MZK Kędzierzyn-Koźle

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
solaris150

Post autor: solaris150 »

To zależy, bo np. jeśli solaris będzie chciał wygrać przetarg to wiemy co oferuje ponieważ takie wozy mamy już a możemy zyskać troszkę niższą cenę. Więc nie zawsze musi być tak że za niższą cenę mamy jakość wykonania gorszą ;)

[ Dodano: 2010-04-21, 00:51 ]
Witam, Sor w wersji krótszej przybył już do MZK Kędzierzyn-Koźle. Pozdrawiam

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Niewiedziałem że Solaris Alpino też będzie u nas testowany :)
Jestem mile zaskoczony :D Wie ktoś do kiedy ten solarisek będzie testowany w MZK??

Awatar użytkownika
KB
Kierowca
Kierowca
Posty: 881
Rejestracja: 2008-09-13, 16:14
Lokalizacja: BB/Katowice/Rybnik
Kontakt:

Post autor: KB »

Tym razem na testach w Kędzierzynie mniejszy (tak jak przypuszczałem) 8,5-metrowy SOR'ek oraz Alpino z Augustowa.
Obrazek Obrazek

solaris150

Post autor: solaris150 »

Heh ,a to psikus, nikt nie mówił, że solaris Alpinio również będzie testowany.
A mijałem go na autostradzie wczoraj :) i kto By powiedział, że do KK jedzie :) No tak szykuje się przetarg na małe autobusy więc jak widać solaris również jest brany pod uwagę.

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

Jakaś moda na testowanie tych Alpino czy co :P ?

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

stachu pisze:Jakaś moda na testowanie tych Alpino czy co :P ?
Po prostu "dziś w promocji, mamy Alpino". SB&C zapewne słabo idzie sprzedaż tych małych autobusików, toteż zapewne chcą ją poprawić - no i wysyłają Alpino, gdzie się da. ;)

Awatar użytkownika
stachu
Posty: 861
Rejestracja: 2007-07-18, 19:42
Lokalizacja: Gliwice ( całe woj. śląskie)

Post autor: stachu »

J-31 pisze:
stachu pisze:Jakaś moda na testowanie tych Alpino czy co :P ?
Po prostu "dziś w promocji, mamy Alpino". SB&C zapewne słabo idzie sprzedaż tych małych autobusików, toteż zapewne chcą ją poprawić - no i wysyłają Alpino, gdzie się da. ;)
Zapewne. Nie zdziwie sie jak Alpino bedzie testowane w Gliwcach na 224 :D :diabeł:

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Alpino nie jest taki zły... Nawet przypadł mi do gustu ;) Według mnie jest lepiej wykonany niż SOR.

solaris150

Post autor: solaris150 »

Pewnie, że solaris jest lepiej wykonany, jest nafaszerowany elektroniką tak jak su 12 wiec nie ma czym się dziwić. Ale jedno się różni znacząco co do tych dwóch autobusów: Cena Panowie Cena!!!

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Właśnie się boje, że cena przeważy w przetargu.

marexgt

Post autor: marexgt »

Nowe Solarisy pojawią się w Kędzierzynie - Koźlu :) http://lokalna24.pl/news/?act=one&from= ... es&id=3999

solaris150

Post autor: solaris150 »

Witam, na dniach przyjadą 4 nowe fabrycznie autobusy do Kędzierzyna Koźla, będą to modele solaris urbino III generacji, natomiast do końca lutego przybędzie aż 12 fabrycznie nowych autobusów, 4 solarisy urbino III generacji oraz 8 Sor-ów klasy midi.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Ciekawy jestem jak SOR poradzi sobie ze schematem malowania stosowanym na SU12 III ? :cool:

marexgt

Post autor: marexgt »

Zauważyłem że temat dawno nie poruszany , a szkoda bo się dużo działo przez ten czas.
Kilka tygodni temu do Kędzierzyna - Koźla przybyło aż 12 nowych autobusów: 4 Solarisy Urbino 12 #167 #168 # 169 # 170 i 8 SOR-ów CN8,5 #4 #5 # 6 # 7 # 8 # 9 # 10 # 11. Solarisy zaczęły jeździć pod koniec lutego , a Sory od wczoraj (1 marca). A w grudniu również przejechały 4 nowe Solarisy Urbino 12 # 163 # 164 # 165 # 166. I już w kędzierzyńskim MZK jest aż 21 Solarisów Urbino 12.Większość pieniędzy na zakup autobusów pochodziło z Unii Europejskiej. Również między czasie mały remont przeszedł Ikarus 280 # 315 i ma nowe malowanie. Również dwa autobusy poszły na złom.Konkretnie to Ikarus 280 # 304 i Ikarus 280 # 209. I to chyba wszystko.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Marexgt - Miałbyś może jakieś zdjęcie #315, ale pokazujące bok - bo na TWB jest zdjęcie tylko przodu ? ;)

No i przy okazji, prosiłbym o zdjęcia Waszych SOR-ów, bo na TWB nie znalazłem ;)

marexgt

Post autor: marexgt »

Popełniłem błąd. Te SORY BN8,5 a nie CN8,5 jak wcześniej podałem.

Nie mam żadnych fotek , ale Ikarusa będzie mi ciężko upolować , ale wygląda tak samo jak pozostałe Ikarusy 280 (oprócz # 314) , a SOR-a na pewno ustrzelę bo od wczoraj są a już cztery razy nim jechałem.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

marexgt pisze: (...) a SOR-a na pewno ustrzelę bo od wczoraj są a już cztery razy nim jechałem.
Oki, jak Będziesz miał jakieś fotki, to będę wdzięczny ;)

MKM_KK
Posty: 118
Rejestracja: 2009-03-16, 20:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: MKM_KK »

Jeśli chodzi o fotki Ikarusów to obawiam się, że będą z tym problemy. Powodem są właśnie nowe autobusy. MZK wprowadza "politykę oszczędnościową" i wypuszcza coraz mniej Ikarusów 280 (o Jelczach nie wspomne). Zatem możemy zauważyć takie absurdy jak wprowadzanie SOR-ów na kursy obsługiwane niegdyś taborem przegubowym. Jednak ma to również swoje dobre strony. Na linie mało uczęszczane można wkońcu spotkać niskopodłogowe, krótkie (w sam raz) autobusy. Kiedyś (np. na 14) kursowały Jelcze M11. Zatem komfort jazdy nieco się poprawił. Niestety wszystkich absurdów MZK niezdołało wyeliminować. Przykładami są dublujące się kursy linii obsługujących pętle KO¬LE WYSPA. Chodzi mi o linie (4,14,W).

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Mnie interesują zdjęcia tych SORów jak tylko ktoś będzie miał proszę o wrzucenie.

marexgt

Post autor: marexgt »

Za niedługo otwierają Most Długosza linia W nie będzie jeździć i wszystko wróci do normy.Bo kursy przez nową obwodnicę przynosiły duże straty dla MZK. Fotki będą za kilka dni. Tak dla informacji napiszę że SOR-y mają prawie takie same malowanie jak Solarisy.Różnią się tym że mają o jeden dwa paski mniej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”