystach powinni, wzorem niemieckich sąsiadów zainwestować, w swoją komunikację :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Pisałem już przecież,że w 2002r. testowali Mercedesy,ale nie zdały egzaminu,gdyż z tego,co mi mówił dyrektor KA Świnoujście w Świnoujści są bardzo wąskie uliczki,więc nie mogą mieć nic szerszego niż M11.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Pisałem już przecież,że w 2002r. testowali Mercedesy,ale nie zdały egzaminu,gdyż z tego,co mi mówił dyrektor KA Świnoujście w Świnoujści są bardzo wąskie uliczki,więc nie mogą mieć nic szerszego niż M11.
Nie no jasne, tyle, że przecież na świecie są jeszcze inne pojazdy nie koniecznie Mercedesy. A przecież M11 nie będą jeździły wiecznie. :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Hmmmm,to trzeba będzie kiedyś wybrać się do Śwoinoujścia i zabić klin klinem (tj.podważyć argument dyrektora o wąskich ulicach jeszcze lepszym argumentem).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Hmmmm,to trzeba będzie kiedyś wybrać się do Śwoinoujścia i zabić klin klinem (tj.podważyć argument dyrektora o wąskich ulicach jeszcze lepszym argumentem).
Myślę, że Możesz mu spokojnie podszepnąć nazwę np. Irisbus :mruga: Jak na warunki Świnoujskie - w sam raz ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Albo Ikarus 405 ;) a co do dyrektora ZKM-u to nie wiem,czy dostanę możliwość wejścia,ale może na wakacjach coś się da zrobić w tej sprawie.

paput

Post autor: paput »

Co tu dużo mówić. KA Świnoujście to malutka firma przewozowa. Jej tabor opiera się przede wszystkim na taborze polskiej produkcji, czyli Jelcze i Autosany. Według mnie nie można się spodziewać nic więcej po tej firmie, gdyż z komunikacji miejskiej w tym mieście korzystają przede wszystkim ludzie starsi i małolaty, które nie mają własnych samochodów, bądź ich na to nie stać... Mam wrażenie, że w tym mieście ludzie chcą dorównać, a przynajmniej upodobnić się do zachodnich sąsiadów kupując coraz to lepsze wózki... Tak więc jak dla mnie przedsiębiorstwo to nie ma zbyt dużych przychodów, choć do poprawy wizerunku przydały by się jakieś nowsze, niskopodłogowe i mniej hałaśliwe wozy... Niestety czasem zastanawiałem się, czy taki trzeszczący i kopcący mig nie psuje wizerunku miasta. Ludzie sobie spokojnie spacerują, a tu takie pudełko jedzie i hałas robi... Poza tym dużą ilość turystów wożą autobusy prywatnych biur podróży. Aktualny tabor podczas wakacji to:

Autosan A1010M (1, 2, 7, 11)
Jelcz L11 (51)
Jelcz M11 (3, 4, 5, 6, 8, 10, 12, 13, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 31, 37)
pogotowia techniczne: Nysa i Lublin 3

oraz wynajęte od niemieckiego przewoźnika na umowie o współpracy w międzynarodowej linii autobusowej:
MANy NL202 (7783, 7819)
Mercedes O404

Zdjęcia autobusów KA Świnoujście: http://transport.asi.pwr.wroc.pl/autobu ... 24&nr=1166

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Paput - gratulacje bardzo ładne zdjęcia. :)
paput pisze:Niestety czasem zastanawiałem się, czy taki trzeszczący i kopcący mig nie psuje wizerunku miasta.
To prawda, władze miasta powinny były zastanowić się nad stopniową wymianą taboru. Dla dobra jego wizerunku. W końcu żyją z turystyki. Jedyne pocieszenie to jest takie, że M11 nie będą wiecznie jeździły. Któregoś dnia trzeba będzie je wymienić.... :P

paput

Post autor: paput »

Dzięki. Świnoujście ma i tak swój klimat. Migi też są spoko, ale nie w takiej ilości hehe :cool:

Oskii

Post autor: Oskii »

A ja odkopie ten temat alby uaktualnić informację :)

Tabór na dzień dzisiejszy:
Autosan A1010M - 4 sztuki
#1
#2
#7
#11
Jelcz M11 - 11 sztuk
#3
#4
#6
#8
#12
#13
#15
#16
#17
#18
#20
Jelcz L11 - 1 sztuka
#51
Man NL202 - 6 sztuk
#9
#14
#21
#23
#25
#26
Man EL202 - 2 sztuki
#22
#24
Wozy Techniczne
Nysa T522 #50
Lublin III #70

Linie
1-Dworzec PKP - Latarnia (Linia Sezonowa)
2-Os. Zachodnie - Kapitanat Portu
3-Wydrzany - Kapitanat Portu
4-Wydrzany - Graniczna
5-Dworzec PKP - Karsibór
6-Mazowiecka - Kapitanat Portu
7-Dworzec PKP - Przytór
8-Granica Ahlbeck - Kapitanat Portu
10-Dworzec PKP - Międzyzdroje
200-Centrum - Granica Garz

Linia Europejska\Europa-Linie
Świnoujście-Bansin
Obsługiwana jedną brygadą KA i jedna brygadą Ostseebus

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Oskii.. a co robi ten Solaris w Twoim podpisie. Czy KA zamierza to kupić, czy to tylko Twoje marzenia ? ;)

Oskii

Post autor: Oskii »

Wiadomo że marzenia :)

Ale może kiedyś się spełnią :)

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Jak marzenia, to dlaczego ma uchylne szyby? :D

Kamil

Post autor: Kamil »

To opcja zamówiona przez przewoźnika :retard:

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Bez przesady z marzeniami, za dobrze też nie może być

Oskii

Post autor: Oskii »

Ale mogłoby być lepiej :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”