MPK Łódź

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Lucas

Post autor: Lucas »

aleksej pisze:
Citków na trasie jest koło 3
Tak? Bo od przynajmniej tygodnia na trasie jest 6 citkow. Info od dyspozytory. Citki sa na brygadach calodniowych, na szczytowych i posilkowych sa 805tki (z regoly bulwy badz eliny).

Aleksej
No to akurat dzisiaj i wczoraj są trzy

Dziś na trasie widziałem sporo bulw

1246 - 1247
1565 - 1577
1812 - 1813
1818 - 1819
1623 - 1630
1455 - 1456

Dobra nie ważne juz :)

Wiesz może Aleksej kiedy 1201 wyjedzie na trase znowu ?
Pewnie po remontach W - Z które zaczną się w Sierpniu .

BTW. Wiesz coś może jeszcze na temat ŁTR ? Na czym sprawa staneła i kiedy mają ruszyć
Ostatnio zmieniony 2006-06-30, 19:40 przez Lucas, łącznie zmieniany 1 raz.

aleksej

Post autor: aleksej »

Mozliwe, reszte pewnie obklejaja w reklamy :)

Nie wiem kiedy wyjedzie 1201, pewnie troszke to potrwa, zniszczenia sa wieksze niz po zderzeniu z Ikarem. Pewnie ze 2-3 miesiace to potrwa.

Co do LTRu to na razie zaczelo sie instalowanie obszarowego systemu sterowania ruchem (na razie zrobiono juz skrzyzowanie Mickiewicza i Wlokniarzy, obecnie system jest regulowany) oraz roztrzygnieto przetarg na tabor (PESA, Koncar nie spelnial warunkow, nie mial klasycznej pelnej osi). Co do reszty na razie nie wiadomo, najpierw musza wybrac inzymiera kontraktu, potem rusza z przetargami, w polowie lata powinni zaczac. Sprawy nie ulatwia wojewoda ktora zwleka z podpisaniem umowy.

Aleksej

Lucas

Post autor: Lucas »

Pewnie masz racje że obklejają w reklame ciekawe w nie oblekleją .
Nie wiesz na jaki czas jest umowa ?

A 1209 na jakie cześci czeka , co on ma rozbite . Czy jest prawdopodobne że wczśniej wyjedzie na trase niż 1201 ?

Co do LTRu to na razie zaczelo sie instalowanie obszarowego systemu sterowania ruchem (na razie zrobiono juz skrzyzowanie Mickiewicza i Wlokniarzy, obecnie system jest regulowa
Widać że regulują bo ostatnio jak jechalem to coś tam jest schrzanione i światło dla tramwaju właczą sie co 2 razy . Czyli raz jadą same samochody , potem zielone swiatlo mają Ci co jada Włokniarzy i dopiero jedzie tramwaj i samochody. Strasznie długo się tam czeka . ;) [/hide]

aleksej

Post autor: aleksej »

Lucas pisze:Pewnie masz racje że obklejają w reklame ciekawe w nie oblekleją .
Nie wiesz na jaki czas jest umowa ?
Nie wiem na ile, ale 7 ma miec reklamy, wiec dopuki nie wyremontuja 1209 badz 1201 to nie bedzie liniowych w malowaniu zakladowym :(
A 1209 na jakie cześci czeka , co on ma rozbite . Czy jest prawdopodobne że wczśniej wyjedzie na trase niż 1201 ?
ZTCW to najpierw chca zrobic 1201, 1209 tez mial jakis wypadek, z zewnatrz nie wyglada zle, ale podobno cos elektronika poszla i czekaja na czescie z Wiednia, troszke to moze potrwac :)
Widać że regulują bo ostatnio jak jechalem to coś tam jest schrzanione i światło dla tramwaju właczą sie co 2 razy . Czyli raz jadą same samochody , potem zielone swiatlo mają Ci co jada Włokniarzy i dopiero jedzie tramwaj i samochody. Strasznie długo się tam czeka . ;) [/hide]
No, na razie ustawiaja, to nie jest do konca takie proste, szczegolnie ze testuja wszystkie obcje aby potem latwiej ustawiac na innych skrzyzowaniach. Wszystko ma wygladac tak, jak tramwaje jada na wprost (10 i 14) to dostana zielone swiatlo, oraz wczesniej system zablokuje skrety dla innych pojazdow, aby nie blokowaly tramwaju. W przypadku tramow skrecajacych (8 i 12) cale skrzyzowanie ma byc blokowane, aby nikt nie wjechal pod tramwaj.

Aleksej
Ostatnio zmieniony 2006-07-01, 11:32 przez aleksej, łącznie zmieniany 1 raz.

805Na

Post autor: 805Na »

Odświerzam ten temat, bo wydaje mi się, że jest dobry do mojego pytania, a mianowicie, czy ktoś wie, kiedy zakończą remont zachodniej przy pałacuPoznańskiego i kiedy ruszą na trasę 122N?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

805Na pisze:kiedy ruszą na trasę 122N?
A to one jeszcze nie kursują liniowo ? :o:

805Na

Post autor: 805Na »

No chyba nie. Przecież zostały kupione do obsługi ŁTR (11). Remonty jeszcze trwają.
W rondzie Lotn. Lwowskich jest podobno wykopana dziura.
Zachodnią koło pałacu Poznańskiego rozkopali całą i przesuną tory o ok. 8 metrów od zabytkowych budynków. Jak byłem w pobliżu to widać tylko sam piach i nie wiem jak oni zamierzają to szybko skończyć.

W Łodzi chyba nie ma takiej lini gdzie 122N może pojeździć, nawet na dziesiątce jest wielkie ryzyko, bo jak ostatnio jechałem w sobotę citkiem to mocno szarpało na boki.

Jest według mnie pewna nadzieja, bo jak zrobią rondo i Pabianicka będzie przejezdna, otworzą Piotrkowską to objazdem będą mogły jeździć PESY.
TZN. Do Zachodniej przy Legionów normalną trasą, a później Legionów, pl. Wolności, Nowomiejska, Zgierska i dalej normalną trasą 11.
Tam jest dobry stan torów nie licząc pl. Wolności na którym jest trochę gorzej, ale jeśli podczas jazd prezentacyjnych jakoś im się udało to mogą już wypuścić je na 11.

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Odświeżam temat w celu pochwalenia się tym, że MPK Łódź ma najnowocześniejszy tabor autobusowy w Polsce!


Łączna ilość autobusów: 403,
Ilość autobusów niskopodłogowych/niskowejściowych: 323,
Ilość autobusów średniopodłogowych (czyli Mercedes-Benz Conecto): 30,
Ilość autobusów wysokopodłogowych: 50.

Autobusy niskopodłogowe stanowią ponad 80% taboru MPK Łódź, a wkrótce liczba ta wzrośnie - MPK zakupiło kolejnych 37 Solarisów Urbino 18.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

barthezz_13 pisze:Odświeżam temat w celu pochwalenia się tym, że MPK Łódź ma najnowocześniejszy tabor autobusowy w Polsce!
Z państwowych może i tak, jest wielu prywaciarzy z lepszym. Poza tym IMHO i w dziedzinie państwowych jest kilku przewoźników z taborem równie dobrym (albo nawet i lepszym), np. Bydgoszcz, Poznań, pewnie coś w Gdyni.
I czy ja wiem, czy mają aż taki dobry tabor? „Podłogowość” to nie wszystko, zauważ choćby dużą ilość jelczańskich wyrobów czy choćby te Conecta.

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

No przyznam, że niektóre ich zakupy były bez sensu. Właśnie te Conecta, czy Jelczydła (choć minibusy to IMHO dobry zakup), ale teraz MPK kupuje jedne z lepszych autobusów - Volva i Solarisy, a także Citara, czy nawet używańce O405GN.

A i znowu Jelczy nie jest aż tak dużo (i więcej już nie kupią :diabeł:) . Dużo więcej jest Volv, czy Mercedesów, wkrótce wzrośnie też liczba Urbino 18, których będzie 65.

W MPK mamy:
:strzałka: 50 Ikarusów 280
:strzałka: 16 Mercedesów O405GN
:strzałka: 34 Mercedesy O405N
:strzałka: 19 Jelczy M181MB
:strzałka: 3 Jelcze M121MB (z 1997)
:strzałka: 34 Volvo B10L
:strzałka: 22 Volvo B10LA
:strzałka: 25 Mercedesów Citaro (z 2000/2001)
:strzałka: 40 Volvo 7000
:strzałka: 16 Volvo 7000A
:strzałka: 34 Jelcze M121MB (z 2005/06)
:strzałka: 17 Jelczy 081MB Vero
:strzałka: 30 Mercedesów Conecto G
:strzałka: 7 Mercedesów Citaro G
:strzałka: 12 Mercedesów Citaro (z 2007)
:strzałka: 5 Volvo 7700
:strzałka: 14 Volvo 7700A
:strzałka: 25 Solarisów Urbino 18 (wkrótce będzie ich 62)

Sam przyznaj, czy ten tabor jest zły?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

barthezz_13 pisze:A i znowu Jelczy nie jest aż tak dużo (i więcej już nie kupią )
Kilku innych, m. in. MZA też miało ich już nie kupować.
barthezz_13 pisze:W MPK mamy:
O, o to chodziło a nie „my jesteśmy najlepsze i już, bo tak”
barthezz_13 pisze:Sam przyznaj, czy ten tabor jest zły?
Jakie odmiany 280-tek? Odkurzacze są powolutku eksterminowane to ich ilość nie przeszkadza, kłują w oczy poważnie tylko Conecta i nowe gnioty (ale to się jeszcze da wytrzymać). I macie jakieś wysokie Volva?

barthezz_13

Post autor: barthezz_13 »

Wysokich Volvo nie mamy. Wypisałem Ci wszystkie autobusy, które są eksploatowane w MPK Łódź. Z wysokich mamy tylko Ikary 280.37, 280.57, 280.58, 280.70 i chyba trzy sztuki .26 z 1990. Ogólnie nie ma u nas Ikarów starszych niż z 1990 roku, więc nie jest źle. :mruga: Pewnie po dostawie Solarek skasują trochę Ikarów i odkurzaczy. :D

do plocmaster: sorki, mój błąd
Ostatnio zmieniony 2008-07-13, 10:24 przez barthezz_13, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Bydgoski MZK może dogonić MPK Łódż bo do wymiany czekają wozy 10 i 13 letnie czyli około 70 wozów . Prezes MZK Bydgoszcz już planuje następne przetargi na nowe autobusy . U nas MZK Bydgoszcz wycofało już Ikarusy 280 .

Tyle OT

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

barthezz_13 pisze: Ilość autobusów średniopodłogowych (czyli Mercedes-Benz Conecto): 30,
Średnio czy wysoko podłogowe to jedno. Tak czy siak są stopnie.
plocmaster pisze:Z państwowych może i tak, jest wielu prywaciarzy z lepszym.
Moim zdaniem nie powinno się patrzeć na konkretnego przewoźnika. Przyjmijmy, że jest prywaciarz który obsługuje jedną linię i do tego celu zakupił cztery Citara. I czy warto mówić, że ma najlepszy tabor, bo 100% autobusów ma niską podłogę :?: Raczej nie. Zatem powinno się patrzeć na ogół eksploatowanych wozów na liniach w danym mieście.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Tu nie chodzi o to, jaki przewoźnik ma najlepszy tabor, tylko w jakim mieście jest najlepszy, bo patrząc na to, to Mobilis eksploatuje lub w najbliższej przyszłości będzie eksploatował tylko niskopodłogowy tabor. To, co pokazał barthezz, to na pewno nie jest najlepszy tabor w Polsce, ale fakt, Łódź goni czołówkę.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

barthezz_13 pisze:gniotów
Odkurzaczy chyba

Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 777
Rejestracja: 2005-01-03, 15:46
Lokalizacja: TCZEW - Pomorskie

Post autor: Dominik »

Czytając gazetę wyborczą dowiedziałem, się że Mpk Łódź wystawia na sprzedaż.Autobusy Volvo B10LA sprawdzając strone internetową, przeczytałem że cena wywoławcza wynosi 50 000 zł.

9507
Posty: 2906
Rejestracja: 2008-10-03, 18:15
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: 9507 »

A dlaczego biorą się za sprzedaż niskaczy, skoro mają jeszcze Ikarusy? Tego nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Amalio
Posty: 5887
Rejestracja: 2006-12-31, 20:37
Lokalizacja: Pawłowice
Kontakt:

Post autor: Amalio »

9507 pisze:A dlaczego biorą się za sprzedaż niskaczy, skoro mają jeszcze Ikarusy? Tego nie rozumiem...
Autobusy nie sprzedaje się tylko ze względu na wysokość podłogi, ale również ze względu na stan techniczny. A te Volva już chyba nie był w najlepszym.

pejterr

Post autor: pejterr »

Mam takie pytanie:
Ile kiedyś było w Łodzi wszystkich Jelczy M181x??
(Ile ogółem kupiliście kiedykolwiek)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”