Michalczewski (dawniej: ITS)

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
drentwy

Post autor: drentwy »

^ Na TWB jest już zdjęcie A-245 :)
J-31 pisze:A propo. A czy Orientujesz się może, czy po zakończeniu dostaw ITS docelowo obejmie tymi Lionsami jakąś linię w 100 % kursów w dni powszednie ?
Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?)- ale mnie o to nie pytaj, bardziej interesują mnie autobusy same w sobie niż dogłębne wnikanie w meandry naszej komunikacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?) (...)
Miałem na myśli dni powszednie. Bo w święta pewnie tak, ale skoro już to...

To jest rozkład linii 509
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/509/125302.HTM

A to jest rozkład linii 510
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/510/125305.HTM

A z tego wynika, że liczba kursów niskopodłowych, w dni powszednie znacząco wzrosła - oba rozkłady zmieniono 1-szego lutego. To fakt, ale wciąż kilka kursów wykonuje MZA swoimi Ikarusami. :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.
Ooops. Zaskoczyłeś mnie :P Ale to dlatego, że rzadko bywam na Bielanach (linia 181). A i na linię 407 nie zaglądam zbyt często. Mój błąd. Muszę w końcu zajrzeć :)

A propo - A238 dostał boczną reklamę na folii "one-vision". Jednak jadąc samochodem nie mogłem przyjrzeć się bliżej co to za reklama :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co by nie było, że tylko krytykujemy firmę ITS A Michalczewski Oddz. W-wa. Firma, mimo ogólnie panującego brudu na ulicach - umyła swoje Lion'sy. Aż normalnie się świecą. :mruga:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:Co by nie było, że tylko krytykujemy firmę ITS A Michalczewski Oddz. W-wa. Firma, mimo ogólnie panującego brudu na ulicach - umyła swoje Lion'sy. Aż normalnie się świecą. :mruga:
W końcu dzisiaj jest już komplet 50 wozów przegubowych +5 rezerwowych na mieście w firmie ITS Michalczewski.
Więc trzeba było to jakoś uczcić. :biggrin:
Ostatnie linie które załapały się na obsługe ITS to 156 2 brygady,186 3 brygady,404 2 brygady,801 3 brygady.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Achaaa. To teraz rozumiem. ITS ma ciche święto. Ok. Dzięki za informację. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Widziałem dzisiaj rano A254 - obsługiwał linię 520. I mała ciekawostka. Ten autobus już nie posiada odsuwanych okien - w ogóle ich nie ma. Natomiast ma dwa odchylane okna. :shocked:

Czyżby ostatnia dostawa Lion'sów charakteryzowała się już całkowitym porzuceniem odsuwanych okien ? :mruga:

drentwy

Post autor: drentwy »

J-31 pisze:Widziałem dzisiaj rano A254 - obsługiwał linię 520. I mała ciekawostka. Ten autobus już nie posiada odsuwanych okien - w ogóle ich nie ma. Natomiast ma dwa odchylane okna. :shocked:
Fakt, ciekawe OCB?

Swoją drogą - ITS wcale nie ma jeszcze wszystkich Lionsów - na Przegubowcu napisali, że brakuje jeszcze A251 (ma dotrzeć w przyszłym tygodniu).

56247

Post autor: 56247 »

J-31 pisze:Czyżby ostatnia dostawa Lion'sów charakteryzowała się już całkowitym porzuceniem odsuwanych okien ?
To ciekawie zapowiada się lato , w wozach tego prywaciarza... :wall: :twisted: :diabeł:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

56247 pisze:To ciekawie zapowiada się lato , w wozach tego prywaciarza...
Przecież one są klimatyzowane :chytry:

drentwy

Post autor: drentwy »

Jeśli chodzi o okna - na grupie dyskusyjnej ZTMu głos zabrał autor ostatnich zdjęć Lion'sów zamieszczonych na "Przegubowcu". Ponoć okna uchylne to stan przejściowy, tylko po to, aby wozy mogły wyjechać na linie. Producent okien przesuwanych nie poradził sobie z ich pękaniem, więc zabrała się za to inna firma - testy wypadły pomyślnie i za jakiś czas okna znów będą stopniowo wymianiane - tym razem na zgodne z treścią przetargu. Trzymajmy kciuki :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Wow. A to Ci wiadomość :P . Ciekawy jestem, czy przy okazji odnowią te zerwane napisy w pierwszych egzemplarzach :)

Lopez

Post autor: Lopez »

J-31 pisze:Ciekawy jestem, czy przy okazji odnowią te zerwane napisy w pierwszych egzemplarzach
Jakie napisy? "ITS Michalczewski". A to nie było tak, że ZTM uznał, że logo firmy zajmuje zbyt dużą powierzchnię i wtedy je usunęli?

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Lopez pisze:A to nie było tak, że ZTM uznał, że logo firmy zajmuje zbyt dużą powierzchnię i wtedy je usunęli?
Nie, to zdecydowanie było tak, że napisy się zdezintegrowały w związku z wymianą okien, a potem je poodklejali całkiem, żeby to jakoś wyglądało.
Przecież gdyby ZTM tak uznał, nie zdejmowaliby ich po kawałku ;)

Lopez

Post autor: Lopez »

plocmaster pisze:Przecież gdyby ZTM tak uznał, nie zdejmowaliby ich po kawałku
W każdym razie logo też ITS miał wymienić na mniejsze.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

To granda z tym wyglądem NG363, przecież te z pierwszej serii każdy ma inaczej okna :shocked: napisy ma co drugi, trzeci. Głupiego to robota.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

7370 pisze:To granda z tym wyglądem NG363, przecież te z pierwszej serii każdy ma inaczej okna napisy ma co drugi, trzeci. Głupiego to robota.
To przez te wypadające okna, trzeba było szybko zastąpić czymś wadliwy produkt, i nie było czasu na rozczulanie się nad napisami i pilnowanie, żeby każdy z autobusów miał je tak samo rozmieszczone. Ale teraz wymienią im ponownie okna na przesuwne, tym razem już na wersję niewypadającą, i skompletują napisy.

Filip7370

Post autor: Filip7370 »

ale teraz chyba można się nad tym porozwozić i coś zrobić, nie wiem dlaczego ZTM w ogóle nie myśli nad jakąkolwiek estetyką.

faja_k
Posty: 6027
Rejestracja: 2007-01-08, 21:57
Lokalizacja: Nie jest kolorowo.

Post autor: faja_k »

Ja tam wolę jak przewoźnik dba o to, by okno nie wypadło z ramy i nie walnęło mi w łeb, niż że dba o estetykę. Najpierw bezpieczeństwo. Co według Ciebie powinni zrobić? Trzymać te wozy w zajezdni aż do rozwiązania problemu?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”