Michalczewski (dawniej: ITS)

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Ktoś chętny? ;)
Tylko nie Patrz na mnie :chytry: Nie wybieram się, bo.. nie muszę. Wystarczą mi obserwacje taborowe :mruga:

Ostatni największy numer taborowy, którego widziałem w Sylwestra była A231. :P

Pozwólcie, że uzupełnię jeszcze Wasze informacje. ITS A Michalczewski obsługuje już więcej linii... Kolejną, obsługiwaną linią jest przyspieszona 520... :P

Ok. Zróbmy mały bilans linii na których pojawiają się MAN-y Lion's City: :D
=> 167 (Chomiczówka - Siekierki Sanktuarium)
=> 195 (Natolin Płn - Huta)
=> 508 (Nowodwory - Metro Pl. Wilsona)
=> 509 (Nowodwory - Gocławek)
=> 510 (Nowodwory - Dw. Centralny)
=> 520 (Chomiczówka - Marysin)

Na wszystkich wymienionych liniach autobusy ITS-u pojawiają się wyłącznie na kursach wskazanych w rozkładzie jazdy jako "niskopodłogowe", pozostałe kursy obsługuje MZA, najczęściej Ikarusami 280. Chociaż w przypadku linii 195 i 167 pojawiają się też SU 15 (195) oraz Jelcze M181M (167) i SU 18 III (195, 167)

Czy coś pominąłem ? ;)

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Ostatni największy numer taborowy, którego widziałem w Sylwestra była A231.
Obecnie ITS eksploatuje już w ruchu liniowym także MANy- o nr taborowych A232 oraz A233 :).

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Obecnie ITS eksploatuje już w ruchu liniowym także MANy- o nr taborowych A232 oraz A233 :)

Być może, ja opieram się jednak na moich obserwacjach ;)

PS. A gdzie to Przeczytałeś ? :mruga:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

J-31 pisze:Być może, ja opieram się jednak na moich obserwacjach

PS. A gdzie to Przeczytałeś ?
Nigdzie. Po prostu na TWB znajdują się już zdjęcia tych autobusów w służbie liniowej.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Adrian_ pisze:Nigdzie. Po prostu na TWB znajdują się już zdjęcia tych autobusów w służbie liniowej.
Ok. Adrian Zwracam Ci honor. Dobrze wypatrzyłeś A233 na TWB. Ja też go zobaczyłem. Wczoraj po południu kursował po linii 520.

A propo. Muszę przyznać, że ITS-owskie MANy LC, naprawdę często pojawiają się teraz na Marszałkowskiej. Co kilkanaście minut widać jak któryś śmiga. A one naprawdę śmigają. Wczoraj na Marszałkowskiej "goniłem" samochodem A233 i.... był taki szybki, że prawie mi uciekł :mruga:

Będąc w Sylwestra (niedziela) na nowej stacji metra, postanowiłem wyjść na powierzchnię by tam trochę pofocić. Stałem tam zaledwie parę minut, a w tym samym czasie co chwila przyjeżdżał jakiś MAN LC (ITS)... :P

Sfociłem tylko trzy (A203>508,A212>510, A219>195) - w przeciągu 10 minut :retard:
Obrazek Obrazek Obrazek

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Kurcze, naprawdę mogliby zacząć je myć :roll: Ze względu na porę zimową daję im kredyt zaufania, ale jeśli wiosną MANy też będą jeździły takie usyfione to :wall:

Co do liczby Lion'sów w ITSie - forumowicz beni napisał na Wawkomie coś takiego:
Pierwsza partia 12
Druga partia 12
Trzecia partia 10 ale przyszło do A237
Czwarta partia 10
Ostatnia 11
Z obserwacji taborowych i z tego posta wynika, że w tej dostawie przyjechało 10 sztuk z numerami nie do końca po kolei - od A-225 do A-233 i dodatkowo A-237, ale czy to prawda...

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Z obserwacji taborowych i z tego posta wynika, że w tej dostawie przyjechało 10 sztuk z numerami nie do końca po kolei - od A-225 do A-233 i dodatkowo A-237, ale czy to prawda...
Jak by co, to ja nadal prowadzę obserwację taborową. I póki co najwyższy zauważony przeze mnie numer to A233. Jak coś więcej zobaczę, to oczywiście dam znać. :P

A tak naprawdę, to mnie w zasadzie interesuje ile faktycznie autobusów kupił ITS Michalczewski. Czy rzeczywiście będzie to 55 sztuk jak podał Beni ? On może mieć rację :roll:

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Z tego co pamiętam liczba 55 wymieniana jest praktycznie od początku, czemu coś miałoby się zmienić? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Z tego co pamiętam liczba 55 wymieniana jest praktycznie od początku, czemu coś miałoby się zmienić? :)
Nie chciałbym się upierać, ale po prostu życie lubi sprawiać niespodzianki. No i ja właśnie czekam na zakończenie dostaw. ;)

A propo. A czy Orientujesz się może, czy po zakończeniu dostaw ITS docelowo obejmie tymi Lionsami jakąś linię w 100 % kursów w dni powszednie ? :)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Uwaga sam się cytuję. :mruga:
A zatem jam, że to własnoręcznie pisze:Ok. Zróbmy mały bilans linii na których pojawiają się MAN-y Lion's City:
=> 167 (Chomiczówka - Siekierki Sanktuarium)
=> 195 (Natolin Płn - Huta)
=> 508 (Nowodwory - Metro Pl. Wilsona)
=> 509 (Nowodwory - Gocławek)
=> 510 (Nowodwory - Dw. Centralny)
=> 520 (Chomiczówka - Marysin)
A jest to ważne, ponieważ od 1-szego lutego doliczamy do tego jeszcze linię 185 - Gwiaździsta - Natolin Płd. Jedna z najdłuższych linii. Jest ona współobsługiwana przez ITS i MZA. MZA wysyła na nią swoje SU15 oraz SU 18 III z "Ostrobramskiej". Pojawiają się również Ikarusy. ;)

Jednocześnie liczba autobusów MAN NG263 LC się zwiększyła. Najwyższy zaobserwowany przeze mnie numer to A240. Czyli na pewno ITS A Michalczewski ma już 40 szt. nowych autobusów. :P

drentwy

Post autor: drentwy »

^ Na TWB jest już zdjęcie A-245 :)
J-31 pisze:A propo. A czy Orientujesz się może, czy po zakończeniu dostaw ITS docelowo obejmie tymi Lionsami jakąś linię w 100 % kursów w dni powszednie ?
Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?)- ale mnie o to nie pytaj, bardziej interesują mnie autobusy same w sobie niż dogłębne wnikanie w meandry naszej komunikacji ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

drentwy pisze:Nie wiem czy już się tak nie stało (509?,510?) (...)
Miałem na myśli dni powszednie. Bo w święta pewnie tak, ale skoro już to...

To jest rozkład linii 509
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/509/125302.HTM

A to jest rozkład linii 510
=> http://www.ztm.waw.pl/baza/20070205/510/125305.HTM

A z tego wynika, że liczba kursów niskopodłowych, w dni powszednie znacząco wzrosła - oba rozkłady zmieniono 1-szego lutego. To fakt, ale wciąż kilka kursów wykonuje MZA swoimi Ikarusami. :)

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Krzysztof Sokołowski pisze:Do tego trzeba jeszcze doliczyć linie 407[5 brygad] i 181[2 brygady] i 520 [jedna brygada doszła do obecnego ilostanu ITS na tej linii.] to w DP.
Ooops. Zaskoczyłeś mnie :P Ale to dlatego, że rzadko bywam na Bielanach (linia 181). A i na linię 407 nie zaglądam zbyt często. Mój błąd. Muszę w końcu zajrzeć :)

A propo - A238 dostał boczną reklamę na folii "one-vision". Jednak jadąc samochodem nie mogłem przyjrzeć się bliżej co to za reklama :]

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Co by nie było, że tylko krytykujemy firmę ITS A Michalczewski Oddz. W-wa. Firma, mimo ogólnie panującego brudu na ulicach - umyła swoje Lion'sy. Aż normalnie się świecą. :mruga:

Krzysiek

Post autor: Krzysiek »

J-31 pisze:Co by nie było, że tylko krytykujemy firmę ITS A Michalczewski Oddz. W-wa. Firma, mimo ogólnie panującego brudu na ulicach - umyła swoje Lion'sy. Aż normalnie się świecą. :mruga:
W końcu dzisiaj jest już komplet 50 wozów przegubowych +5 rezerwowych na mieście w firmie ITS Michalczewski.
Więc trzeba było to jakoś uczcić. :biggrin:
Ostatnie linie które załapały się na obsługe ITS to 156 2 brygady,186 3 brygady,404 2 brygady,801 3 brygady.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Achaaa. To teraz rozumiem. ITS ma ciche święto. Ok. Dzięki za informację. :P

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Widziałem dzisiaj rano A254 - obsługiwał linię 520. I mała ciekawostka. Ten autobus już nie posiada odsuwanych okien - w ogóle ich nie ma. Natomiast ma dwa odchylane okna. :shocked:

Czyżby ostatnia dostawa Lion'sów charakteryzowała się już całkowitym porzuceniem odsuwanych okien ? :mruga:

drentwy

Post autor: drentwy »

J-31 pisze:Widziałem dzisiaj rano A254 - obsługiwał linię 520. I mała ciekawostka. Ten autobus już nie posiada odsuwanych okien - w ogóle ich nie ma. Natomiast ma dwa odchylane okna. :shocked:
Fakt, ciekawe OCB?

Swoją drogą - ITS wcale nie ma jeszcze wszystkich Lionsów - na Przegubowcu napisali, że brakuje jeszcze A251 (ma dotrzeć w przyszłym tygodniu).

56247

Post autor: 56247 »

J-31 pisze:Czyżby ostatnia dostawa Lion'sów charakteryzowała się już całkowitym porzuceniem odsuwanych okien ?
To ciekawie zapowiada się lato , w wozach tego prywaciarza... :wall: :twisted: :diabeł:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”