MPK Rzeszów

Organizatorzy transportu miejskiego, przewoźnicy komunikacji miejskiej, wykazy taboru.
Mrozard
Moderator
Moderator
Posty: 1563
Rejestracja: 2009-06-18, 10:17
Lokalizacja: co

Post autor: Mrozard »

Jezusie Przenajświętszy, to telepie się gorzej niż nasze Scanie - ba, gorzej niż Neoplany i co niektóre starsze DABy! Masakra...

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Ja uważam że duuużo lepszym posunięciem byłoby zakupienie kilku używanych MB O405 lub Citaro. Przynajmniej są tańsze niż nówka, cichsze i wygodniejsze.

Awatar użytkownika
Coffee
Posty: 1499
Rejestracja: 2006-05-19, 16:21
Lokalizacja: Kraków - Borek Fał.
Kontakt:

Post autor: Coffee »

mrozard pisze:Jezusie Przenajświętszy, to telepie się gorzej niż nasze Scanie - ba, gorzej niż Neoplany i co niektóre starsze DABy! Masakra...
Oj tam, oj tam. Przesadzacie. Nie jest jeszcze aż tak tragicznie, tym bardziej, iż wóz zaliczył największe zadupia i zakamarki naszego kraju...
Przyjechalibyście do Krakowa, to byście się przekonali jak to brzmi na co dzień w Omniach (w szczególności "prototypowe" #PS141, #PS142 i #PS143), to byście w tedy mogli mówić, że macie dość...
Jednak niema to, jak CN113CLL...

Bartek

Post autor: Bartek »

Powiem więcej, Scania przysłała na testy autobus niesprawny. Komputer co raz to atakuje kierowcę nowymi błędami, a to brak płyny chłodniczego a to awaria silnika. Autobus ma też uszkodzone wtryski dzięki czemu osiąga rewelacyjne spalanie 50l/100km :]
siekierowy pisze:Dobre Autosan i solidność.
W Autosanie nikt się nie obawia, że mu podsufitka na łeb runie :]
A mnie się wydaje że po po prostu Scania przerosła techniką MPK Rzeszów i boją się jej.
Też bym się bał kupować taką tandetę.

ppln

Post autor: ppln »

pr110 pisze:Scania przysłała na testy autobus niesprawny.
To już ich problem że dogadali się z przewoźnikiem typu "Zajechać, zrobić powierzchowne NG, wysłać do ruskich"

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

pr110 pisze:Powiem więcej, Scania przysłała na testy autobus niesprawny. Komputer co raz to atakuje kierowcę nowymi błędami, a to brak płyny chłodniczego a to awaria silnika. Autobus ma też uszkodzone wtryski dzięki czemu osiąga rewelacyjne spalanie 50l/100km :]
PKS Grodzio po prostu zajeździł ten autobus. Ja się często przyglądam pozostałym grodziowym Scaniom i w pozostałych egzemplarzach, elektronika również raportuje kierowcy różne defekty podzespołów pojazdu.

A mimo to, kierowcy wyciskają z nich ile się da. Póki silnik pracuje, autobus się turla - to sie jedzie ;)
pr110 pisze:W Autosanie nikt się nie obawia, że mu podsufitka na łeb runie :]
Nie Przesadzaj. To, że ta podsufitka jest głośna, nie oznacza, że jest niebezpiecznie zamontowana i może spaść. ;)

Najlepszym przykładem, może być choćby to, iż moja skromna osoba, jeżdzi z nimi na codzień i wciąż żyje :mruga:

Swoją drogą. Szkoda, że Scania nie przejrzała tego egzemplarza - np. w serwisie - zanim go wysłała na testy. Bo przecież w ten sposób, to można tylko odstraszyć klienta :chytry:

Awatar użytkownika
Marcin_558
Posty: 4134
Rejestracja: 2006-09-02, 19:08
Lokalizacja: Bydgoszcz/Łochowo
Kontakt:

Post autor: Marcin_558 »

Rzeszów kupi więcej nowych autobusów dla MPK

Nie dwadzieścia, ale od razu pięćdziesiąt nowych autobusów dla MPK Rzeszów chce kupić w tym roku miasto. Przetarg urzędnicy ogłoszą jeszcze w marcu. Pieniądze na zakupy mamy z Unii Europejskiej.

Zgodnie z przygotowanym przez hiszpańską firmę Apia XXI programem poprawy jakości transportu w mieście, do 2013 roku rzeszowskie MPK ma dostać 70 nowych autobusów. Będą to pojazdy 8, 10 i 12-metrowe. Te krótsze mają obsługiwać mniej popularne linie. Część nowego taboru będzie napędzana ekologicznym gazem ziemnym.

- W tej chwili domawiamy szczegóły pierwszego przetargu, który ogłosimy jeszcze w marcu. Początkowo myśleliśmy o kupnie dwudziestu autobusów, ale raczej zamówimy ich od razu pięćdziesiąt. Będą to pojazdy 12-metrowe, zasilane olejem napędowym. Każdy z nich niskopodłogowy, klimatyzowany i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych – mówi Andrzej Bieda p.o. dyr. Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Jeżeli od wyników przetargu nie będzie odwołań, pierwsza dostawa nowych autobusów dotrze do miasta na przełomie czerwca i lipca. Sprzedażą miastu swoich pojazdów są zainteresowane m.in. firmy Scania, Solaris, Autosan i czeski Sor.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... W/35886771

tarzanpata

Post autor: tarzanpata »

50 nowych wozów <b>napewno</b> poprawi ich sytuacje taborową (stado PR110 i 120M). Czekam na przetarg. ;)

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Scanii, to chyba już nie kupią - testy nie wypadły zbyt pomyślnie. Czyli albo Autosan, albo... coś na "S", ale nie napiszę który, by nie zapeszać :retard:

Jelczer
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-22, 23:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jelczer »

Dużo się tą scanią najeździłem gdy była na testach, i powiem tylko tyle: Od tego czasu wszystkie inne wozy wydają mi się jakieś takie... badziewne :D.

Układ wnętrza, przyspieszenie, "cichość" napędu, w moim odczuciu powala wszystko, co do tej pory ma nasze MPK.

Wielka, prostokątna rzeźnia jak w PR110, bez udziwnień i "półtoraków", do tego poręcze pod ręką. 4 siedzenia bezpodestowe obok.Z tyłu schodki dużo wygodniejsze niż np w Manach czy Jelczach.Dużo miejsca między siedzeniami. Przyspieszenie jakiego nie ma żaden inny wóz w mpk, nawet z gazem w podłodze. Na zewnątrz zupełnie niesłyszalny silnik, w środku tylko delikatne mruczenie i cichy szum(no, i klekot plastików :| ).


Co do stanu tej scani, to "na oko" wydawało mi się, że ona ma przynajmniej 7 lat :o: . A tu czytam, że to rocznik 2009. Nasze Many Nl223 z 2006 i Jelcze z tego okresu trzymają się x razy lepiej. Więc Grodzisk naprawdę musi "dbać inaczej" o swoje wozy.

Awatar użytkownika
J-31
Administrator
Administrator
Posty: 29619
Rejestracja: 2004-11-04, 09:43
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: J-31 »

Jelczer pisze:A tu czytam, że to rocznik 2009. Nasze Many Nl223 z 2006 i Jelcze z tego okresu trzymają się x razy lepiej. Więc Grodzisk naprawdę musi "dbać inaczej" o swoje wozy.
No niestety PKS ostro eksploatuje te Scanie. A608 i tak jeszcze wygląda ślicznie, w porównaniu z niektórymi innymi egzemplarzami ;)

Jelczer
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-22, 23:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jelczer »

A ja z niecierpliwością czekam na ogłoszenie przetargu na nowe wozy...

Jest na ich stronie dział przetargi, ale ile razy coś tam się pojawi to jest to:
Miejski Przedsiębiorstwo Komunikacyjne - Rzeszów Spółka z o.o. ogłasza przetarg ofertowy na najem kiosku w zespole przystankowym zlokalizowanym przy ul. [...] Otwarcie ofert nastąp[...]
:D

Ma być w marcu, a do końca marca niedaleko.

Awatar użytkownika
Maciek007
Posty: 414
Rejestracja: 2009-01-31, 20:24
Lokalizacja: Dębica

Post autor: Maciek007 »

Jak pojawi się na wakacjach to będzie cud tyle powiem :P

Bartek

Post autor: Bartek »

Na wakacjach nie ma co liczyć, raczej po wakacjach, ale nie wiadomo których :P Ogólnie cyrk tam mają.

ŁK-MZK

Post autor: ŁK-MZK »

Są jakieś masowe kasacje teraz w MPK, albo przynajmniej kasują na bieżąco jakieś Peery :?:

Awatar użytkownika
Wojtek-MKM
Posty: 574
Rejestracja: 2010-08-06, 13:41
Lokalizacja: Kraków Czyżyny

Post autor: Wojtek-MKM »

Kiedyś gdzieś w necie znalazłem (chyba plotkę) że MPK kupiło 30 SORów BN9.5 w zamian za PRki. Ktoś to potwierdzi?

Bartek

Post autor: Bartek »

:rotfl: - tylko tyle mogę mogę odpowiedzieć na powyższy post. Bzdura, bzdura, bzdura.

Jelczer
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-22, 23:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jelczer »

Sora BN 9,5 testowali gdzieś w październiku. Nawet skrobnąłem mu "recenzję".

Ale teraz żadnego nie widać, ani nie wiem nic o ich niby przybyciu. Kto wie, może gdzieś stoją na zajezdni uzbrajane w kasowniki, ale na 90% ich nie ma, nasza prasa lokalna z braku lepszych tematów pisała by o tym bez przerwy :D. Poza tym była mowa o kupnie 70'ciu autobusów, i dalej jest o 70'ciu, więc nic nie wzięli widocznie.


Są jakieś masowe kasacje teraz w MPK, albo przynajmniej kasują na bieżąco jakieś Peery
Masowe? Taczkami ludzi mieliby wozić :P ? O pojedynczych nie wiem, do zajezdni nijak mi nie po drodze, do informacji też...

Bartek

Post autor: Bartek »

Peery są kasowane cały czas, po jednej. Masowe kasacje to dopiero jak pierwsze nowe wozy przyjadą, o ile przyjadą ;)

Jelczer
Posty: 26
Rejestracja: 2010-08-22, 23:19
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: Jelczer »

Jeszcze się chyba najeżdżę peerami przy tym tempie realizacji obietnic ;)


A dziś o 10:45 widziałem w Rzeszowie na ul. Dąbrowskiego coś, co wyglądało jak krótka (~9m) Scania Omnicity. Na wyświetlaczu widniało "Przejazd techniczny". Owo coś miało klimatyzacje przedziału pasażerskiego i numer boczny zaczynający się na A . Tyle wiem,bo tylko mi śmignął przed nosem jadąc w stronę centrum. Czyżby znowu testy?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Organizatorzy i przewoźnicy”