Tychy: PKM znów oddaje linię

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.

Jak oceniam sytuację taborową PKM Tychy w skali ocen szkolnych:

niedostatecznie
0
Brak głosów
dopuszczająco
3
43%
dostatecznie
3
43%
dobrze
1
14%
bardzo dobrze
0
Brak głosów
celująco...
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 7

james206

Tychy: PKM znów oddaje linię

Post autor: james206 »

PKM Tychy oddał kolejną swoją linię oddał w ręce podwykonawcy. Od 4 września linię 605 z Mikołowa do Orzesza obsługuje Meteor Jaworzno. Jest to już druga linia przekazana w tym roku Meteorowi. Od 1 czerwca jaworznicki przewoźnik obsługuje linię 69 relacji Mikołów-¯ory. Powodem takiego stanu rzeczy jest brak odpowiedniej ilości sprawnego taboru na stanie tyskiego PKM-u. Meteor zresztą również nie posiada specjalnie dużej nadwyżki autobusów, nie przeszkadza im to jednak w obejmowaniu kolejnych zadań. Niestety odbija się to później na właściwej realizacji np. gwarantowanych kursów taborem niskopodłogowym. Widok "wysokiego" jelcza na linii 45 nikogo już nie dziwi.

Od pierwszego dnia na linii 605 kursują najczęściej dwa jelcze - 120M nr tab. 820 i M121 nr tab. 864

#820 - Mikołów Wygoda

#864 - meteorowy niskopodłogowiec na 605

¬ródło: http://www.wpk.katowice.pl/

Przy pisaniu mojego poprzedniego tematu umknęła mi bardzo ważna kwestia. Wierzcie, ale naprawdę nie cieszy mnie sprawdzanie się moich czarnych wizji. Jak więc widzimy przejęcie 605 stało się faktem. O ile wystawiony gniot #864 po remoncie nawet coś sobą reprezentuje, o #820 nie można już tego samego powiedzieć... Czekajmy na dalszy rozwój sytuacji. Powiem Wam tylko 2 ciekawostki. PKM Tychy w ciągu 3 lat zredukował liczbę wozów ze 113 na 87... Od października z posiadanych przez nich 34 lini, podwykonawców spotkamy na... 11 :!: :cry:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Powiedziałbym - ooops. To rzeczywiście nie wygląda dobrze. :/

Dziwi mnie fakt, że PKM Tychy redukuje tabor. Czy samorząd Tych nie zamierza wspomóc PKM-u w kwestiach finansowych ? :cool:

Adrian_

Post autor: Adrian_ »

Widzę, ze PKM Tychy coraz bardziej próbuje się pogrążyć. Jakby nie było chyba wpadli już w małą spiralę, czyli mniej linii>mniej autobusów. Mam tylko nadzieję, iż taki obrót sprawy nie spowoduje wzrostu cen biletów na liniach PKM Tychy, bo wtedy było by już beznadziejnie. Władze Tych powinny zająć się tą sprawą, póki jeszcze nie jest za późno i wysupłać jakąś niewielka dotację dla tego przedsiębiorstwa, ale podejrzewam, ze jak zwykle urzędnicy zignorują trudną sytuację PKM-u :/.

Awatar użytkownika
pmaster
Posty: 10000
Rejestracja: 2005-10-31, 16:42
Lokalizacja: Europa Środkowa

Post autor: pmaster »

Adrian_ pisze:Mam tylko nadzieję, iż taki obrót sprawy nie spowoduje wzrostu cen biletów na liniach PKM Tychy, bo wtedy było by już beznadziejnie.
ROTFL
Od biletów jest MZK nie PKM. PKM to tylko przewoźnik, organizatorem jest MZK.

james206

Post autor: james206 »

J-31 pisze:Dziwi mnie fakt, że PKM Tychy redukuje tabor. Czy samorząd Tych nie zamierza wspomóc PKM-u w kwestiach finansowych ?
Już od dawna umywają od tego ręce. Zakupy PKMu finansowane są wyłącznie z odpisów amortyzacyjnych z przychodów firmy. SU12 i 15 z kolei były wzięte na kredyt. :wall:
Adrian_ pisze:mniej linii>mniej autobusów
W ostatnich latach tyskie MZK zlikwidowało min. linie:8, 63, 161 oraz 686. Próbowano też drastycznie skorygować trasy 1 i 33. ¯e nie wspomnę już o zmniejszonym takcie pozostałych lini. :roll:

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

PszonaR pisze:Już od dawna umywają od tego ręce. Zakupy PKMu finansowane są wyłącznie z odpisów amortyzacyjnych z przychodów firmy. SU12 i 15 z kolei były wzięte na kredyt :wall:
Czyli tak naprawdę PKM Tychy został pozostawiony sam sobie, bez pomocy władz samorządowych :nuts:

....PKM, pozostawiony bez wsparcia, może upaść. I co wtedy zrobią radni Tych ? :mruga:

Czy komuś na tym zależy, aby firma zniknęła z rynku ? :chytry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”