Michalczewski (dawniej: ITS)

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Tak. To prawda. Zatem cała nadzieja w tej klimie. No, ale póki co mamy prawie zimę, więc jeszcze nie ma się czym przejmować. :mruga:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Szanowni koledzy, aby nieco zobrazować Wam najnowsze nabytki ITS-u, mam na myśli ostatnie 12 szt., które już kursują po Warszawie. Postanowiłem zrobić im rysunki. Pokazują one dokładnie stan tych pojazdów: ;)

Bok, od strony drzwi
Bok, druga strona

drentwy

Post autor: drentwy »

Od dobrych kilku dni na zajezdni przy Płochocińskiej stoją kolejne nowe MANy, tym razem przyjechało ponoć 13 wozów. A229 wyjechał na linię już dziś, fotka jest na TWB. Ostatnio szybko idzie, jeszcze tylko 18 sztuk...

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

drentwy pisze:Od dobrych kilku dni na zajezdni przy Płochocińskiej stoją kolejne nowe MANy, tym razem przyjechało ponoć 13 wozów. A229 wyjechał na linię już dziś, fotka jest na TWB. Ostatnio szybko idzie, jeszcze tylko 18 sztuk...
No jak było 23 wozy A223 ,a jest teraz A234 to przybyło 11 nowych wozów ,a nie 13.

[size=0] takie małe sprostowanie[/size]

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Hmm, mówisz? Powtarzam tylko co słyszałem, osobiście nie byłem na Płochocińskiej już z rok... Trzebyby to jakoś sprawdzić :roll: Ktoś chętny? ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Ktoś chętny? ;)
Tylko nie Patrz na mnie :chytry: Nie wybieram się, bo.. nie muszę. Wystarczą mi obserwacje taborowe :mruga:

Ostatni największy numer taborowy, którego widziałem w Sylwestra była A231. :P

Pozwólcie, że uzupełnię jeszcze Wasze informacje. ITS A Michalczewski obsługuje już więcej linii... Kolejną, obsługiwaną linią jest przyspieszona 520... :P

Ok. Zróbmy mały bilans linii na których pojawiają się MAN-y Lion's City: :D
=> 167 (Chomiczówka - Siekierki Sanktuarium)
=> 195 (Natolin Płn - Huta)
=> 508 (Nowodwory - Metro Pl. Wilsona)
=> 509 (Nowodwory - Gocławek)
=> 510 (Nowodwory - Dw. Centralny)
=> 520 (Chomiczówka - Marysin)

Na wszystkich wymienionych liniach autobusy ITS-u pojawiają się wyłącznie na kursach wskazanych w rozkładzie jazdy jako "niskopodłogowe", pozostałe kursy obsługuje MZA, najczęściej Ikarusami 280. Chociaż w przypadku linii 195 i 167 pojawiają się też SU 15 (195) oraz Jelcze M181M (167) i SU 18 III (195, 167)

Czy coś pominąłem ? ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Ostatni największy numer taborowy, którego widziałem w Sylwestra była A231.
Obecnie ITS eksploatuje już w ruchu liniowym także MANy- o nr taborowych A232 oraz A233 :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Obecnie ITS eksploatuje już w ruchu liniowym także MANy- o nr taborowych A232 oraz A233 :)

Być może, ja opieram się jednak na moich obserwacjach ;)

PS. A gdzie to Przeczytałeś ? :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Być może, ja opieram się jednak na moich obserwacjach

PS. A gdzie to Przeczytałeś ?
Nigdzie. Po prostu na TWB znajdują się już zdjęcia tych autobusów w służbie liniowej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Nigdzie. Po prostu na TWB znajdują się już zdjęcia tych autobusów w służbie liniowej.
Ok. Adrian Zwracam Ci honor. Dobrze wypatrzyłeś A233 na TWB. Ja też go zobaczyłem. Wczoraj po południu kursował po linii 520.

A propo. Muszę przyznać, że ITS-owskie MANy LC, naprawdę często pojawiają się teraz na Marszałkowskiej. Co kilkanaście minut widać jak któryś śmiga. A one naprawdę śmigają. Wczoraj na Marszałkowskiej "goniłem" samochodem A233 i.... był taki szybki, że prawie mi uciekł :mruga:

Będąc w Sylwestra (niedziela) na nowej stacji metra, postanowiłem wyjść na powierzchnię by tam trochę pofocić. Stałem tam zaledwie parę minut, a w tym samym czasie co chwila przyjeżdżał jakiś MAN LC (ITS)... :P

Sfociłem tylko trzy (A203>508,A212>510, A219>195) - w przeciągu 10 minut :retard:
Obrazek Obrazek Obrazek

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Kurcze, naprawdę mogliby zacząć je myć :roll: Ze względu na porę zimową daję im kredyt zaufania, ale jeśli wiosną MANy też będą jeździły takie usyfione to :wall:

Co do liczby Lion'sów w ITSie - forumowicz beni napisał na Wawkomie coś takiego:
Pierwsza partia 12
Druga partia 12
Trzecia partia 10 ale przyszło do A237
Czwarta partia 10
Ostatnia 11
Z obserwacji taborowych i z tego posta wynika, że w tej dostawie przyjechało 10 sztuk z numerami nie do końca po kolei - od A-225 do A-233 i dodatkowo A-237, ale czy to prawda...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Z obserwacji taborowych i z tego posta wynika, że w tej dostawie przyjechało 10 sztuk z numerami nie do końca po kolei - od A-225 do A-233 i dodatkowo A-237, ale czy to prawda...
Jak by co, to ja nadal prowadzę obserwację taborową. I póki co najwyższy zauważony przeze mnie numer to A233. Jak coś więcej zobaczę, to oczywiście dam znać. :P

A tak naprawdę, to mnie w zasadzie interesuje ile faktycznie autobusów kupił ITS Michalczewski. Czy rzeczywiście będzie to 55 sztuk jak podał Beni ? On może mieć rację :roll:

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Z tego co pamiętam liczba 55 wymieniana jest praktycznie od początku, czemu coś miałoby się zmienić? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Z tego co pamiętam liczba 55 wymieniana jest praktycznie od początku, czemu coś miałoby się zmienić? :)
Nie chciałbym się upierać, ale po prostu życie lubi sprawiać niespodzianki. No i ja właśnie czekam na zakończenie dostaw. ;)

A propo. A czy Orientujesz się może, czy po zakończeniu dostaw ITS docelowo obejmie tymi Lionsami jakąś linię w 100 % kursów w dni powszednie ? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uwaga sam się cytuję. :mruga:
A zatem jam, że to własnoręcznie pisze:Ok. Zróbmy mały bilans linii na których pojawiają się MAN-y Lion's City:
=> 167 (Chomiczówka - Siekierki Sanktuarium)
=> 195 (Natolin Płn - Huta)
=> 508 (Nowodwory - Metro Pl. Wilsona)
=> 509 (Nowodwory - Gocławek)
=> 510 (Nowodwory - Dw. Centralny)
=> 520 (Chomiczówka - Marysin)
A jest to ważne, ponieważ od 1-szego lutego doliczamy do tego jeszcze linię 185 - Gwiaździsta - Natolin Płd. Jedna z najdłuższych linii. Jest ona współobsługiwana przez ITS i MZA. MZA wysyła na nią swoje SU15 oraz SU 18 III z "Ostrobramskiej". Pojawiają się również Ikarusy. ;)

Jednocześnie liczba autobusów MAN NG263 LC się zwiększyła. Najwyższy zaobserwowany przeze mnie numer to A240. Czyli na pewno ITS A Michalczewski ma już 40 szt. nowych autobusów. :P

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Na TWB jest już zdjęcie A-245 :)
J-31 pisze:A propo. A czy Orientujesz się może, czy po zakończeniu dostaw ITS docelowo obejmie tymi Lionsami jakąś linię w 100 % kursów w dni powszednie ?
Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?)- ale mnie o to nie pytaj, bardziej interesują mnie autobusy same w sobie niż dogłębne wnikanie w meandry naszej komunikacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?) (...)
Miałem na myśli dni powszednie. Bo w święta pewnie tak, ale skoro już to...

To jest rozkład linii 509
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/509/125302.HTM

A to jest rozkład linii 510
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/510/125305.HTM

A z tego wynika, że liczba kursów niskopodłowych, w dni powszednie znacząco wzrosła - oba rozkłady zmieniono 1-szego lutego. To fakt, ale wciąż kilka kursów wykonuje MZA swoimi Ikarusami. :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.
Ooops. Zaskoczyłeś mnie :P Ale to dlatego, że rzadko bywam na Bielanach (linia 181). A i na linię 407 nie zaglądam zbyt często. Mój błąd. Muszę w końcu zajrzeć :)

A propo - A238 dostał boczną reklamę na folii "one-vision". Jednak jadąc samochodem nie mogłem przyjrzeć się bliżej co to za reklama :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co by nie było, że tylko krytykujemy firmę ITS A Michalczewski Oddz. W-wa. Firma, mimo ogólnie panującego brudu na ulicach - umyła swoje Lion'sy. Aż normalnie się świecą. :mruga:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”