Michalczewski (dawniej: ITS)

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Michalczewski (dawniej: ITS)

Post autor: J-31 »

A zatem uruchamiam temat. A jako wstęp napiszę - dla potomności - ITS A Michalczewski Oddział Warszawa podpisał umowę z ZTM-em na obsługę linii 50 przegubowymi autobusami niskopodłogowymu. Firma zakupi około 50 szt. autobusów MAN NG363 Lion's CIty G ...

========================
Autobusów jeszcze nie ma, ale w samej firmie zaczyna się coś już dziać. Firma poszukuje nowych pracowników na etaty kierowców. ;)

Rozlepiają w swoich MAN-ach taką informację
http://img223.imageshack.us/my.php?imag ... its0fn.jpg

Proponują przeszkolenie i zatrudnienie. Szczegóły na stronie :strzałka: http://www.itsnaukajazdy.pl ;)

A zatem, kto z Was chce jeździć MAN-em ? :)

Posty wydzielone z tematu "Przetarg dla Ajentów w Warszawie" - J-31
Ostatnio zmieniony 2006-06-22, 12:51 przez J-31, łącznie zmieniany 1 raz.

Milenium

Post autor: Milenium »

Ile kosztuje kurs? ;)

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Chyba potem potrącą z pensji.
Heh, kierowcy powyjeżdżali, przetarg wygrany, to trzeba sobie jakoś poradzić z naborem… ;-)

drentwy

Post autor: drentwy »

Materiał szkoleniowy wygląda całkiem sympatycznie ;) :

Obrazek

Damhan

Post autor: Damhan »

A tak trochę OT to ten ikar wygląda jakby był ex. Poznań, czyli na pewno musi być dobrze zadbany. Kończymy dyskusję, bo jak J-31 nam obiecał będzie do nich stosowny temat już w lato (czyli bardzo niedługo ;) )

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Pozwolę sobie zabrać ostatnie słowo i stwierdzę, że to raczej wyremontowany Ikar z MZA. Przemalowaliby autobus z Poznania w pseudowarszawskie barwy? Wątpię.

Podi

Post autor: Podi »

Ten Ikarus miał po prostu remont w Biskupicach, gdzie dostał charakterystyczną atrapę. I tyle.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Temat już otworzyłem - miałem to zrobić w lato. Przyspieszyłem chociaż, jak by ktoś się pytał to już jest lato. :mruga:

A przyspieszyłem go ponieważ przed wczoraj usłyszałem w radiu Eska wiadomość. Wg tej stacji radiowej firma będzie stopniowo wprowadzać swoje autobusy. A pierwsze 12 sztuk ma wyjechać na ulice Warszawy już... 1 sierpnia. :)

Autobusy będą klimatyzowane i mają mieć system liczenia pasażerów. Pojazdy będą obsługiwać linie, który przynajmniej jeden kraniec mieści się na Bielanach (północna część lewobrzeżnej Warszawy).

PS.1. Gwoli informacji. Aby nie było śmietnika na forum, to w tym temacie zajmiemy się samymi pojazdami jak i liniami, które będą obsługiwać. :mruga:

PS. 2. Co samego przewoźnika. Ja co prawda będę pewnie urlopował się w tym okresie, ale 31 lipca - 10 sierpnia będę w Warszawie i postaram się zrobić pierwsze fotki.

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Czy te MAN-y będą różnić się designem w porównaniu do tych gliwickich? i tak w ogóle, czy będą przypisane do jednej linii, czy rozrzucone po różnych liniach?

plati

Post autor: plati »

Damhan pisze:A tak trochę OT to ten ikar wygląda jakby był ex. Poznań, czyli na pewno musi być dobrze zadbany.
Ten szkoleniowy Ikar pochodzi z Radomia :D ITS przeznaczył go na szkoleniowy w Warszawie, po tym jak wycofał z Radomia wszystkie takie autobusy :)
W Radomiu jeździł z numerem bocznym #24. Szalał nim mój kolega. A sam bus miał na zajezdni ITS ksywę MIG 24 :)

A to wcześniejsza historia busa:
ex MZK Pabianice #334, exex MPK Łódź #5334, NG w Kapenie

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Czy te MAN-y będą różnić się designem w porównaniu do tych gliwickich?
Eee, raczej nie. Może kosmetycznie (klima, wyświetlacz)
Adrian_ pisze:i tak w ogóle //pisownia - osobno, czy będą przypisane do jednej linii, czy rozrzucone po różnych liniach?
Ależ nie, wszystkich 55 będzie jeździło na jednej linii. :D

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Pokazałem go, ponieważ tego typu MAN-y mają pojawić sie w ITS-ie. Być moze będą to nowe wozy ze zmienionymi lekko przodami i ogólnie będą nowsze, a takze zdjecie to ukazałem ze względu na ukazanie potencjalnego wyglądu takiego MAN-a (podejrzewam, że różnice między tym w starej i nowej budzie będą minimalne). A co do ITS-u podejrzewam, że i tak warszawski oddział zatrudni tylko tych kierowćów, którzy byli najlepsi na kursie prawa jazdy, a reszta będzie musiała liczyć na łud szczęścia. Czy wiadomo może, ile ta inwestycja w postaci nowych MAN-ów kosztowała ITS?

Hannibal

Post autor: Hannibal »

Adrian_ pisze:Pokazałem go, ponieważ tego typu MAN-y mają pojawić sie w ITS-ie. Być moze będą to nowe wozy ze zmienionymi lekko przodami i ogólnie będą nowsze, a takze zdjecie to ukazałem ze względu na ukazanie potencjalnego wyglądu takiego MAN-a
Z pewnością ITS dostanie NG313 po lifingu czyli będą to Lionsy.
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/2-85231.html
Uprzedzając kolejne pytanie, to owe MANy będą w ITSowskim, firmowym malowaniu + pewnie z diodowymi wyświetlaczami. :)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Przynajmniej w ten sposób ITS moze otrzymać rabat za zakup tylu MAN-ów, zresztą warszawski oddział ITS-u składa sie jedynie z MAN-ów. Swoją drogą zastanawiam sie, czy ITS nie mógłby załatwić sobie lincencji na serwisowanie MAN-ów? tzn., by mogli w swej zajezdni otworzyć serwis MAN-a? w końcu mają doświadczenie z tego typu autobusami.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:A co do ITS-u podejrzewam, że i tak warszawski oddział zatrudni tylko tych kierowćów, którzy byli najlepsi na kursie prawa jazdy, a reszta będzie musiała liczyć na łud szczęścia.
Którzy go ukończyli. Są braki kadrowe.
Co do twoich wypowiedzi na temat MAN-ów dla Warszawy — ręce, jak i wiele innych części ciała opada.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze: tzn., by mogli w swej zajezdni otworzyć serwis MAN-a?
Wątpie. Nie ma sensu. MAN ma już swój serwis blisko Warszawy - tj. w Wolicy. Tworzenie następnego nie miałoby sensu. Tworzyło by tylko konkurencję. ;)
Adrian_ pisze:czy będą przypisane do jednej linii, czy rozrzucone po różnych liniach?
Szczegółów na razie nie znam. Podejrzewam jednak, że będzie to kilka linii. ;)
Adrian_ pisze:A co do ITS-u podejrzewam, że i tak warszawski oddział zatrudni tylko tych kierowćów, którzy byli najlepsi na kursie prawa jazdy
To się okaże, natomiast mnie się udało ostatnio w "wyśledzić" taką oto sytuację. Nie wiem jaką rolę spełniał tamten pan, ale byłem świadkiem jak innego kierowcę prowadziła kobieta - pracownik ITS. Pokazywała mu trasę.
Obrazek

Oczywiście, meżczyzna w białej koszuli był tylko przypadkowym pasażerem. ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Skoro już temat powrócił na właściwą drogę to mam pytanie: czy któreś z MAN-ów z warszawskiego oddziału ITS przechodziło już remonty? i czy były wśród nich jakieś MAN-y, które miały poważniejsze awarie?

Hubert

Post autor: Hubert »

J-31 pisze:To się okaże, natomiast mnie się udało ostatnio w "wyśledzić" taką oto sytuację. Nie wiem jaką rolę spełniał tamten pan, ale byłem świadkiem jak innego kierowcę prowadziła kobieta - pracownik ITS. Pokazywała mu trasę.

Oczywiście, meżczyzna w białej koszuli był tylko przypadkowym pasażerem. ;)
To ja ci powiem. Ta pani to była "pilotka". Przez okres 2 tygodni taka pani/ pan od otrzymania pracy z tobą jeździ. Jeździ żeby ci pokazać wóz , linie, żebyś nie zgłupiał jak sam wyjedziesz na miasto. Mam nadzieje że zrozumiale ci to wyjaśniłem. Jak coś to PW.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Hubert pisze:To ja ci powiem. Ta pani to była "pilotka
Dzięki. Wszystko jasne i zrozumiałe... :)
Adrian_ pisze:i czy były wśród nich jakieś MAN-y, które miały poważniejsze awarie?
Pamiętam, że jeden z ich autobusów miał problem z zawieszenie, szorował tylnym zwisem po jezdni. I jeździł tak dłuższy czas. Chyba go wyremontowali, bo od dawna go już nie widzę. Numeru taborowego nie pamiętam.

Tak poza tym firma mocno eksploatuje swoje MAN-y NL223. One w tygodniu prawie wszystkie pięknie obsługują komunikację miejską. Natomiast w weekendy - wcale nie mają wolnego - pojawiają się na kilku darmowych liniach do Maximusa (C.H. 19 km od Warszawy).

Tych "darmowych" linii jest chyba ze trzy (na al. Zieleniecką - cały tydzień, dodatkowo w weekendy: na Kabaty przez Piaseczno, oraz do Ursusa przez Nadarzyn i Piastów) ;)

Kiedy przejeżdżałem, w maju, obok ich zajezdni, to naprawdę rezerwy stało bardzo mało :)

TJ

Post autor: TJ »

Witam.
Sprawa z OSK ITS jest troche skomplikowana
1. Instruktorzy dostają 10zł/h -> nie było chętnych z Wawy więc mają instruktorów odległych stron
2. Nie ma póki co instruktorów na przeguby (a to mu najbardziej potrzebne)
3. Ośrodek jest porządnie przygotowany
4. Potrącanie z pensji nie wchodzi chyba w gre -> w MZA była taka opcja kilka lat temu, ale skonczyła się tylko masą spraw sądowych bo kierowcy po kilku miesiącach odchodzili i nie było mowy o płaceniu.
5. Z tego co wiem, to ITS wszedł w układ z urzędem pracy - szkolenia dla bezrobotnych finansowane przez urząd. Tutaj też mogą być problemy, ponieważ znaczna część bezrobotnych bedzie kierowana z przymusu, więc mimo wielu kursantów może być mało osób podchodzących do egzaminu...
6. Cenowo jest bardzo porównywalnie z MZA
7. Do pracy podobnie jak w MZA będą przyjmowali wszystkich chętnych (zresztą cały czas tak jest)

Reasumując
Pomysł bardzo dobry, wykonanie też porządne. Z oceną poziomu szkolenia musimy poczekać troche. Jedyną niepokojącą rzeczą jest próba oszczędzania na pracownikach co może się kiepsko skończyć.

Ciekawe też jak bedzie ze zdawalnością. W MZA mają ponad 84% z 1 podejściem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”