[Tarnowskie Góry] MZKP

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
james206

[Tarnowskie Góry] MZKP

Post autor: james206 »

Witam serdecznie :P
Ostatnimi czasy zainteresował mnie organizator KM MZKP Tarnowskie Góry :) A że nie lubię się niczym zajmować powierzchownie zacząłem szukać wykazu przewoźników wykonujących pracę przewozową na rzecz ww. Możecie mnie uznać za ograniczonego lub ochrzcić przysłówkami, ale nigdzie takiej listy nie udało mi się znaleźć :nuts:
1)Czy moglibyście tak w skrócie wypisać choć tych najważniejszych?
2)Na jakiej zasadzie funkcjonuje linia PKS?Obowiązują na niej bilety PKS Zawiercie i KZK GOP/MZKP,ale jakoś trudno o informację na wozach o tych ostatnich... :mruga: Jakim taborem jest obecnie obsługiwana? ;)
Serdecznie dziękuję i zapraszam do dyskusji :D
Pozd®awiam

Ikar 260

Post autor: Ikar 260 »

1) Jeśli chodzi o przewoźników to służę pomocą: najważniejszym i zarazem największym jest PKM Świerklaniec. Obsługuje on najwięcej linii, z reguły o największym natężeniu (np. 5, 19, 114, 129, 192 i przyspieszona 860). Prywaciaże stanowią resztę "przewoźników" (tak, w wielu przypadkach jest to zbyt dumnie brzmiące określenie) i raczej nie warto się o nich rozpisywać, choćby ze względu na żałosny tabor jakim dysponują (choć trzeba przyznać, że ostatnio trochę się zmieniło na korzyść, przybyło nieco niskopodłogowców). Najlepszym prywaciażem jak na mój gust jest firma Benedykt Nowak Transport (obsługuje linie także dla KZK GOP). Jego autobusy jeżdzą m. in. na 283, 614 i 670. Jeśli chodzi o pełny wykaz przewoźników to raczej nie dysponuję taką stroną (na www.wpk.katowice.pl jest spis dosłownie pełny: uwzględnieni są wszyscy przewoźnicy w regionie, także ci z MZK Tychy, KZK GOP itd., niemniej jednak warto tam zajrzeć).

james206

Post autor: james206 »

Dzięki :D Coś tam trochę wiedziałem :rotfl: A czy Ampex też jeździ może dla MZKP :?: Na 700 albo czymś takim...

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Jakub Pindel pisze:Dzięki :D Coś tam trochę wiedziałem :rotfl: A czy Ampex też jeździ może dla MZKP :?: Na 700 albo czymś takim...
Tak, Ampex jeździ dla MZKP. Ampex obsługuje linie: 83, 158, 246, 700 i chyba jeszcze coś ;)

Egon

Post autor: Egon »

Filip_2691 pisze:Ampex obsługuje linie: 83, 158, 246, 700 i chyba jeszcze coś ;)
143.

marekJG

Post autor: marekJG »

A działaniem tego związku objęte są jakie gminy?

Egon

Post autor: Egon »

marekJG pisze:A działaniem tego związku objęte są jakie gminy?
Wg porządku alfabetycznego:

Krupski Młyn
Miasteczko Śląskie
Mierzęcice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pyskowice
Świerklaniec
Tarnowskie Góry
Tworóg
Wielowieś
Zbrosławice

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

Kolejny absurd MZKP-kilka niedawno powstałych linii kursujących gł. po gminie Zbrosławice tzn. chodzi mi o 153 712 738 791- z mapy MZKP wynika że nie wiadomo dokąd jadą- pzrykładowo 712 jedzie z TG do Przezchlebia, ale częśc kursów przez Czekanów a częśc przez Wieszową, przy czym te przez Wieszową niektóre kończa w Zbrosławicach a inne np. w Kamieńcu
pytanie?- jak właściwie pasażer ma się w tym połapac?

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Oto nasze ukochane MZKP... Pasażerowi z mózgu wode potrafią zrobić..

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Kto jeździ na w/w liniach? bo ZTCW na 153 jeździ Socha, a na pozostałych?

Filip_2691

Post autor: Filip_2691 »

Na 153 jeździ Tarnawski z Piekar Śląskich, 712 - Nowak Świerklaniec, 738 chyba też Nowak i na 791 jeździ p. Rzemyk z Bytomia.

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

na tych liniach jeżdżą zapewne głównie kierowcy, bo sądząc z częstotliwości niektórych to chyba nikt inny nie potrafi się wpasowac w rozkład...
153- z Pyskowic 5 kursów w robocze, 3 w wolne, z TG jeszcze mniej
712- z Przezchlebia 6 kursów, z Wieszowej i Zbrosławic po 3
738- 6 kursów z Wieszowej, 3 ze Zbrosławic i 2 z TG
791- coś koło 6-7 kursów, ciężko się w tym połapac:
http://www.kzkgop.pl/rozklady/start.php ... 1_20050926
proponuje te linie obsługiwac sześciokołową hulajnogą napędzaną na energie słoneczną

[ Dodano: 2006-08-07, 13:03 ]
czy jest dostępny gdzieś spis linii MZKP z podziałem na przewoźników, tzn. interesuje mnie które linie obsługuje PKM Świerklaniec, które Ampex itd.
dzięki z góry

james206

Post autor: james206 »

Roj_mankiet, zmartwię Cię, ale właśnie takowego nigdzie niestety nie ma. :( Dlatego założyłem ten temat... :D

Egon

Post autor: Egon »


james206

Post autor: james206 »

I właśnie tym postem zasłużyłeś na pochwałę. ;) Dziękuję i pozdrawiam! :D

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

super dzięki, mam nadzieje, że zawirowania z PKM Bytom nie miały na to wpływu i jest to aktualne

james206

Post autor: james206 »

Aktualne, przecież bytomski PKM nie jeździł dla MZKP :)

roj_mankiet

Post autor: roj_mankiet »

ale komuś mogło zabraknąc taboru dla MZKP po przejęciu linii PKM Bytom...

james206

Post autor: james206 »

To już prędzej, chociaż tylko 3 przewoźników z MZKP wzięło w tym udział. PKM Świerklaniec, ale oni to nawet nie mieli z tym problemów(ostatnia dostawa Ik280 z Poznania), Ampex(nie wziął żadnej linii, ale pożyczył część wozów Nowakowi), zaś co do samego Nowaka-> tu już można spekulować. Oficjalnie linii żadnej nie zaniedbał, ale najlepsze wozy posłał do KZK, a w MZKP zostawił co tu dużo mówić trupy... :wall: :cry:

Egon

Post autor: Egon »

Napiszę to w tym temacie - nie chcę zakładać nowego, bo po zablokowaniu neostrady łączę się przez bramkę proxy i zamiast listy tematów widzę kaszanę. Skoro temat traktuje o MZKP, chyba mogę tu zamieścić swoje propozycje zmian tras linii tego organizatora.

W wątku o Solarisach jest propozycja wydłużenia linii 148 do Chorzowa:
rzelfix pisze:Ja bym proponował wydłużenie linii 148 do rynku w Chorzowie, daleko nie jest, a frekwencja by chociaż wzrosła i można by trochę odciążyć 6/41 na odcinku Rozbark Siemianowicka - Chorzów Rynek. Poza tym wiadomo jakie jest zapotrzebowanie mieszkańców Piekar Śl. na transport do Chorzowa.
Ja widziałbym to całkiem inaczej, a mianowicie tak:

- "odwrócenie" kursowania 148, tzn. ustanowienie trasy: BYTOM PKP - Rozbark, Brzeziny Śl., Dąbrówka Wielka, Maciejkowice - CHORZÓW (np.) PLAC HUTNIKÓW.

- zmiana trasy 860, polegająca na puszczeniu jej tak, jak dawne 78, tzn. KATOWICE - Dąb, Chorzów, Łagiewniki, Szarlej, Piekary Śl. - OS. WIECZORKA, czyli tak jak teraz jeździ minibus M861. Wreszczie zaczęłoby to przypominać linię przyspieszoną, a utrzymując obecną częstotliwość możnaby odzyskać jeden autobus, który mógłby zasilić "piątkę".

- być może jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że kursy 860 do późnego wieczora nie są potrzebne. Zamiast nich proponowałbym wydłużyć godziny kursowania linii 168.

Nie chcę się rozpisywać, więc o pozostałych moich wizjach napiszę innym razem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”